Co najczęściej ludzie krytykują o Tobie?

Jak odpowiedzieć na to wspólne pytanie o rozmowę kwalifikacyjną

Pracodawcy zadają pytanie do wywiadu "Co najczęściej ludzie krytykują o Tobie?" aby dowiedzieć się, jak wrażliwy jesteś i jak dobrze akceptujesz krytykę. Osoba przeprowadzająca wywiad może również zadać to pytanie jako sposób na znalezienie "czerwonych flag" - cech, które sprawią, że będziesz słabym kandydatem na to stanowisko.

Jak odebrać

Uważaj, odpowiadając na to pytanie . Nie chcesz sugerować, że jesteś konsekwentnie krytykowany w pracy, ale nie chcesz też sugerować, że jesteś idealny.

Warto wspomnieć o rzeczach, które nie są ściśle związane z pracą, o którą się ubiegasz. Chcesz podkreślić, że krytyka lub słabość nie wpływają na twoją zdolność do dobrego wykonywania pracy.

Możesz także wspomnieć o "słabości", która w rzeczywistości może być uznana za siłę w pracy. Na przykład możesz powiedzieć, że niektórzy ludzie mówili, że jesteś bardzo krytyczny wobec swojej pracy, ale możesz wyjaśnić, że zwracasz szczególną uwagę na szczegóły, i przenosisz tę charakterystykę do miejsca pracy.

Najlepszy rodzaj odpowiedzi wyjaśni, w jaki sposób poprawiłeś swoją słabość, którą kiedyś miałeś. To zademonstruje, że jesteś doskonały w podejmowaniu krytyki.

Przykładowe odpowiedzi