Zbadaj te opcje płatne macierzyństwa

Zanim zaczniesz badanie rodziny, skorzystaj z tych opcji, aby zobaczyć, na co możesz sobie pozwolić

Jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, nie ma przepisów zobowiązujących pracodawców do finansowania urlopu macierzyńskiego , w przeciwieństwie do wielu innych krajów rozwiniętych, które mają takie standardowe zasady. Pozostawia to wiele kobiet w ciąży w Stanach Zjednoczonych w finansowym związku, jeśli chodzi o planowanie urlopu macierzyńskiego. Wiele się mówi o zmianie tego, ale na razie to tylko rozmowa.

Kiedy myślisz o założeniu rodziny, zapoznaj się z różnymi opcjami w zakresie macierzyństwa.

Mogą się różnić od firmy do firmy i stanu. Aby szybko rozpocząć badania, zapoznaj się z tymi opcjami:

Co oferuje Ustawa o urlopie rodzinnym i lekarskim

Chociaż urlop rodzinny lub wychowawczy do 12 tygodni jest dozwolony na mocy Ustawy o urlopie rodzinnym i lekarskim (FMLA), która została ustanowiona w 1993 r., Nie przewiduje się, aby ten czas wolny od pracy był płatny. FMLA zasadniczo zezwala jedynie na wzięcie urlopu z pracy w celu urodzenia lub adopcji i chroni przed utratą pracy.

Według National Partnership of Women and Families tylko cztery państwa, od kwietnia 2016 r., Oferowały formę płatnego urlopu, a są to Kalifornia, New Jersey i Rhode Island oraz w 2018 r. W Nowym Jorku. Niektóre państwa zezwalają na krótkoterminowe urlopy inwalidzkie zamiast płatnego urlopu macierzyńskiego. Będziesz chciał sprawdzić prawo stanu dotyczące wypłaty zasiłku macierzyńskiego, o które możesz ubiegać się.

Zasady obowiązujące w Twojej firmie w przypadku urlopu macierzyńskiego

Rozsądnie jest umówić się na spotkanie z działem zasobów ludzkich firmy lub sprawdzić podręcznik dla pracowników przed zajściem w ciążę, ponieważ być może trzeba będzie opłacić budżet za nieodpłatny urlop macierzyński w ramach FMLA.

Wiele kobiet, które pragną wziąć urlop z pracy po porodzie, skorzysta z kombinacji krótkoterminowego urlopu inwalidzkiego, urlopu macierzyńskiego oferowanego przez firmę i czasu urlopu na opiekę nad noworodkiem przed powrotem do pracy. Jeśli Twój pracodawca wypłaca zasiłek macierzyński, będziesz chciał wyjaśnić, czy jest to płaca całkowita czy częściowa.

Jeśli płaca macierzyńska jest dostępna u twojego pracodawcy, a chcesz skorzystać z FMLA, musisz się dowiedzieć, czy sześciotygodniowy płatny urlop będzie realizowany równolegle z tygodniami FMLA. Innymi słowy, czy twój pracodawca zapłaci ci za sześć tygodni, a następnie zezwoli ci tylko na dodatkowe sześć tygodni wolnego, a nie kolejne 12 tygodni?

FMLA nie stwierdza również, że musisz wziąć urlop macierzyński w kolejnych tygodniach lub bezpośrednio po urodzeniu dziecka . Możesz wziąć FMLA w pełnych tygodniach lub w poszczególnych dniach - na przykład w każdy piątek, aby skrócić tygodniowy czas pracy - jeśli twój pracodawca wyrazi na to zgodę.

Jakie oferty krótkoterminowych rent inwalidzkich

Jeśli nie oferujesz zasiłku macierzyńskiego, ale chcesz skorzystać z krótkoterminowej niezdolności do pracy, dowiedz się o wysokości twojego wynagrodzenia, do którego masz prawo zgodnie z prawem stanowym, oraz o długości okresu wypłaty za poród. Jeśli należysz do związku zawodowego w swojej branży, sprawdź zasady dotyczące krótkoterminowej niezdolności do pracy, które mogą pozwolić na częściową lub pełną płatność macierzyństwa przez określoną liczbę tygodni.

Może istnieć więcej niż jedna droga do osiągnięcia. Jeśli zarówno państwo, w którym mieszkasz, jak i twój pracodawca oferują krótkoterminową rentę inwalidzką, możesz mieć możliwość skorzystania z obu tych świadczeń, zwłaszcza jeśli Twój pracodawca oferuje tylko częściowe wynagrodzenie.

Określ długość urlopu macierzyńskiego, który możesz wziąć

Większość lekarzy zaleci sześć tygodni w przypadku normalnej porodu i osiem tygodni w przypadku cięcia cesarskiego. Wielu pracodawców oferuje sześć tygodni zasiłku macierzyńskiego. Z tego powodu wiele matek uważa, że ​​konieczne jest odłożenie tych sześciu tygodni po urodzeniu dziecka, dostosowanie się do macierzyństwa i powrót do zdrowia po porodzie. Możesz wziąć więcej, jeśli doświadczasz depresji poporodowej lub napotkałeś komplikacje podczas porodu lub ciąży.

Porozmawiaj ze swoimi przyjaciółmi i współpracownikami, którym ufasz na temat swoich doświadczeń związanych z urlopem macierzyńskim. Jak zarządzali zasiłkiem macierzyńskim? Czy uważają, że zajęli wystarczająco dużo czasu, za dużo lub za mało? Przede wszystkim pozostaw otwarte opcje, ponieważ trudno jest z góry dokładnie określić, czego potrzebujesz.

Zaktualizowane przez Elizabeth McGrory