Wskazówki dotyczące ubiegania się o pracę osobiście

Zanim złożysz podanie o pracę osobiście, ważne jest, aby wiedzieć, co musisz przynieść, gdy złożysz podanie, informacje potrzebne do wypełnienia wniosku o pracę, jak przygotować się do rozmowy na miejscu i jak najlepiej do podjęcia dalszych działań po złożeniu podania o pracę.

Ten przewodnik krok po kroku zapewni wszystkie informacje, których potrzebujesz, by osobiście ubiegać się o pracę, zrobić niesamowite wrażenie, przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną i zostać zatrudnionym.

 • 01 Sprawdź, kto zatrudnia

  Zanim złożysz podanie o pracę osobiście, ważne jest, aby sprawdzić, kto zatrudnia. Poświęć czas na zbadanie potencjalnych pracodawców przed ubieganiem się o pracę.

  Zacznij od sprawdzenia, czy Craigslist i lokalna gazeta chcą uzyskać pomoc online. Jeśli Twoje miasto lub miasto ma stronę internetową Izby Handlowej z ofertami pracy, sprawdź to również. Użyj wyszukiwarki ofert pracy, aby znaleźć pracę w Twoim mieście, wyszukując według kodu pocztowego.

  Poświęć też trochę czasu na spacer po mieście lub centrum handlowym, aby zobaczyć, które sklepy i firmy mają w oknie "teraz zatrudniają" lub "pomagają". Możesz być zatrudniony od razu, jeśli pracodawca ma natychmiastową potrzebę.

 • 02 Pobierz przykładowy formularz podania o pracę

  Gdy aplikujesz o stanowisko, musisz podać wszystkie szczegóły poprzedniej historii pracy . Będziesz potrzebował swojego CV lub listy swojej historii zatrudnienia i wykształcenia, aby upewnić się, że podajesz poprawne daty zatrudnienia, tytuły pracy i wykształcenie dotyczące podania o pracę.

  Jednym ze sposobów upewnienia się, że masz wszystkie potrzebne informacje, jest pobranie przykładowego formularza wniosku o pracę i wypełnienie go przed złożeniem wniosku o pracę. Wydrukuj i wypełnij, aby dokładnie wiedzieć, jakie informacje będą potrzebne do wypełnienia osobistego wniosku o pracę.

  Następnie użyj wypełnionego przykładowego wniosku o pracę jako przewodnika podczas wypełniania własnych wniosków o pracę.

 • 03 Co należy stosować, aby ubiegać się o pracę u osoby

  Kiedy starasz się o pracę osobiście, zwykle odpowiedni jest strój biznesowy . Zawsze ważne jest, aby być schludnym, schludnym i zadbanym oraz aby przedstawić pozytywny wizerunek pracodawcy.

  Nie należy nosić dżinsów ani szortów, podkoszulków, bluz ani innych ubrań, szczególnie niskich rozmiarów (koszula lub spodnie) lub zbyt krótkich (spódnica). Upewnij się, że twoje włosy i paznokcie są zadbane. Noś umiarkowane buty. Nie nosić szpilek, platform, klapek lub ulubionej pary starych tenisówek.

  Pamiętaj, że nie jest to tylko wypełnianie wniosku. Możesz spotkać się z menedżerem i będziesz chciał, aby twoje pierwsze wrażenie było wspaniałe.

  • Co nosić, aby ubiegać się o pracę
 • 04 Co przynieść, aby ubiegać się o pracę u osoby

  Kiedy ubiegasz się o pracę, przynieś kopię przykładowego wniosku o pracę, który pobrałeś wraz z całą twoją osobistą informacją, historią zatrudnienia i wykształcenia. Musisz wiedzieć:
  • Obecne szkoły i daty.
  • Nazwiska i adresy poprzednich pracodawców, jeśli wcześniej pracowałeś.
  • Terminy zatrudnienia dla każdego pracodawcy.
  • Lista trzech odniesień.
  • Twoje CV, jeśli je posiadasz.
  • Twój harmonogram - dowiedz się, w jakie dni i godziny możesz pracować.

  Przynieś też notatnik, aby śledzić miejsce, w którym złożyłeś wniosek, pióro do uzupełnienia wniosków o pracę, a jeśli masz, to ładne portfolio do przechowywania wszystkich materiałów do składania ofert pracy.

 • 05 Przygotuj się do wypełnienia podania o pracę

  Kiedy ubiegasz się o pracę osobiście, możesz zostać poproszony o wypełnienie wniosku papierowego lub możesz złożyć wniosek przez wynajęcie kiosku. Na przykład wiele sklepów detalicznych, takich jak Target i Walmart, posiada kioski wynajmujące, w których wypełnia się elektroniczną wersję podania o pracę, a nie papierowy formularz wniosku.

  W obu przypadkach przeczytaj uważnie instrukcje dotyczące ubiegania się o zatrudnienie - zanim klikniesz przycisk Prześlij lub włącz swoją aplikację. Firma uzna zgłoszenia, które są składane poprawnie i dokładnie w znacznie lepszym świetle niż wnioski od kandydatów, którzy nie postępują zgodnie z instrukcjami.

 • 06 Przygotuj się na wywiad na miejscu

  Kiedy starasz się o pracę osobiście, ważne jest, aby przygotować się na szybki wywiad, który odbędzie się zaraz po złożeniu wniosku.

  Przygotuj się na udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące wywiadu dotyczącego Twojej historii zatrudnienia i edukacji, w tym pytania o to, dlaczego chcesz pracować w firmie i dlaczego jesteś kwalifikowany do pracy.

 • 07 Postępowanie po zgłoszeniu się do pracy u osoby

  Kiedy osobiście ubiegasz się o pracę, sprawdź, czy możesz uzyskać wizytówkę od kierownika sklepu lub wynajmującego żłobek. Następnie wykonaj podziękowania za wiadomość lub wiadomość e-mail z podziękowaniami za rozpatrzenie wniosku.

  Jeśli byłeś w stanie przeprowadzić wywiad, gdy złożyłeś podanie, powiedz również dziękuję za rozmowę.