Jak w pełni skorzystać z listu macierzyńskiego

List macierzyński to integracja praca / życie w najlepszym wydaniu.

Kiedy usiądziesz ze swoim przełożonym, aby poinformować cię, że jesteś w ciąży, poprosisz o coś na piśmie.

To jest prośba o list macierzyński.

Następną rzeczą, którą możesz zrobić, to przejść i zbadać, co to jest list macierzyński i co należy uwzględnić (wiem, że to właśnie zrobiłem!)

Twój list macierzyński może być czymś więcej niż ogłoszenie ciąży, terminem porodu i ile czasu chcesz.

Jest to formalny plan równowagi między pracą a życiem prywatnym, który jest publicznie udostępniany.

To jest integracja praca / życie w najlepszym wydaniu! Może to być WIELKA okazja, którą zachęcam do skorzystania z niej. Oto jak…

Ustal oczekiwania

Od początku ciąży możesz czuć się dobrze lub możesz czuć się okropnie. W zależności od tego, jak się czujesz (ponieważ każda osoba jest inna, a każda ciąża jest inna), ustal oczekiwanie, jeśli masz zamiar czasami używać czasu chorego. Nikt nie wie, co dzieje się w twoim ciele, oprócz ciebie.

Aby uniknąć poczucia winy z powodu kilku dni choroby, informując, że możesz to zrobić, gdy dzieje się trudne. Ciąża to czas na ekstremalną samoopiekę, aby zacząć od ustalenia oczekiwań.

Pamiętaj, że będziesz potrzebować zwolnienia z miesięcznych wizyt lekarskich i że pod koniec ciąży (z określeniem miesięcy) te spotkania będą wzrastać. Im więcej z góry jesteś na temat swojej dostępności, tym lepiej, ponieważ daje ona innym możliwość lepszego planowania zgodnie z harmonogramem.

Ustaw osobiste granice

Jeśli pojawiły się projekty, które według pracowników potrzebują twojej uwagi, teraz jest czas na ustalenie twardych granic. Podaj czas, w którym nowe projekty nie będą dostępne w Twoim harmonogramie. Może to nastąpić, gdy tylko ogłosisz ciążę, a może będzie, gdy będziesz w połowie ciąży.

To będzie twoje wezwanie do zrobienia, pamiętaj, że zawsze masz wybór.

Jeśli nie chcesz, aby twoja ciąża była prywatna, powiedz to. Jeśli jest to coś, o czym nie chcesz dyskutować, ustaw granicę w liście, jeśli wolisz prowadzić rozmowy na tematy zawodowe. Jeśli zmienisz zdanie w dół linii, niech będzie, znowu, zawsze masz wybór.

Podaj sugestie i zalecenia

Najlepiej znasz swoją pracę, aby Twój pracodawca był niezwykle zainteresowany twoją opinią na temat codziennych obowiązków. W swoim liście możesz wymienić swoje bieżące projekty i kto w twoim dziale będzie najlepiej pracował z jakim projektem lub klientem. Utwórz także plan przeniesienia, w tym, kiedy chcesz zacząć spotykać się ze współpracownikami, kiedy powiesz swoim klientom o szczęśliwych wiadomościach i jak chcesz przejść do przejścia.

Zapytaj o to, co chcesz po urodzeniu dziecka

Czy chciałbyś po powrocie z urlopu macierzyńskiego pracować w domu lub opracować harmonogram pracy na odległość? Możesz o tym wspomnieć na końcu listu, aby rozpocząć rozmowę. Wzmianka o tym, co chciałbyś zobaczyć, wprawia piłkę w ruch. W ten sposób przed wyjazdem pokrywa się jeszcze jedną rzecz, a twój pracodawca wie, gdzie znajduje się głowa.

Byłoby wspaniale wiedzieć, wchodząc w urlop macierzyński, jakie masz opcje.

Twój list motywacyjny jest publicznie udostępnionym planem, który określa, w jaki sposób zamierzasz zrównoważyć ciążę i obciążenie pracą. Jest to sposób, aby poinformować firmę, czego mogą od ciebie oczekiwać, i jest to idealny moment, aby zacząć wyznaczać granice. To jest czas, abyś był bardziej zuchwały w swoich umiejętnościach zawodowych . Gdy masz plan, który chcesz wykonać, będziesz czuł się bezpieczny, produktywny i zrozumiany.

Dziecko przyjdzie, więc im szybciej zaczniesz plan, aby wszyscy na tej samej stronie, co Ty, tym bardziej pewni siebie, bezpieczniejsi i bardziej produktywni (zarówno osobiście, jak i profesjonalnie) poczujecie się, gdy nadejdzie pora, aby udać się do sali porodowej.