Oferty wydawnicze muzyczne

Jeśli jesteś autorem piosenek, wydawca muzyki działa podobnie jak wytwórnia płytowa dla zespołu lub wykonawcy. Dobry może zrobić cuda dla twojej kariery, podczas gdy zły może stać na drodze postępu. Podobnie jak podpisanie kontraktu płytowego, zanim zdecydujesz się podpisać z wydawcą, musisz wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Jeśli jesteś autorem piosenek myślących o wydawaniu muzyki, oto kilka rzeczy do rozważenia:

Jaki jest styl firmy?

Jeśli chodzi o podstawową działalność wydawniczą - licencjonowanie piosenek i pobieranie opłat - wszystkie firmy wydawnicze robią to samo. Jednak różne firmy wydawnicze osiągają te cele na różne sposoby. Niektórzy wydawcy muzyki są bardzo zaangażowani w pracę z autorami piosenek na ich listach. Ci wydawcy zwykle mają kreatywny zespół, którego zadaniem jest pracować bezpośrednio z autorami piosenek, aby pomóc im rozwinąć swoje umiejętności. Mogą zrobić wszystko, od dostarczania informacji zwrotnych na temat kompozycji, poprzez oferowanie seminariów / warsztatów pisania piosenek i łączenie twórców piosenek, którzy, jak sądzą, będą dobrze współpracować w ramach współpracy.

Te firmy wydawnicze są często bardzo agresywne, jeśli chodzi o generowanie okazji dla ich autorów piosenek i kompozycji, które reprezentują. Zamiast, powiedzmy, czekać na jakąś etykietę, aby zadzwonić, szukając utworu dla jednego z ich artystów, sama firma wydawnicza zwróci się do wytwórni i innych osób, które mogą potrzebować piosenek, aby umieścić pracę ich autorów piosenek.

Z drugiej strony spektrum to firmy wydawnicze, które zasadniczo funkcjonują jako firmy księgowe. Choć z pewnością chcą, aby autorzy piosenek podpisali kontrakt z ich firmą, aby osiągnęli doskonałe wyniki, nie angażują się zbytnio w proces twórczy. Zamiast tego sprawdzają utwory, przedstawiają potencjał zarobkowy utworu, a następnie "buy-in" na udział.

Co więcej, nie są zbyt aktywni, jeśli chodzi o umieszczanie piosenek. Zapewniają one wszystkie usługi księgowania utworów, których autor potrzebuje, ale reagują na żądania zamiast ich pozyskiwać.

Jako autor piosenek przed podpisaniem umowy wydawniczej musisz wiedzieć, jak działa Twoja firma wydawnicza. Jeśli jest tak wcześnie w swojej karierze pisania piosenek, możesz wiele zyskać dzięki firmie wydawniczej, która oferuje wsparcie i aktywnie promuje Twoją pracę.

Z drugiej strony większa firma wydawnicza, która nie oferuje zbyt wielu promocji i wsparcia, działa w ten sposób, ponieważ może. Firmy te już otrzymują oferty i już mają osoby zainteresowane ich harmonogramami. Większe firmy z pewnością mają powiązania z nowymi autorami piosenek, ale być może trzeba być bardziej aktywnym, aby upewnić się, że twoja praca jest słyszalna.

Ostatecznie musisz wybrać firmę, która czuje się jak najlepiej dopasowana.

Jak duża jest firma wydawnicza?

Nadchodzący twórcy piosenek stoją w obliczu ryzyka związanego z podpisaniem umowy z dużą firmą wydawniczą. Ile priorytetu zamierzasz dla nich zrobić? Podpisanie umowy wydawniczej z firmą, która nie jest wcale zainteresowana promocją twojego katalogu, jest jak budowanie biznesu i nigdy nie otwierania drzwi.

Zanim się podpiszesz, upewnij się, że ktoś w firmie entuzjastycznie podchodzi do Twojej muzyki i że masz tam kontakt, który odpowie na twoje pytania i wątpliwości.

Czy firma wydawnicza jest Major lub Independent?

Główne firmy są powiązane z konkretną znaczącą etykietą ; oraz kilka niezależnych wydawnictw, które pozwalają głównym wydawcom zajmować się ich administracją. Są też indie firmy wydawnicze, które zajmują się całą swoją pracą administracyjną. Który typ wydawcy jest dla Ciebie lepszy: mały i spersonalizowany lub duży i z wieloma połączeniami?

Czy w ogóle potrzebujesz wydawcy?

Czy jako autor piosenek potrzebujesz nawet umowy wydawniczej? Niestety, nie ma łatwej odpowiedzi. Publikowanie muzyki może być bardzo złożone, a praca związana z licencjonowaniem i zarządzaniem licencjami jest czasochłonna.

Dla autora piosenek te czynniki mogą być przeszkodami. Czy masz wiedzę, aby być skutecznym jako własny wydawca, a jeśli tak, czy masz czas, aby naprawdę to zadziałało?

Wiele sprowadza się do twojego stylu muzycznego. Niektóre gatunki wydają się bardziej "pracowite" pod względem publikowania niż inne. Jeśli nakład pracy związany z wydawaniem jest na ogół niewielki, możesz mieć możliwość zarządzania własną administracją piosenek samemu lub przez wynajęcie kogoś, kto będzie obsługiwał Twoją papierkową robotę.

Najważniejsze? Wydawcy muzyki mogą pomóc Ci uzyskać bardzo dochodowe strumienie dochodów i pomóc w zarządzaniu trudnymi zadaniami. Chociaż jako autor piosenek z pewnością poradzisz sobie z własnym wydawnictwem, a tym samym utrzymasz wszystkie zyski, dobra firma wydawnicza może potencjalnie przenieść twoją karierę na wyższy poziom. Publikowanie ofert może być bardzo dobrą rzeczą, ale upewnij się, że rozumiesz, czego możesz oczekiwać od firmy i że przynoszą one coś nowego do stołu, którego nie możesz stworzyć dla siebie.