Jak się dogadać ze współpracownikami

7 sposobów na poprawę kontaktów w miejscu pracy

Prawdopodobnie spędzasz więcej czasu ze współpracownikami niż z innymi osobami, w tym współmałżonkiem, dziećmi, rodzicami lub przyjaciółmi. Jeśli masz z nimi dobre relacje, nie musi to być złe, ale jeśli nie, twój czas w pracy może być nieszczęśliwy. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby dowiedzieć się, jak lepiej współpracować ze współpracownikami.

 • 01 Szanuj swoich kolegów

  Aby każdy związek mógł odnieść sukces, osoby, które są jego częścią, muszą mieć i wzajemnie okazywać szacunek. Jednym ze sposobów okazania szacunku jest unikanie robienia rzeczy, które mogą urazić innych. Na przykład nie zostawiaj za sobą bałaganu, nie przychodź do pracy chory i nie kradnij kredytów za czyjąś pracę.
 • 02 Steruj Wyczyść tematów Cringe-Worthy

  Możesz czuć się tak komfortowo ze swoimi kolegami, że myślisz, że możesz rozmawiać o wszystkim w pracy. Pamiętaj, że Twoi współpracownicy to niewidomi odbiorcy. Nie mogą odejść, jeśli nie podoba im się temat rozmowy i mogą czuć się niezręcznie, prosząc o zmianę.

  Niektóre kontrowersyjne tematy, na przykład polityka i religia, mogą nawet powodować spory, które mogą prowadzić do niezgody w miejscu pracy. Poczekaj, aż znajdziesz się z przyjaciółmi i rodziną, aby je omówić.

 • 03 Zyskaj swoje relacje w miejscu pracy z dobrym początkiem

  Kiedy zaczynasz nową pracę, dużo martwisz się, ale najbardziej niepokoi cię to, kto jest twoim współpracownikiem. Możesz się bać, że nie dogadujesz się z nimi tak jak z twoimi byłymi kolegami, lub jeśli nie dogadałeś się z ludźmi, z którymi pracowałeś, możesz się obawiać, że rzeczy będą takie same.

  Może się to nie zdarzyć z dnia na dzień, ale w końcu poznasz wszystkich nowych współpracowników. Możesz zacząć dobrze, będąc przyjaznym. Ciepły uśmiech przechodzi długą drogę, podobnie jak zadawanie pytań i przyjmowanie zaproszeń na lunch.

 • 04 Znajdź sposób na pokonanie nawet najtrudniejszych ludzi

  Powiedzenie "możesz wybrać swoich przyjaciół, ale nie możesz wybrać swojej rodziny" powinno zostać poszerzone o współpracowników. Nie możesz ich również wybrać. Kilku - mam nadzieję, że nie za dużo - może być trudnych (tak jak niektórzy z twoich krewnych).

  Bez względu na to, jak bardzo Cię denerwują, znajdź sposób, by dogadać się ze wszystkimi, niezależnie od tego, czy współpracujesz z gadułą, plotkami , z delegatami, z reklamodawcami, czy z łapaczami kredytów. To znacznie ułatwi ci życie.

 • 05 Nie rozpowszechniaj złośliwych plotek

  Plotki w pracy mogą sprawić ci kłopot, niezależnie od tego, czy informacje, które udostępniasz, są dokładne, czy nie. Oprzyj się pokusie porozmawiania o swoich współpracownikach, bez względu na to, jak soczyste są wiadomości. Będziesz wyglądać na niegodnego zaufania, a koledzy mogą się obawiać, że staną się twoim następnym przedmiotem.

  Podczas gdy powinieneś powstrzymać się od plotkowania, naucz się, jak sprawić, by winorośl działała dla ciebie. Posłuchaj wszystkich wiadomości, które przychodzą ci na myśl, odfiltruj to, co jest rażąco fałszywe, i zignoruj ​​wszystko, co napotkasz, co nie jest pomocne.

 • 06 Praktyka Dobra etykieta biurowa

  Dobre maniery są tak samo potrzebne w pracy, jak wszędzie indziej. Ważne jest, aby pamiętać o tym, gdy jesteś w pobliżu współpracowników. Bez względu na to, jak bardzo się wokół nich czujesz, zawsze bądź uprzejmy.

  Wykonuj połączenia telefoniczne w sposób, który nie rozprasza nikogo, kto próbuje pracować. Dbaj o swój głos i, jeśli to możliwe, rozmawiaj z innymi.

  Zachowaj ostrożność podczas korzystania z poczty e-mail . Zawsze mów "proszę" podczas składania prośby i nie doprowadzaj do szału współpracowników, klikając "odpowiedz wszystkim" na grupową wiadomość e-mail, gdy tylko nadawca musi zobaczyć Twoją odpowiedź.

  Należy pamiętać o prawidłowym zachowaniu przy stole podczas jedzenia obiadu ze współpracownikami. Na przykład nie staraj się o higienę osobistą przy stole, odłóż telefon komórkowy i nie bądź nieuprzejmy do kelnerzy.

 • 07 Bądź miły dla współpracowników

  Każdy ma czasami zły dzień. Kiedy twój współpracownik robi, przypadkowy akt dobroci może uczynić jego dzień znacznie lepszym. Nie musisz robić nic ekstrawaganckiego. Możesz zaproponować, że zostaniesz późno, aby pomóc mu w pracy nad dużym projektem w zbliżającym się terminie lub przynieść jej kawę i ciasteczko w ponury poniedziałek rano.