Jak zostać agentem podróży

Dowiedz się więcej o tej pracy

Biura podróży organizują transport, zakwaterowanie i rozrywkę dla osób podróżujących służbowo i indywidualnych po uprzedniej ocenie ich potrzeb i pragnień. Agent może specjalizować się w zależności od rodzaju podróży, np. W czasie wolnym lub w interesach, lub według miejsca docelowego, na przykład w Europie, Azji lub Afryce. Biura podróży promują również pakiety turystyczne w imieniu linii wycieczkowych, ośrodków wypoczynkowych i wyspecjalizowanych grup turystycznych.

Fakty dotyczące zatrudnienia

Zobacz, jak to jest być agentem podróży

Zgodnie z ogłoszeniami o pracy na Indeed.com, w typowym dniu biuro podróży:

Dowiedz się, jak przygotować się do tego zawodu

Jeśli chcesz zostać biurem podróży, musisz mieć przynajmniej dyplom ukończenia szkoły średniej. Jednak wielu pracodawców woli zatrudnić kandydatów, którzy ukończyli studia . Jeśli zdecydujesz się na uzyskanie tytułu licencjata, rozważ podjęcie studiów w zakresie podróży i turystyki lub pokrewnego przedmiotu.

Zamiast tego możesz zdecydować się na profesjonalne szkolenie w zakresie planowania podróży w szkole wyższej lub szkole technicznej. Przedmiotem będą systemy rezerwacji, marketing Twojej firmy i międzynarodowe przepisy dotyczące podróży.

Jakie certyfikaty mogą zwiększyć sprzedaż?

Po zdobyciu doświadczenia w tej dziedzinie możesz ubiegać się o dwie certyfikaty, które zwiększą Twoje szanse na znalezienie zatrudnienia. Travel Institute zapewnia kształcenie i szkolenia, które prowadzą do tych oznaczeń: Certified Travel Associate (CTA) i Certified Travel Counsellor (CTC).

Agenci pierwszego kontaktu z co najmniej 12-miesięcznym doświadczeniem w branży sprzedaży detalicznej mogą ubiegać się o oznaczenie CTA. Może to obejmować ukończenie 15-modułowego programu nauczania, który obejmuje studiowanie takich tematów, jak etyka biznesu, zrozumienie potrzeb klienta, planowanie tras, zwiedzanie świata i ubezpieczenie podróżne, a następnie zdanie egzaminu.

Ewentualnie można przystąpić do egzaminu bez zaliczenia zajęć. (CTA-Certified Travel Associate, The Travel Institute).

Oznaczenie CTC pozwala osobom z co najmniej pięcioletnim doświadczeniem w branży turystycznej udowodnić, że posiadają umiejętności niezbędne do bycia efektywnymi menedżerami. Jako kandydat do tego certyfikatu będziesz studiować podstawowe tematy, w tym coaching i mentoring, zarządzanie konfliktem, negocjacje, zarządzanie projektem i budowanie zespołu. Przed złożeniem wniosku o to poświadczenie musisz najpierw ukończyć kurs CTA lub zdać test CTA. Po zakończeniu zajęć CTC będziesz musiał zdać egzamin i napisać obszerny artykuł na temat związany z branżą turystyczną. Aby zachować certyfikat CTC, musisz zdobyć 10 jednostek kształcenia ustawicznego (CEU) rocznie (certyfikowany przez CTC Travel Counselor, The Travel Institute).

Czy masz atrybuty Pracodawcy chcą?

Oferty pracy na stronie Indeed.com wskazują, że pracodawcy chcą, aby wynajęte biura podróży posiadały następujące cechy:

Czy ten zawód jest odpowiedni dla ciebie?

Zanim wybierzesz karierę , upewnij się, że pasuje ona do Twoich zainteresowań , rodzaju osobowości i wartości związanych z pracą . Osoby o następujących cechach odniosły sukces jako agenci podróży:

Zawody z powiązanymi zadaniami i działaniami

Opis Roczne wynagrodzenie (2016) Wymagania edukacyjne
Sprzedawca detaliczny Sprzedaje produkty bezpośrednio konsumentom 22 680 USD Dyplom ukończenia szkoły średniej lub równoważności
Przedstawiciel handlowy Sprzedaje produkty firmom, agencjom rządowym lub organizacjom dla hurtowników lub producentów

78 980 USD (produkty techniczne i naukowe)

57.140 USD (wszystkie pozostałe produkty)

Minimum dyplomu ukończenia szkoły średniej; wielu pracodawców preferuje kandydatów do pracy z tytułem licencjata
Agent ubezpieczeniowy Pomaga klientom kupować wszystkie rodzaje ubezpieczeń 49 990 USD Preferowany jest stopień licencjacki, ale niektórzy pracodawcy uznają absolwenta szkoły średniej o sprawdzonych umiejętnościach sprzedażowych
Agencje sprzedaży papierów wartościowych i towarów Dopasuj sprzedawców i kupujących instrumenty finansowe 677,310 USD Licencjat z zajęć z zarządzania , finansów, ekonomii i księgowości

Źródła: Bureau of Labor Statistics, Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, Podręcznik Outlook Occupational; Administracja ds. Zatrudnienia i szkolenia, Departament Pracy USA, O * NET Online (odwiedzono 7 marca 2018 r.).