Pytanie, które należy sobie zadać przed ubieganiem się o staż lub pracę

Pomocne wskazówki podczas ubiegania się o staż lub pracę

Każda pozycja tam nie jest uniwersalna dla wszystkich kandydatów. Niektóre stanowiska mogą być wykonywane przez prawie każdego, o ile mają właściwą motywację i silną etykę pracy. Podczas gdy dla innych prac możesz potrzebować konkretnej wiedzy i umiejętności, zanim będziesz mógł zostać uznany za wykonującego tę pracę.

Na przykład, jeśli kandydat jest zainteresowany współpracą z opinią publiczną i wnioskuje o stanowiska w organizacji non-profit, a może nawet o pracę w sprzedaży, prawdopodobnie odniosą sukces, o ile będą mieli motywację i będą chcieli uczyć się sztuczek handlu.

Z drugiej strony kandydat ubiegający się o stanowisko w programowaniu komputerowym lub bankowości inwestycyjnej z pewnością będzie potrzebował odpowiedniej wiedzy i umiejętności, aby móc z powodzeniem pracować.

Pamiętaj, że ubieganie się o staż lub pracę jest łatwą częścią, najtrudniejszą częścią jest rozmowa kwalifikacyjna, w której musisz przekonać rozmówcę, że jesteś odpowiednią osobą do pracy. To wywiady sprzedadzą Cię pracodawcy, więc lepiej przygotuj się na przekonanie pracodawcy, że jesteś idealną osobą do tej pracy. Jakie masz wiedzę i umiejętności, które pomogą ci spełnić oczekiwania pracodawcy? A co z umiejętnościami, które można przekazywać, które są odpowiednie dla wielu różnych rodzajów pracy? Inne kluczowe cechy, których poszukują pracodawcy, to pozytywne nastawienie, silna etyka pracy oraz motywacja i pewność siebie, by wykonywać dobrą pracę. W wywiadzie ankieter będzie głównie chciał sprawdzić, czy pasujesz do organizacji, więc warto przeprowadzić badania dotyczące firmy, jej pracowników, osób, którym służy, a także usług lub produktów, które sprzedaje.

Pytania, które należy zadać sobie podczas ubiegania się o staż lub pracę

Czy spełniam wszystkie lub wszystkie kwalifikacje?

Spełnienie wszystkich wymagań nie zawsze jest najważniejsze podczas rozmowy kwalifikacyjnej o staż lub pracę. Po pierwsze, będziesz przygotowany, aby przekonać rozmówcę, że jesteś idealną osobą do tej pracy.

Możesz zdecydować się skupić na swoich przeszłych doświadczeniach i wszystkich odpowiednich umiejętnościach, które pomogły ci odnieść sukces. Możesz skupić się bardziej na swoich osobistych cechach i na tym, jak uważasz, że jest to dla ciebie idealna praca. Cokolwiek robisz, będziesz chciał pokazać rozmówcy , że wiesz, o co chodzi w tej firmie, i być w stanie przekonać go, że masz to, czego potrzeba, aby wykonać świetną robotę.

Czy istnieje sposób, w jaki mogę zdobyć umiejętności, których potrzebuję, aby odnieść sukces w pracy?

Jeśli istnieją umiejętności wymienione na danym stanowisku i istnieje łatwy sposób na zdobycie tych umiejętności, możesz zdecydować się na zdobycie umiejętności, gdy nadal będziesz aplikować. Często opisy stanowisk dostarczą listę wymaganych i preferowanych umiejętności. Najpierw skoncentruj się na wymaganych umiejętnościach, a następnie możesz zdecydować o dodaniu dodatkowych umiejętności do swojego repertuaru.

Jeśli chodzi o umiejętności obsługi komputera, możesz pracować z samouczkami w pakiecie Microsoft Office lub możesz zdecydować się na rejestrację na stronie Lynda.com, gdzie możesz nauczyć się wielu różnych umiejętności wymaganych w miejscu pracy.

Z kim rywalizuję, ubiegając się o pracę?

Ubiegając się o staż lub pracę, nigdy nie wiesz, z kim konkurujesz, dlatego musisz skupić się na swoich mocnych stronach i pozostawić decyzję ankieterowi.

Znam wielu studentów, którzy wstrzymują się, ponieważ czują, że nie mają odpowiednich umiejętności do pracy i czują, że każdy jest lepszym kandydatem niż on. Ważne jest, aby nie przyjmować założeń, ponieważ osoba przeprowadzająca wywiad może zauważyć, że masz odpowiednią kombinację cech osobistych, motywacji i umiejętności i preferujesz innych kandydatów.

Czy naprawdę chcę tę pracę?

Możesz ubiegać się o pracę, nawet jeśli ich nie chcesz. Osobiście uważam, że to marnowanie waszego cennego czasu; ale z drugiej strony możesz zostać poproszony o rozmowę kwalifikacyjną, a następnie zdecydować, że jest to naprawdę praca, którą chciałbyś mieć. Jeśli naprawdę chcesz tej pracy, to do ciebie należy walczyć.

Co muszę stracić, jeśli staram się o pracę?

Jeśli nie złożysz podania o pracę, nigdy się nie dowiesz, czy zostałbyś zatrudniony.

Nie ma nic do stracenia, jeśli złożysz podanie, ale jest wiele rzeczy, które możesz stracić, jeśli tego nie zrobisz.

Co muszę stracić, jeśli nie ubiegam się o pracę?

Straciłbyś fakt, że nigdy nie będziesz miał szansy na zdobycie pracy.