9 najlepszych książek o przywództwie do kupienia w 2018 roku

Nasze ulubione książki pomogą ci stać się lepszym liderem

Aleksander Wielki powiedział kiedyś, że nie bał się armii lwów prowadzonych przez owcę. Bał się armii owiec prowadzonych przez lwa. Jak więc uzyskać status lwa?

Nawet ci urodzeni z wielkimi, wrodzonymi umiejętnościami przywódczymi mogą zyskać coś z ich udoskonalania. Niektórzy ludzie, którzy opanowali sztukę dobrego przywództwa, podzielili się swoimi przemyśleniami w tych książkach. Niezależnie od tego, czy chcesz doskonalić swoje umiejętności, czy też stawiasz czoła swojej pierwszej roli przywódczej, każdy znajdzie tu coś dla siebie - od nowicjuszy po CEO.

 • Najlepszy wynik: Extreme Ownership: How US Navy SEALS Lead and Win

  Być może nie planujesz poprowadzić swojego zespołu do warzone, ale prawdopodobnie możesz zrobić to z powodzeniem po przeczytaniu tej książki. Dawne PIECZĘCI Willink i Babin proponują pewne dynamiczne zasady "gracji pod ostrzałem", które możesz zastosować w każdej drużynie. Autorzy omawiają strukturę zespołów odnoszących sukcesy i jak osiągnąć sukces w praktycznie każdym scenariuszu, nawet gdy życie nie jest na linii.

  Czytelnicy dają Extreme Ownership imponujące pięć z pięciu gwiazdek. Był bestsellerem, kiedy został wydany po raz pierwszy w 2015 roku, a jego zaktualizowana wersja stała się dostępna w listopadzie 2017 roku.

 • Najlepsze nowe wydanie: Drive: Zaskakująca prawda o tym, co nas motywuje

  Daniel Pink podbił świat finansów swoim bestsellerem nr 1 New York Times, Drive: Zaskakująca prawda o tym, co nas motywuje . Odważył się zasugerować, że bycie dobrym liderem zaczyna się od rzucania zachęt przez okno. Nie zwlekaj z marchewką przed zespołem, aby zainspirować ich do wyczynów wielkości. Zapewnij im umiejętności i poczucie celu, a następnie rozluźnij, aby zatopić się lub pływać na własną rękę.

  Pink wydaje się być na czele nowych sposobów myślenia - napisał także bestseller New York Timesa A Whole New Mind. Czytelnicy przyznają Drive wysoką ocenę, a Financial Times twierdzi, że Pink "szybko zyskuje status międzynarodowego guru". To wielka pochwała.

 • Najlepsze dla kobiet: Lean In: kobiety, praca i wola prowadzenia

  Ta oferta Sheryl Sandberg, głównego oficera operacyjnego Facebooka, stała się motywacyjną biblią dla kobiet-przedsiębiorców. Lean In koncentruje się na tym, co kobiety mogą robić, a nie na tym, czego nie powinny być w stanie robić dobrze - w tym na prowadzeniu innych. Jej pozycja jest taka, że ​​przywództwo może nie być czymś, z czym jesteś z natury dobra, ale możesz się w nim wspaniale, jeśli zaczniesz kopać i wytrwać ... i jeśli zależy ci bardziej na sukcesie niż byciu lubianym.

  Lean In była najlepszą książką miesiąca Amazona w marcu 2013 r. I nie straciła ani jednego uderzenia. Sandberg jest zabawny miejscami i sprawi, że wyszczerbi zęby w innych. Jej rada to zdecydowanie coś, o czym pomyślisz następnym razem, gdy wejdziesz do swojego miejsca pracy lub sali konferencyjnej.

 • Najlepsze dla pracy zespołowej: pięć dysfunkcji zespołu: Bajka przywódcza

  Patrick Lencioni proponuje, aby sukces zespołu, a nie tylko lidera, przyniósł rezultaty. Ale każda drużyna potrzebuje dobrego lidera, a to zaczyna się od uzyskania jak najwięcej z każdego członka zespołu. Lencioni mówi, że zaczyna się od produktywnego konfliktu, a przede wszystkim zaufania. Pięć Dysfunkcji Zespołu jest dosłownie bajką o sytuacjach, które napotkał lider i jak te sytuacje zostały rozwiązane, wraz z moralnością dla każdego segmentu opowieści.

  Lencioni ma imponujące doświadczenie, z którego można czerpać. Jest odnoszącym sukcesy biznesmenem, którego praca pojawiła się w Harvard Business Review, Fortune i Wall Street Journal.

  Jedną z najciekawszych rzeczy w tej książce jest sekcja quizu, która podąża za każdym rozdziałem, pozwalając ci ocenić siebie i swój zespół, aby pomóc ścieżkom wykresu w kierunku poprawy. Pięć dysfunkcji zespołu to trzecia książka z trylogii.

 • Najlepsza władza: 48 zasad mocy

  Po raz pierwszy opublikowany w 2000 roku, bestseller New York Times istnieje już od jakiegoś czasu, ale jest pełen świetnych rad. 48 Praw Mocarstwa było pierwszą książką Greene'a. Dosłownie określa szereg praw obejmujących 3000 lat historii, wszystkie zaprojektowane tak, aby pomóc Ci osiągnąć idealną dynamikę między tobą a twoim zespołem.

  Książka nie polega tylko na osiągnięciu i utrzymaniu władzy. Oferuje również niewiele wskazówek na temat profilaktycznej konserwacji - jak bronić się przed agresywną taktyką innych. Wydawca Weekly powiedział, że "łagodniejsze dusze uznają tę książkę za przerażającą", a People Magazine nazywa ją "urzekającą". Wejdź, jeśli się odważysz.

 • Best About Millennials: Liderzy jedzą ostatnio: dlaczego niektóre zespoły zbierają się razem ....

  Jest to nowa oferta od Simona Senka, który określił siebie jako optymistycznego optymistę. Jego misją życiową jest inspirowanie innych i nauczenie ich, jak robić to samo. Ci "inni" obejmowali zagranicznych ambasadorów i amerykańskich polityków.

  Tak, to ten sam Senek, który napisał bestseller Start With Why. W Liderzy Jeść Ostatecznie , wyraża swoją wiarę, że wielki przywódca będzie i powinien poświęcić własne wygody, gdy będzie to konieczne dla dobra tych, którzy za nim idą. Wydanie " Leaders Eat Last" wydane w miękkiej oprawie zostało wydane w 2017 roku i zawiera rozbudowany rozdział poświęcony sztuce czołowych pokoleń. Więc jeśli odkryjesz, że jesteś trochę zaskoczony, gdy starasz się doprowadzić do siły roboczej, która jest o wiele lat młodsza od ciebie, może to być idealna książka.

 • Najlepsze doświadczenie w czytaniu "dwa do jednego": poszukiwanie sensu przez człowieka

  Viktor Frankl wie co nieco o motywowaniu innych i siebie. Ocalały z Auschwitz i austriacki psychiatra, zastanawia się nad swoim życiem i niewolą w czterech nazistowskich obozach koncentracyjnych w poszukiwaniu sensu. To nie jest tylko wspomnienie. Frankl głęboko w swoich obserwacjach na temat tego, jak postawa jest siłą napędową przetrwania.

  Jest to prawdziwa umowa "za dwa": "Poszukiwanie sensu" zawiera książkę o przeżyciu Franklów w obozach z wyjątkowej perspektywy psychiatry, a także taką, która koncentruje się na jego teorii logoterapii - założenie, że najbardziej motywatorem w życiu jest potrzeba poczucia sensu. Ta sekcja sprawia, że ​​jest to idealna książka dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności przywódcze. Ankieta czytelników z 1991 r. W Bibliotece Kongresu, zatytułowana "Poszukiwanie sensu", jest jedną z 10 najbardziej wpływowych książek w Ameryce. Sprzedał ponad 10 milionów egzemplarzy w 24 językach.

 • Najlepsze podejście do przywództwa: nawyk szkoleniowy: mów mniej, pytaj więcej i zmieniaj ....

  Znany prelegent i ekspert w dziedzinie coachingu Stanier uczył kariery umiejętności kierowniczych dla ponad 10 000 menedżerów na całym świecie. Treningowe nawyki koncentrują się na tych umiejętnościach, ponieważ Stanier stosuje je do siedmiu pytań, z których każdy ma na celu wywołanie pewnej reakcji ze strony zespołu lub wyeliminowanie przeszkód.

  Pytania od "Pytania o Kickstart" do "Pytania fokusowego" i "Pytania strategicznego". Daniel H. Pink, autor Dysku , nazywa je "podstawowymi pytaniami" i mówi, że nie tylko poprowadzą cię do skutecznej pomocy. wsparcie twojego zespołu, ale także pomóc ci stać się swoim najlepszym trenerem. Nawyk szkoleniowy nie jest suchym recitalem. Jego wyjątkowe poczucie humoru sprawia, że ​​jest to naprawdę przyjemna lektura.

 • Najlepsza książka o prowadzeniu według przykładu: #Girlboss

  Sophie Amoruso prowadzi przez przykład i jest liderem tego podejścia w swoim wydaniu #Girlboss w 2015 roku. Jest założycielką niezwykle popularnej sieci supermarketów Nasty Gal, ale pochodziła z dość złowieszczych początków. Amoruso bezwiednie przyznaje się do kłamstwa, kradzieży i zjedzenia ze śmietnika lub dwóch, zanim osiągnęła sukces, a ona zmotywowała wielu innych do pozostania z nią przy jej przejściu.

  Amoruso zajmuje stanowisko, że kiedy grasz na własne siły, inni będą chcieli podążać za tobą. The Washington Post nazwał #Girlboss " the Lean In for misfits". Książka poświęciła 18 tygodni na liście bestsellerów New York Times, a Netflix oparł scenariusz serialu komediowego na koncepcji Amoruso, co to znaczy być szefem.

 • Ujawnienie

  W The Balance Careers, nasi pisarze-eksperci są zaangażowani w badanie i pisanie przemyślanych i edytorskich niezależnych recenzji najlepszych produktów dla Twojego życia i Twojej pracy. Jeśli podoba ci się to, co robimy, możesz nas wspierać, korzystając z wybranych linków, które przynoszą nam prowizję. Dowiedz się więcej o naszym procesie oceny .