10 fajnych miejsc pracy w przemyśle spożywczym

Kiedy myślisz o pracy w przemyśle spożywczym, co przychodzi ci na myśl? Prawdopodobnie role takie jak kierownik restauracji, barman, barista, serwer, sous chef i tak dalej.

Ale poza tymi podstawowymi pozycjami, istnieje cały świat możliwości dla tych, którzy pasjonują się sztuką kulinarną. Na przykład:

Interesuje się czerpaniem korzyści z tendencji do lokalnej i zrównoważonej żywności? Pracuj na rynku rolników.

Zawsze marzyłeś o założeniu własnego biznesu? Zastanów się, jak zostać piwowarstwem rzemieślniczym.

Chcesz poznać naukę, która sprawia, że ​​smak jedzenia jest dobry i jak manipulować tymi smakami i teksturami? Zajrzyj do kuchni molekularnej.

To tylko niektóre z dostępnych opcji, a jeśli szukasz inspiracji do wyjątkowej kariery kulinarnej, czytaj dalej, aby dowiedzieć się o najfajniejszych pracach w branży spożywczej.

 • 01 Craft Brewer

  Warzelnictwo rzemieślnicze staje się popularnym przedsięwzięciem, otwierającym rynek dla zaprawionych piwowarów i ciekawskich przedsiębiorców do tworzenia i sprzedaży własnego piwa, wina i cydru. Chociaż może być trudno zacząć, a ciężko się nauczyć, browar rzemieślniczy ma duże zapotrzebowanie w barach, restauracjach, na targowiskach iw lokalnych sklepach.
 • 02 Kierownik ds. Rynku rolników

  Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na zdrową, lokalną i zrównoważoną żywność rośnie liczba rolników. Obecnie w Stanach Zjednoczonych jest ponad 8 000 rynków rolnych, w porównaniu do nieco ponad 4500 w 2008 roku.

  Wraz z boomem rynków rolniczych pojawia się również wzrost liczby miejsc pracy. Większe organizacje rynkowe - takie jak Greenmarket w Nowym Jorku i rynek Ferry Plaza w San Francisco - zatrudniają szeroką gamę osób, od menedżerów, przez pracowników rozwoju biznesu po asystentów komunikacyjnych, a także istnieją możliwości zatrudnienia na mniejszych, lokalnych rynkach.
 • 03 Food Lawyer

  Jedzenie to gorący temat w wiadomościach. Od hodowli przemysłowej po GMO, po obu stronach toczą się legalne bitwy prowadzone przez prawników. Walki będą kontynuowane, ponieważ coraz więcej osób przyjrzy się przemysłowi spożywczemu, przemysłowi, który według niektórych jest pilnie potrzebujący naprawy.

  Oprócz zajmowania się rolnictwem i produkcją żywności prawnicy zajmujący się żywnością zajmują się także kwestiami związanymi z alergiami pokarmowymi, suplementami diety, zdrowiem i bezpieczeństwem publicznym oraz prawami pracowniczymi w branży.

 • 04 Stylista żywności

  Każdy początkujący szef kuchni wie, że smak jedzenia może być dobry, a czasami nawet trudniejszy do uzyskania.

  Jednak styliści jedzenia zazwyczaj nie interesują się smakiem i ogólnie koncentrują się na estetycznym charakterze do celów komercyjnych i redakcyjnych, konsultując się z restauracjami, sklepami spożywczymi i wydawcami podczas sesji zdjęciowych i upewniając się, że jedzenie wygląda tak dobrze - lub lepiej - niż to Smaki.

 • 05 Holistyczny trener zdrowia

  Holistyczni trenerzy zdrowia włączają naturalne terapie do swojej praktyki lekarskiej, często koncentrując się na zdrowym odżywianiu, suplementach ziołowych i reżimach odnowy biologicznej, takich jak joga, medytacja i głęboki oddech.

  Holistyczni trenerzy zdrowia, którzy koncentrują się na żywieniu, pomagają swoim klientom zaplanować zdrowe posiłki w oparciu o ich indywidualne cele i pragnienia.
 • 06 Gastronom molekularny

  Kawior z marchwi. Lody z dymu cygarowego. Piana mango. Perły octu balsamicznego. Oliwa z oliwek w proszku.

  Dla szefów kuchni, którzy chcą zabrać swoje jedzenie na wyższy poziom - lub do innego wymiaru, nawet - to molekularna gastronomia może być ekscytującym i wyjątkowym wyborem zawodowym.

  Gastronomia molekularna - zwana także kuchnią "modernistyczną" lub "awangardową", wykorzystuje chemię i fizykę do badania i eksperymentowania z teksturą i smakiem potraw.

 • 07 Mikolog

  Mykolodzy badają grzyby, zaskakująco trudną naukę, biorąc pod uwagę szeroki zakres gatunków grzybów i ich różnorodne cele. Potrzeba wyrafinowanego zestawu umiejętności, aby móc określić, które grzyby są trujące i które są śmiertelne.

  Istnieją zarówno profesjonalni, jak i amatorzy mikologowie - często nazywani "łowcami grzybów" - którzy zarabiają na życie sprzedając grzyby, by sprzedawać je restauracjom, dystrybutorom żywności i indywidualnym konsumentom.

  Ponieważ niektóre rodzaje grzybów są bardzo popularne - na przykład morel, borowiki i kurki - znalezienie i sprzedaż grzybów może być niezwykle lukratywnym przedsięwzięciem.

 • 08 Projektant restauracji

  Dużo wchodzi w narodziny restauracji. Jasne, większość tego czasu i wysiłku jest poświęcona wybraniu koncepcji i stworzeniu menu, ale jest też dużo pracy po stronie nie-kulinarnej.

  Począwszy od planowania architektonicznego poprzez projektowanie wnętrz, poprzez styl oświetlenia po dobór tkanin, projektanci restauracji mają wiele do nadrobienia podczas tworzenia ich pomysłów.

  Projektanci restauracji ściśle współpracują z branżą hotelarsko-gastronomiczną, zatrudniając architektów, projektantów wnętrz, kierowników projektów i wiele innych osób, które pomagają wprowadzić restaurację od pomysłu do stworzenia.

 • 09 Urban Farmer

  Obecnie rolnictwo nie jest przeznaczone wyłącznie dla osób pracujących i mieszkających na wsi. Ekolodzy, przedsiębiorcy, a nawet zwykli mieszkańcy miast zastanawiają się, jak przekształcić niewykorzystane przestrzenie miejskie w ogrodnicze kopalnie złota.

  Nie potrzebujesz zaplecza w rolnictwie miejskim, aby się zaangażować. W całej Ameryce Północnej pojawiło się wiele małych firm, które koncentrują się na miejskim rolnictwie, a zapotrzebowanie to nie tylko na zielone kciuki, ale również na ludzi ze sprzedażą, marketingiem, pozyskiwaniem funduszy i umiejętnościami komunikacyjnymi.
 • 10 Vegan Chef

  Przemysł spożywczy huczy o dietę wegetariańską, wegańską i surową, a jej waga spoczywa na barkach kucharzy gotowych wytwarzać posiłki roślinne, które są zdrowe i smaczne. Czy to niemożliwe? Nie do końca.

  W rzeczywistości, ponieważ coraz więcej osób odkrywa, jak smaczne mogą być posiłki bezmięsne, wegańskie i wegetariańskie restauracje i przepisy stają się równie popularne, tworząc możliwości dla roślinożernych kucharzy.

 • 11 Przemysł spożywczy Zasoby pracy

  Gotowy, aby znaleźć własną fajną pracę? Good Food Jobs to doskonała wyszukiwarka, która łączy osoby poszukujące pracy z różnorodnymi ofertami gastronomicznymi w branży. Witryna prowadzi również zabawny blog, który podkreśla indywidualność dzięki unikalnym zadaniom związanym z jedzeniem.

  Przeczytaj więcej: 10 najlepszych miejsc pracy bez dyplomu ukończenia studiów Umiejętności potrzebne do pracy w restauracji Wskazówki dotyczące rozmów kwalifikacyjnych w restauracji