Ćwiczenie z copywritingu - Napisz komercyjną reklamę w restauracji

Czy możesz napisać świetną reklamę radiową dla tej restauracji?


Niezależnie od tego, czy jesteś agencją reklamową lub marketingową, czy też jesteś właścicielem własnej firmy, która chce promować siebie, warto przetestować się z ćwiczeniami copywriting. Te ćwiczenia Copywriting pomagają Ci stać się lepszym copywriterem, bez względu na poziom Twojej reklamy. To ćwiczenie copywriting pomaga napisać reklamę restauracji.

Uwaga: Treść tego ćwiczenia copywriting jest całkowicie fikcyjna. Wszelkie podobieństwo do rzeczywistych produktów, scenariuszy, osób lub firm jest całkowicie przypadkowe.

Zanim zaczniesz:

Powinieneś wiedzieć, że reklama radiowa jest trudna. Bardzo trudne.

Często jest uważany za pasierb rudowłosego branży reklamowej. Nawet teraz dzięki banerom internetowym, reklamom Google i innym małym zadaniom, radio nadal jest jedną z tych dyscyplin, które mogą przestraszyć zarówno młodszych, jak i starszych.

Zanim przejdziesz do następnego ćwiczenia, upewnij się, że dobrze znasz medium. Nie będzie trudno znaleźć reklamy radiowe; są wszędzie w komercyjnych radiach. Jednak dobre reklamy radiowe są znacznie trudniejsze do znalezienia. Oto kilka miejsc, w których można rozpocząć inspirację.

Należy również pamiętać, że radio jest medium, które inspiruje ludzi do korzystania z ich wyobraźni. Wspaniałym komentarzem w wielu agencjach jest "masz nieograniczony budżet wizualny" podczas pisania reklamy radiowej.

Powiedz ludziom, że idą na księżyc w rakiecie w kształcie gigantycznej koszykówki. Nigdy nie musisz go budować, po prostu zasugeruj go z efektem kopiowania i dźwięku. Pamiętaj o tym, pisząc. Myśl poważnie i możesz pójść na całość.

RADIO SCRIPT KRÓTKI

Materiał reklamowy
30-sekundowa reklama radiowa

Produkt
Rodzinna restauracja

Nazwa firmy
Spencer's

Tagline
Karmić swoją rodzinę od 1974 roku

Docelowi odbiorcy
Podstawową publicznością są rodziny z dziećmi. Restauracja ma również ugruntowaną klientelę starszych osób, które sprowadzały własne dzieci do Spencera.

Ostrość reklamy
Spencer's kupił czas reklamowy w czasie jazdy do domu o 17-17. Miejsca radiowe będą nadawane w tym czasie, aby zachęcić rodziny do pominięcia obiadu w domu, ale nadal mają domowe posiłki w restauracji. Rodzice w drodze mogą przejść do nowego okna jazdy, które nazwali Spencer's Express.

Specjalne promocje
Dzieci do lat 12 zawsze jedzą bezpłatnie w restauracji. Piątki to wszystko, co można zjeść w formie bufetu w godzinach od 19:00 do 21:00. W nowym oknie przejeżdżającym pojawia się kolejna nowa oferta - zamów dwa posiłki dla dorosłych, otrzymasz darmowy deser.

Wyzwanie
Spencer's traci pieniądze w ciągu tygodnia, ponieważ rodziny decydują się na tańsze, szybsze sieci fast foodów. Właściciele restauracji chcą, aby klienci patrzyli na Spencera jako opcję. Mają nowe okienko przejazdowe, a wszystkie posiłki przygotowywane są od zera, tak jak robiłbyś w domu.

Propozycja sprzedaży
To nie jest fast food; to jest dobre jedzenie szybko.

Dodatkowe informacje

Te informacje są pomocne w pisaniu materiałów reklamowych. Możesz używać lub nie używać wszystkich tych punktów według własnego uznania.