Różnica między internowaniem w małej firmie a dużą firmą

To jest letni sezon stażowy i wielu z was będzie musiało zdecydować, do jakiego rozmiaru firmy chcesz pracować - start-up, średniej wielkości firma lub duża firma? Chociaż staże mają zazwyczaj charakter uniwersalny, twoja rola może być różna w miarę przechodzenia z większej firmy do mniejszej. Czasami może być stresujące, aby spróbować wybrać, który staż jest odpowiedni dla Ciebie.

Przede wszystkim nie martw się, bo nie możesz się pomylić.

Staż jest stażem i niezależnie od tego, czy twoja firma jest duża czy mała, dostaniesz wspaniałe doświadczenie praktyczne, projektant CV, możliwości nawiązywania kontaktów i możliwość zdecydowania, czy chcesz kontynuować tę dziedzinę po ukończeniu studiów.

Kiedy byłem stażystą, internowałem w dużych firmach takich jak Fox i NBC, średniej wielkości firmy takie jak BWR Public Relations i małe firmy z Tallahassee i Orlando na Florydzie. Miałem przywilej doświadczania kilku różnych firm i dodatków, które pasują do każdego konkretnego rodzaju stażu.

W większych firmach faktyczne zabezpieczenie stażu było znacznie bardziej dogłębnym procesem. Spotykam się z działem zasobów ludzkich i wszystko, co dotyczy stażu, przejdzie przez nie. Mieli określone terminy składania wniosków, daty rozpoczęcia i daty zakończenia. Mieli także mnóstwo fajnego programowania. W Fox dali nam profesjonalne portfele, długopisy i inne gadżety.

Traktowali nas wszystkich (setki stażystów) na firmowe obiady na trawniku, za Inn i Out Food Truck i wiele innych. Mielibyśmy głośniki serii lunchowej dla kierowników, imprezy towarzyskie i inne. W większych firmach było więcej ludzi, ale niekoniecznie miałem okazję się z nimi spotkać.

Kiedy byłem w internacie z mniejszymi firmami i średniej wielkości firmami, prawdopodobnie byłem w stanie nawiązać silniejsze relacje z ludźmi, nad którymi pracowałem. Było ich mniej i mniej (stażyści!). Próbowali stworzyć serię głośników (i podobne rzeczy), ale nie byli tak "wielcy" jak większe firmy. Kiedy praktykowałem w mniejszych firmach, czułem się, jakbym był w stanie pomóc większej liczbie osób. Zadania, które wykonywałem jako stażysta - praca administracyjna, badania, sporządzanie notatek, obserwowanie spotkań - niekoniecznie różniły się od pracy wykonywanej w dużych firmach. Jedyną różnicą było to, że czułem, że są na mnie więcej gałek ocznych. Ponownie, ponieważ było ich mniej i mniej (stażyści!).

Mam kilka innych przemyśleń na ten temat. Jeśli rozważasz staż w firmie, która robi fajne rzeczy, ale nikt o nich nie słyszał, to w porządku. Wykonuj staż, wykonuj wrażenie, sieć i pomagaj w jak największej liczbie różnych zadań. Obecnie większość studentów współpracuje z wieloma firmami w trakcie swojej kariery w college'u. Po ukończeniu stażu w mniejszej firmie, idź na praktykę z rozpoznawalną marką. Inne doświadczenie powinno pomóc ci zdobyć całkiem spore imię.

Posiadanie obu tych możliwości pozwoli zrównoważyć Twoje CV i zapewni wspaniałe doświadczenie w dwóch różnych firmach. Mamy nadzieję, że po zakończeniu stażu będziesz mógł zdecydować, w jakiej firmie chciałbyś pracować po studiach.