Firmy, które wynajmują licealistów

Znalezienie pracy w młodym wieku może być wyzwaniem, ponieważ nie wszystkie firmy zatrudniają uczniów szkół średnich. Jesteś gotowy, chętny i zdolny do pracy, ale gdzie szukasz pracy ? Jeśli jesteś ambitnym nastolatkiem, możesz już logować się przez wiele godzin, opiekując się dziećmi, kosząc trawniki, siedząc w domu i wykonując ogólną pracę codzienną w sąsiedztwie. Teraz jesteś gotowy, aby szukać "prawdziwej" pracy, ale jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, więc twoje poszukiwania pracy przebiegają tak gładko, jak to tylko możliwe.

Dobrym miejscem na rozpoczęcie jest zapoznanie się z firmami, które zatrudniają uczniów szkół średnich w ramach polityki. Istnieje wiele znanych instytucji, które można zobaczyć w centrach handlowych i centrach handlowych w całym kraju, a znalezienie pracy w jednej z tych firm może dać ci doświadczenie, a także pracę, którą możesz zatrzymać przez kilka lat, poruszać się po kolegium, wakacjach, a nawet w różnych lokalizacjach.

Wielu pracodawców ma minimalny wiek wymagany do ukończenia 16 roku życia, ale jest kilka firm zatrudniających młodszych pracowników. Przed złożeniem wniosku sprawdź w lokalnym sklepie, czy akceptują wnioski od kogoś w twoim wieku.

Firmy, które zatrudniają nastoletnich pracowników

Aby znaleźć oferty pracy u tych pracodawców, wyszukaj w Google nazwę firmy, a następnie przejdź do sekcji Kariera / Praca na stronie internetowej, aby złożyć wniosek. Możesz również przeszukiwać Indeed.com, używając nazwy firmy i Twojej lokalizacji, aby wygenerować listę otwartych pozycji.

Wiele firm na liście, w miejscu pracy, minimalna liczba osób ubiegających się o pracę musi być. Będziesz mógł aplikować bezpośrednio online do firm z otwartymi pozycjami.

Szybki sposób wyszukiwania Rzeczywiście, aby uzyskać dostęp do dostępnych pozycji, należy na przykład wyszukać hasła "16-letni" lub "16-latek" oraz swoją lokalizację.

Po określeniu wieku generowana jest lista zadań z wymaganym wiekiem na stanowisku pracy.

Zastosowanie osobiście to inna opcja. Wielu z tych pracodawców akceptuje aplikacje typu "walk-in", a na drzwiach może nawet pojawić się znak "We're Hiring" ("We're Hiring"), który mówi, że są dostępne miejsca pracy. Kiedy składasz wniosek, przygotuj się na rozmowę na miejscu i miej wszystkie swoje dane kontaktowe i doświadczenie zawodowe, jeśli w ogóle, gotowe do dostarczenia pracodawcy.

Oto lista najlepszych amerykańskich firm, które zatrudniają osoby pracujące z młodzieżą wraz z wymaganiami dotyczącymi wieku, by zostać zatrudnionym.

Firmy, które wynajmują licealistów

Firmy, które zatrudniają pracowników poniżej 18 lat

Wskazówki dotyczące lądowania

Po znalezieniu pracy, o którą chcesz się ubiegać, koniecznie przeczytaj uważnie ofertę pracy i upewnij się, że dokładnie podążasz za wskazówkami.

Wypełnij wniosek całkowicie i załączyć wszelkie dodatkowe dokumenty, których potrzebują, takie jak życiorys i / lub list motywacyjny , a także ewentualnie dowód uprawnienia do zatrudnienia, taki jak kopia dokumentów roboczych lub prawa jazdy.

Gdy zostaniesz wezwany na rozmowę kwalifikacyjną , upewnij się, że jesteś przygotowany i przedstaw się jako odpowiedzialny, dojrzały i zdolny kandydat. To, co nosisz, ma znaczenie , a także sposób, w jaki odpowiadasz na pytania, które będziesz zadawać.

Uzyskiwanie dokumentów roboczych

Jeśli masz mniej niż osiemnaście lat, prawdopodobnie będziesz musiał uzyskać dokumenty robocze (oficjalnie zwane Employment / Age Certificates), aby legalnie móc pracować. Wymagania różnią się w zależności od stanu. Najlepszym miejscem do sprawdzenia, czy potrzebujesz dokumentów roboczych, jest biuro poradnictwa. Uzyskaj certyfikat przed rozpoczęciem poszukiwania pracy. Ułatwi to proces, jeśli jesteś gotowy na zatrudnienie.

Ograniczenia dla pracowników młodzieżowych

Istnieją ograniczenia dotyczące godzin pracy nastoletnich pracowników . Limity obejmują liczbę godzin dziennie, godziny w ciągu dnia, kiedy uczniowie mogą pracować, oraz liczbę godzin, które mogą być przepracowane w tygodniu, gdy szkoła jest w trakcie sesji, oraz w okresie letnim. Ustawa o normach uczciwej pracy (FLSA) i prawo stanowe określają warunki pracy dla nastolatków (14, 15, 16 i 17 lat) zgodnie z tzw. Ustawą o pracy dzieci i ustawami dotyczącymi zatrudnienia młodzieży.

Nie ma żadnych godzinowych ograniczeń dla osób w wieku 18 lat i starszych, chociaż firmy, które obsługują lub sprzedają alkohol i papierosy mogą mieć różne wymagania wiekowe.

Wyjątki od wymagań minimalnego wieku

Należy pamiętać, że ograniczenia wiekowe mogą się różnić w zależności od przepisów stanowych i lokalnych oraz od miejsca pracy, o które się ubiegasz, dlatego należy sprawdzić wymagania przed złożeniem wniosku.

Więcej o poszukiwaniu pracy dla nastolatków