Business Administration Major

Ścieżki kariery

O tym majorze

Podstawowa wiedza z zakresu administracji biznesowej zapewnia studentom ogólne przygotowanie z przedmiotów takich jak rachunkowość, finanse, marketing , zarządzanie zasobami ludzkimi , międzynarodowy biznes i zarządzanie. Studenci z wielu szkół biorą udział w kilku kursach w każdym z tych przedmiotów, ale niektóre szkoły wymagają od swoich uczniów koncentracji w jednym lub kilku z nich.

Studenci mogą zdobyć tytuł associate, licencjata, magistra lub doktora w administracji biznesowej.

Programy studiów stowarzyszonych są określane jako programy kariery lub transferu. Programy kariery przygotowują studentów do pracy, natomiast programy transferu są przeznaczone dla studentów, którzy planują przenieść się do czteroletnich szkół wyższych. Programy doktoranckie są ukierunkowane na badania i udzielają doktoratów lub administratorów danych (Doctor of Business Administration). Ci, którzy chcą kontynuować karierę akademicką, powinni uzyskać tytuł doktora. Osoby, które mają DBA, czasem trafiają do środowisk akademickich, ale ten stopień jest bardziej nastawiony na kogoś, kto chce, jak twierdzi Karen Schweitzer, Business School Expert, "przyczynić się do teorii biznesu i praktyki zarządzania, rozwijając jednocześnie umiejętności zawodowe i wnosząc wiedzę zawodową"

Przykładowe kursy, których możesz oczekiwać

Associate Degree Courses (w programach zawodowych)

Kursy licencjackie (wiele z tych kursów jest również oferowanych przez Associate Degree Programs)

Kursy MBA

Kursy doktoranckie ( niektóre zajęcia zależą od obszaru koncentracji)

Opcje kariery z twoim stopniem

* Ta lista została opracowana przez wyszukiwanie miejsc pracy dla otworów, które wymagają dyplomu z administracji biznesu. Obejmuje opcje dla tych, którzy ukończyli ze stopniem tylko w zakresie administracji biznesowej. Nie obejmuje żadnych zadań, które wymagają dodatkowego wykształcenia w innej dziedzinie.

Typowe ustawienia pracy

Specjalizacje w administracji biznesowej są kwalifikowane do wielu zadań, które wymagają wiedzy i doświadczenia. Zazwyczaj pracują w biurach lub, w przypadku osób posiadających stopień doktora, w klasach szkół wyższych i uniwersytetów.

Dwuletnie uczelnie, a nawet niektóre czteroletnie szkoły, zatrudniają osoby z MBA na swoje wydziały.

Jak licealiści mogą przygotować się do tego majora

Uczniowie szkół średnich, którzy chcą studiować zarządzanie biznesem na studiach, powinni wziąć udział w zajęciach z języka angielskiego, ekonomii, mowie, zaawansowanej matematyki i nauk społecznych.

Co jeszcze musisz wiedzieć

Profesjonalne organizacje i inne zasoby