Lista słabości z przykładami

Podczas rozmów kwalifikacyjnych menedżerowie ds. Rekrutacji będą pytać o twoje słabości jako sposób ustalenia, czy jesteś wykwalifikowany do pracy. Pytania dotyczące twoich słabości pomagają także ankieterowi zrozumieć, jak dobrze znasz siebie.

Zachowaj ostrożność dzieląc się słabościami. Nie chcesz wybić się z rywalizacji o pracę, ponieważ ankieter uważa, że ​​nie masz kwalifikacji. Chcesz, aby twoja odpowiedź była szczera, ale jak najbardziej pozytywna.

Skoncentruj się na krokach, które podejmujesz, aby poprawić swoje słabości i unikaj wymieniania umiejętności ważnych dla danej pracy.

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, jakie rodzaje niedociągnięć zapewnić w oparciu o pracę, z którą rozmawiasz. Przeczytaj także poniżej szczegółową listę słabych punktów, o których możesz wspomnieć w wywiadzie.

Przykłady słabości

Poniżej znajduje się lista słabych punktów, o których możesz wspomnieć, odpowiadając na pytania o rozmowę kwalifikacyjną na temat słabości. Jednak nie wybieraj słabo z tej listy. Upewnij się, że wybrana słabość nie jest krytyczna dla wykonywanej pracy i zastanów się, w jaki sposób możesz poprawić tę słabość.

A - M

N - Z

Wskazówki dotyczące mówienia o słabościach

Kiedy weźmiesz pod uwagę słabe punkty, o których wspominasz w wywiadzie, pamiętaj, że powinieneś skupić się na cechach, które nie są kluczowe dla wymagań stanowiska, z którym przeprowadzasz wywiady. Na przykład, jeśli ubiegasz się o pracę w księgowości, nie chcesz powiedzieć, że twoją słabością jest matematyka.

Ty też chcesz spróbować i pozostać pozytywnym. W przypadku słabości może wydawać się to niemożliwe; możesz to zrobić, po prostu unikając negatywnych słów, takich jak "słabe" i "niepowodzenie". Możesz również wyjaśnić, jak twoja słabość może być postrzegana jako pozytywna w pracy. Na przykład, jeśli mówisz, że jesteś zbyt szczegółowy, możesz wyjaśnić, w jaki sposób jest pozytywny w pracy jako asystent redaktora.

Powinieneś także wyjaśnić, jak przezwyciężasz (lub planujesz przezwyciężyć) swoją słabość. Jest to szczególnie przydatne, gdy twoja słabość jest trudną umiejętnością, którą można łatwo nauczyć. Na przykład, jeśli nie znasz pakietu oprogramowania, możesz wyjaśnić, że bierzesz udział w kursie online, aby poznać pakiet. Możesz nawet sformułować swoją odpowiedź jako "Jedną umiejętność, nad którą obecnie pracuję ..."

Na koniec, jeśli chcesz być pozytywny, powinieneś także być szczery. Odpowiedzi takie jak "Nie mam żadnych wad" spotkają się jako nieszczere.

Jeśli uważnie przyjrzysz się tej pracy z wyprzedzeniem i przygotujesz odpowiedź, będziesz w stanie zachować pozytywne nastawienie, a jednocześnie być uczciwym.

Przykłady sił

Równie ważne, a czasem nawet bardziej, jest możliwość omówienia swoich mocnych stron podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Opisując swoje mocne strony, skoncentruj się na swoich mocnych stronach, które są najbardziej istotne dla pracy, o którą się ubiegasz (w przeciwieństwie do omawiania twoich słabości).

Oto lista przykładów mocnych stron, które należy udostępnić podczas rozmowy kwalifikacyjnej.