5 lekcji Wielkie nagranie zdobyte od niezależnych

Praktyki biznesowe niezależnych odcisków okazały się udane

Podobnie jak muzycy, główne wytwórnie płytowe są zmuszone radzić sobie ze zmieniającym się przemysłem muzycznym. Warto zauważyć, że strategie, z których korzystają teraz, były używane przez niezależne wytwórnie od lat. Etykiety niezależnych dawno temu zorientowały się, że można było zadowolić swoich muzyków, a jednocześnie przynosić zyski i uczciwie. Oto pięć lekcji indie label, których powinni nauczyć się wielcy faceci.

 • 01 Dzielenie się zyskami z dziełami artystów

  Jeśli wytwórnia ma sieć dystrybucyjną, a muzycy mają gotowego mistrza, gotowy do pracy, 50/50 z zysków ze sprzedaży rekordu to dobra okazja. Te rodzaje ofert są powszechne w wielu małych wytwórniach i oto dlaczego: Oferta większy udział w zyskach to sposób, w jaki niezależne etykiety o skromnym budżecie mogą przyciągnąć muzyków do transakcji bez wielkich postępów. Oczywiście, oczywiście daje to muzykom szansę na zarobienie więcej pieniędzy na ich sprzedaży.
 • 02 Oferty wielokrotnych praw są niczym nowym

  Znane również jako oferty 360, ustalenia, w których wytwórnie płytowe mogą uzyskać pewien procent takich rzeczy, jak sprzedaż towarów i wsparcie w zamian za aktywne rozwijanie takich możliwości dla swoich artystów.

  Etykiety niezależnych od lat robią tego rodzaju rzeczy na dużo bardziej nieformalnym podłożu, często bez dodatkowej gotówki. Wydaje się, że wytwórnie indie od dawna wiedziały, że wytwórnia musi inwestować we wszystko, co robi artysta, aby odnieść sukces.

 • 03 oferty nie muszą się komplikować

  Największe marki to korporacje o dużej skali, więc nic dziwnego, że ich kontrakty są tak skomplikowane. Kontrakty z etykietami indie można tworzyć z wytwórnią i współpracującymi artystami na warunkach odpowiadających wszystkim stronom. Tak długo, jak obejmujesz okres obowiązywania umowy, muzyka, która ma zostać wydana, jak rozdzielone zostaną pieniądze, limity wydatków, zaliczki i czasy magazynowania, możesz odejść.
 • 04 Twoje oferty mogą być uczciwe dla wszystkich

  Kto wygrywa, gdy muzyk jest związany umową, z której desperacko chcą się wycofać? Rekordowa umowa nie musi być wyrokiem dożywocia, aby wytwórnia mogła zarabiać pieniądze. Wzajemnie korzystne relacje są dobre dla biznesu. To, co jest sprawiedliwe dla etykiet i targów dla artystów, nie wyklucza się wzajemnie, a niezależne wytwórnie już to od jakiegoś czasu wymyśliły.
 • 05 Wiara w twoich artystów pomaga

  Większość wytwórni indie ciężko pracuje, ponieważ większość z nich uwielbia muzykę, którą produkują. Zainwestowali w sukces swoich artystów, a nie tylko finansowo. Kiedy wierzysz w muzykę, z którą pracujesz, twoja praca będzie łatwiejsza i przyjemniejsza. Ponadto w przemyśle muzycznym ludzie cenią sobie widzenie innych ludzi podekscytowanych muzyką, nad którą pracują. Nie jest inspirujące pracować z firmą, która traktuje cię jak kolejny zasób, lub z producentami i innymi menedżerami, którzy wykonują ruchy. Prawdziwe przekonanie o muzyce i muzykach, które reprezentuje wytwórnia, będzie zauważalne i może pomóc dziennikarzom, radio, promotorom i innym osobom również czerpać z tego radość.