Rozpoczynanie nowej pracy

Przygotowanie do pierwszego dnia

Krótko przed tym, jak moja córka rozpoczęła przedszkole, odwiedziliśmy szkołę, do której miała uczęszczać. Ona i inne dzieci, które miały rozpocząć z nią szkołę, odwiedziły sale przedszkolne, spotkały się z każdym nauczycielem i brały udział w zajęciach. To była pierwsza "pierwsza" mojej córki, a przynajmniej jej pierwsza znacząca. Wiele innych będzie podążać, jak kiedyś w odległej przyszłości, rozpoczynając nową pracę.

Właściwie to naprawdę niewiele różni się, chyba że nie będzie takiej formalnej orientacji jak ta, którą miała moja córka. A kiedy zaczynasz nową pracę, na ogół nie jesteś w towarzystwie innych, którzy są także nowi. O nie. Jesteś nowym dzieckiem w bloku, które wchodzi w sytuację, w której związki już się ukształtowały. Jesteś jedynym, który nie może znaleźć toalety, nie wie, gdzie znajduje się pomieszczenie zaopatrzenia i poczta, nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że kustosz włada całą rzeczywistą mocą i nie wie, że nie chce rozmawiać szefowi, dopóki nie wypije pierwszej filiżanki kawy. Jest wiele rzeczy do nauczenia się oprócz obowiązków związanych z pracą, na którą jesteś zatrudniony. Dla większości z nas jest to dość przytłaczające.

Przygotowywanie się

Jeśli to możliwe, poświęć trochę czasu pomiędzy zadaniami - może za tydzień lub dwa. Będziesz potrzebował tego czasu, aby oddzielić się od poprzedniego miejsca pracy. Pozostawienie współpracowników może być bardzo trudne.

Liczba godzin spędzonych w pracy znacznie przekracza liczbę godzin spędzonych w innym miejscu. Relacje, dobre i złe, są zazwyczaj bardzo silne. Czasami może być bardzo przytulny, a innym razem może być jak duża dysfunkcyjna rodzina. Możesz nie zawsze lubić tych, z którymi pracujesz; czasami ledwo je tolerujesz.

Ale przyzwyczajasz się do tego, że jesteś z tymi samymi ludźmi dzień po dniu.

Poświęć trochę czasu na badania. Dowiedz się wszystkiego o swoim nowym pracodawcy . Poznaj ich linie produktów, ich filozofie i kulturę korporacyjną . Zadzwoń, aby sprawdzić, czy ktokolwiek w twojej sieci zna któregoś z twoich przyszłych współpracowników i poproś tę osobę, aby przedstawiła cię przed pierwszym dniem. Czy nie byłoby miło zobaczyć przyjazną twarz, gdy przechodzisz przez drzwi pierwszego dnia?

Zaplanuj, co będziesz nosić w pierwszym tygodniu pracy. Pamiętaj, że będziesz chciał nosić najbardziej konserwatywne stroje, aby zacząć, dopóki nie zorientujesz się, co jest właściwe, a co nie. Zobacz, co musi iść do pralni chemicznej lub krawca, co należy prać i prasować, i co należy wymienić. To uratuje cię od konieczności opieki nad tymi rzeczami, kiedy możesz wrócić do domu z pracy zmęczony. Ten pierwszy tydzień nowej pracy może być wyczerpujący fizycznie i emocjonalnie.

Zaplanuj trasę, którą podejmiesz do pracy, a także kilka alternatywnych tras. Jeśli nie ma ruchu lub linia kolejowa nie działa, będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Jeszcze...
Wskazówki, które pomogą Ci przetrwać pierwsze kilka dni
Pasuje

Twój pierwszy dzień jest tutaj. Ten czas na pewno się przeleciał, prawda? Załóż swój ulubiony garnitur - wiesz ... ten, który sprawia, że ​​błyszczysz. Jeśli czujesz się pewnie, będziesz wyglądać pewnie. Niezależnie od tego, czy jedziesz do pracy, czy korzystasz z transportu publicznego, pamiętaj, aby zostawić w nim dużo czasu. Powinieneś spróbować przybyć trochę wcześniej. Traktuj to jak rozmowę o pracę i pamiętaj, że pierwsze wrażenia się liczą.

Zjedz śniadanie, zanim wyjdziesz z domu i umyj zęby i nici dentystyczne. Świeży oddech i czyste zęby są koniecznością (proszę o brak bułeczek makowych).

Twój dzień pracy zaczyna się, kiedy wychodzisz z domu. Nigdy nie wiesz, kogo spotkasz po drodze. Możesz napotkać swojego szefa lub współpracownika. Moja przyjaciółka jeździła do pracy pewnego dnia, kiedy samochód obrócił się wokół niej, a kierowca wykonał gest ręki (znasz to samo) u mojego przyjaciela. Nie widział twarzy mojego przyjaciela, ale zobaczyła jego. Wyglądało to znajomo, a wtedy mój przyjaciel pamiętał, dlaczego. Był jej ostatnim pracodawcą, rozpoczynającym pracę właśnie w tym samym dniu. Ona przypisała jego działanie nerwom i nie powiedziała ani słowa. Jeszcze. Nie powinieneś wykonywać sprośnych gestów bez względu na to, kim może być odbiorca, ale jeśli masz na to ochotę, pomyśl o drugiej osobie jako potencjalnym szefie, współpracowniku lub kliencie.

Więc w końcu dotarłeś do nowego miejsca pracy . Teraz weź głęboki oddech i wejdź z uśmiechem na twarzy.

Cieszysz się, że tam jesteś i nie ma nic złego w pokazywaniu tego. Trzymaj głowę w górze i pamiętaj, aby nawiązać kontakt wzrokowy z każdym, kogo spotkasz. Bądź grzeczny i przyjazny dla wszystkich, niezależnie od tego, czy jest to recepcjonista, recepcjonista , kolega czy nowy szef . Przedstaw się i pamiętaj, że zadawanie pytań jest w porządku.

Nikt nie ma umysłu. W końcu każdy miał "pierwszy dzień". Ludzie na ogół lubią pomagać innym i zwykle sprawiają, że czują się dobrze. Pamiętam nowego współpracownika, który odmówił wszelkich ofert pomocy. Sądzę, że uznała, że ​​zaakceptowanie pomocy sprawiłoby, że wyglądała na niekompetentną dla naszego szefa. Rezultat był taki, że wszyscy uważali ją za snobkę lub osobę znającą się na rzeczy, a niektórzy nawet ślubowali, że odmówią jej pomocy w przyszłości.

O ile dobrze jest trzymać się pewnych rzeczy, których nauczyłeś się w poprzednich pracach i wykorzystywać tę wiedzę w swojej nowej pracy, pamiętaj, że każde miejsce pracy ma swój własny sposób robienia rzeczy. Twoje pierwsze tygodnie, a nawet miesiące w pracy to nie czas, aby zmienić sposób, w jaki się robi. Nie wypowiadaj tych słów: "Nie tak to zrobiliśmy w mojej starej firmie." Twoi koledzy będą po prostu myśleć w ten sposób: "Cóż, nie jesteś w starej firmie i jeśli tak bardzo ci się to spodobało, dlaczego nie zostałeś tam."

Jeszcze...
Co możesz zrobić przed pierwszym dniem
Pasuje

Twoje następne tygodnie, miesiące ...

Największa przeszkoda, którą musisz pokonać, będzie pasowała do twoich nowych współpracowników. Im szybciej staniesz się częścią paczki, tym szybciej dostosujesz się do nowej pracy. Oczywiście długość tego czasu zależy od osoby i od pracy do pracy. Chociaż możesz od razu dopasować się do niektórych zadań, w innych może to potrwać nieco dłużej. I niektórzy ludzie wydają się pasować od razu, gdziekolwiek się znajdują. Wszystko, co możesz zrobić, to spróbować jak najlepiej i wykonać swoją pracę najlepiej jak potrafisz. Poniższe wskazówki mogą pomóc:

Jeszcze...
Co możesz zrobić przed pierwszym dniem
Wskazówki, które pomogą Ci przetrwać pierwsze kilka dni