Pięć powodów, dla których warto stworzyć internetowe portfolio do copywritingu

Niezależnie od tego, czy promujesz się jako niezależny copywriter, czy poszukujesz pracy copywritingowej w agencji reklamowej, publikowanie próbek copywriting online pomaga potencjalnym klientom dowiedzieć się więcej o Tobie natychmiast.

Oto dlaczego warto rozważyć umieszczenie wybranych przykładów copywriting w Internecie:

1. Konkurujesz z innymi copywriterami

Freelancerzy konkurują z innymi freelancerami. Stałych pełnoetatowych copywriterów agencyjnych konkurują z innymi pracownikami copywriting.

Klient lub agencja odwiedza twoją stronę copywritingową i innego copywritera, którego rozważa zatrudnienie. Nie masz portfolio online . Drugi copywriter to robi. Czy klient odbierze telefon i poprosi o przesłanie kilku próbek pisanych? To zależy od osoby, ale natkniesz się na tych, którzy będą wyglądać tuż obok ciebie w tym przypadku.

2. Reklamujesz się

Twoje portfolio online powinno stać samo w sobie jako solidny przykład twoich umiejętności copywritingowych. To część Twojej osobistej kampanii reklamowej. Tak jak chcesz wiedzieć więcej o firmach, z którymi współpracujesz, zanim coś kupisz, potencjalni klienci i pracodawcy chcą zobaczyć, co masz do zaoferowania, zanim zadzwonią. Udostępniając swoje portfolio w Internecie, oszczędzasz czas, zapewniając im natychmiastowy dostęp do pracy. Uwierzysz także w pisanie.

3. Twoje portfolio online do copywriting to rozszerzenie twojego portfolio papierowego

Pracodawcy i agencje są zainteresowani obejrzeniem twojej pracy, zanim cię wprowadzą, aby omówić projekty i zatrudnić cię do pracy.

Możesz spędzić wiele godzin Wysyłając swoje próbki do każdego potencjalnego klienta. Dzięki portfolio online możesz zaprezentować swoją pracę i promować swoją stronę internetową, umieszczając link na papierze firmowym. Nie musisz powielać portfolio, które prezentowałbyś osobiście, ale możesz zaoferować miłą próbkę tego, co masz do zaoferowania.

Nadal będziesz chciał się upewnić, że portfolio, które prezentujesz osobiście, jest aktualne i gotowe do pracy na wypadek, gdyby lokalny klient lub pracodawca chciał się z Tobą spotkać. Ale Twoje portfolio online pozwoli Ci przejść przez pierwszą rundę oceny i bliżej do wyładowania koncertu.

4. Posiedzenia In-Person nie są gwarantowane

Możesz oszczędzać swoje portfolio, aby pokazać je klientowi lub pracodawcy podczas spotkania twarzą w twarz, które nigdy się nie wydarzy. Twoje CV wygląda dobrze, ale jakiego rodzaju pisarzem jesteś? Zachęć swoich potencjalnych klientów, aby skontaktowali się z Tobą. Motywujesz go tak, jak zmotywujesz klienta do kupienia czegoś w swojej kopii. Nadal potrzebujesz portfolio, które możesz pokazać potencjalnym klientom osobiście, ale musisz przekonać ich, by przywieźli Cię jako pierwsi. Jeśli prowadzisz niezależną działalność, możesz spróbować wejść na rynki na jednym wybrzeżach, gdy jesteś na drugim. Nie będziesz w stanie spotkać się z klientem osobiście, dzięki czemu nigdy nie będziesz miał luksusu, aby pokazać swoje umiejętności copywritingowe.

5. Portfolio Online Copywriting pokazuje, że jesteś profesjonalistą

Każdy może się obudzić i zdecydować dzisiaj, kiedy chce zostać copywriterem. Potrafi stworzyć stronę internetową, aby sprawdzić, czy klienci przechadzają się, szukając copywritera. Potrafi napisać jakąś kopię, która sama się podoba, jako ta, którą można wynająć.

Twoje portfolio online jest kluczowe, abyś wyróżniał się od niedoświadczonych. Nawet jeśli Twoje próbki pisane są SPEC SPECS , nadal możesz pisać skuteczne reklamy do swojego portfolio online.

Perspektywa może być pod wrażeniem dużych klientów w twoim CV. Jednak to twoje zdolności pisarskie zapewnią ci pracę lub zmuś potencjalnego klienta lub pracodawcę do dalszego poszukiwania.