Jak zaplanować szczegółowy i elastyczny urlop macierzyński

 • 01 Poznaj swoje prawa i korzyści

  Gratulacje z powodu rozpoczęcia pracy w macierzyństwie! Bez względu na to, czy jesteś w ciąży, adoptujesz, czy próbujesz założyć rodzinę, nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć planować urlop macierzyński .

  Niezależnie od tego, czy jesteś pozytywny, czy wrócisz do pracy, czy też masz nadzieję na rezygnację z pracy, możesz skorzystać z elastycznego i dokładnego podejścia do planowania urlopu macierzyńskiego. Podczas planowania urlopu macierzyńskiego należy wziąć pod uwagę wiele kwestii, które wpłyną na ciebie emocjonalnie, logistycznie i być może finansowo.

  Pierwszym krokiem w planowaniu urlopu macierzyńskiego jest zrozumienie swoich praw i korzyści. Będziesz potrzebował swojego podręcznika dla pracowników, aby zapoznać się z zasadami dotyczącymi urlopów, np. Jeśli oferują płatny urlop na poród. Przynajmniej matki oczekujące są chronione przez kilka ustaw federalnych w USA

  Dyskryminacja ciążowa jest nielegalna

  Nielegalne jest dyskryminowanie kobiet w ciąży, zarówno w przypadku zatrudnienia, jak i istniejącej sytuacji w zakresie zatrudnienia. Niestety nie oznacza to, że tak się nie dzieje. W latach 2010-2011 zgłoszono 31 000 zarzutów dyskryminacji w okresie ciąży. Dowiedz się, jak wzrasta dyskryminacja w zakresie ciąży do Komisji ds. Równych Szans Zatrudnienia i jak chronić swoje prawa jako oczekująca mama.

  Urlopy macierzyńskie

  W Stanach Zjednoczonych istnieją obecnie dwa przepisy federalne, które zapewniają ochronę kobietom w ciąży pracującym. Są to Ustawa o dyskryminacji ciążowej (PDA) i ustawa o urlopie rodzinnym i lekarskim (FMLA). Oto zestawienie tych ważnych praw, które odnoszą się do urlopu po urodzeniu dziecka lub adopcji dziecka.

  Możesz zostać uprawniony do czasu wolnego

  Dlaczego wiele nowych matek ma trzy miesiące wolnego na opiekę nad swoimi noworodkami? Czy to jest zalecenie medyczne? Ani trochę. Jest to minimalny urlop FMLA (12 tygodni), ustanowiony przez rząd federalny, który nowe matki mogą podjąć bez groźby utraty pracy. Niestety nie jest to płatne i nie wszyscy pracodawcy są "objęci". Będziesz musiał zbadać opcje u swojego pracodawcy, ale także dowiedzieć się o FMLA.

 • 02 Zapoznaj się z harmonogramem i celami pracy

  Odpowiednio odpowiedz na poniższe pytania. Jaką mamą chcesz być? Jak postrzegasz siebie jako mamę i zarządzanie pracą? Jeśli nie widzisz tego, jak dobrze się układa, czy twój pracodawca ma elastyczne zasady pracy, które możesz sprawdzić?

  Możesz dzielić się odpowiedziami z zaufanymi osobami, takimi jak współmałżonek lub partner, ale nie ze swoim menedżerem lub współpracownikami. Nie wiesz, jak macierzyństwo zmieni twoje życie, więc staraj się nie podejmować żadnych nieodwołalnych decyzji dotyczących elastycznej pracy, dopóki nie zatrzymasz swojego dziecka i nie przejdziesz przez kilka pierwszych miesięcy pozbawionych snu.

  Negocjuj elastyczny harmonogram prac

  Czy masz sztywny harmonogram pracy od 9 do 5? Teraz jest dobry czas, aby zacząć odkrywać, czy Twój pracodawca ma elastyczne zasady pracy, aby uwzględnić wizyty pediatry, ewentualne wycieczki szkolne oraz konferencje dla rodziców i nauczycieli. Co by było jeszcze lepszego, gdybyś mógł ustawić dzień telepracy raz w tygodniu lub co drugi tydzień. Praca w domu to świetny sposób na powrót do pracy po urlopie macierzyńskim!

  Zrozumieć zalety i wady telepracy

  Czy uważasz, że telepraca może być rozwiązaniem problemu, który możesz odczuwać po opuszczeniu dziecka? Może, może nie. Istnieje kilka wad w pracy z domu, zwłaszcza jeśli jest to większość harmonogramu. Chociaż może to być dobre rozwiązanie, aby powrócić do pracy, musisz zrozumieć wady przed wykonaniem stałego ruchu.

  Czy porzucić swoją pracę?

  Wiele nowych matek marzy o rezygnacji z pracy. W tym momencie nie trzeba podejmować pochopnej decyzji. Możesz odkryć, że macierzyństwo 24-7 nie jest dla ciebie lub możesz nauczyć się, że chcesz zostać w domu na pełny etat. Poczekaj, aż dziecko urodzi się, aby dokonać tego wyboru. Na szczęście nie ma nic złego w pomijaniu liczb i analizowaniu czynników, które decydują o tym, czy powinieneś rzucić pracę.

  Uważaj na niebezpieczeństwa ścieżki Mommy

  Gdy dziecko się urodzi, możesz włączyć na ścieżce mamusi w pracy. To może być właściwy ruch po wielu wyczerpujących latach długich godzin pracy i podróży. Z drugiej strony może to oznaczać nudne projekty, mniejszy szacunek w biurze i koniec profesjonalnego awansu. Spójrz na swoją karierę zawodową i kulturę biurową, aby ustalić, czy możesz osiągnąć zdrową równowagę między pracą a życiem prywatnym, lub ryzykować, że zostaniesz odsunięty od pracy zawodowo po tym, jak zostaniesz pracującą matką.

  Znajdź pracę w niepełnym wymiarze godzin, która się opłaca

  Kiedy już przemyślisz wymagania macierzyństwa, możesz dojść do wniosku, że Twój pracodawca jest po prostu zbyt mało elastyczny, aby spełnić Twoje potrzeby. Możesz odkryć wiele opcji pracy w niepełnym wymiarze godzin i pracować z domu. Nie podejmuj żadnych nieodwołalnych decyzji, ale dowiedz się, jakie ścieżki mogą być dla ciebie otwarte. Będzie łatwiej teraz, niż gdy masz w ramionach maczące dziecko!

 • 03 Zaplanuj swoje pierwsze kilka miesięcy pracy macierzyństwa

  Aby pomóc w zaplanowaniu tych pierwszych kilku miesięcy swojego nowego życia jako pracującej mamy, odpowiedz na następujące pytania: Jak długo powinien być twój urlop macierzyński? Czy powrócisz w niepełnym wymiarze godzin lub w pełnym wymiarze godzin? Kto zadba o twoje dziecko, kiedy wrócisz do pracy?

  Teraz rozważ potrzeby swojego pracodawcy. W jaki sposób Twój urlop macierzyński wpływa na Twój udział w rocznym harmonogramie firmy? Będziesz tęsknił za odosobnieniem firmy? Czy twoja ocena wydajności spadnie podczas (lub tuż po) urlopu macierzyńskiego? Jeśli tak, poproś o przeniesienie go przed wyjazdem.

  Oblicz, jak długi powinien być Twój urlop macierzyński

  Trudno przewidzieć, jak będzie wyglądała twoja poród i poród, co przyniesie ci powrót do zdrowia po porodzie i czy będziesz cieszyć się urlopem macierzyńskim. Przynajmniej możesz przyjrzeć się swoim zasiłkom pracowniczym i zlikwidować liczby, aby sprawdzić, ile wolnego czasu może dla ciebie pracować.

  Prawdopodobnie wykorzystasz połączenie krótkookresowej niepełnosprawności, zwolnienia lekarskiego, urlopu, dni wolnych od pracy i bezpłatnego urlopu FMLA. Plan urlopu macierzyńskiego to tylko punkt wyjścia - nie bój się go dostosować w odpowiednim czasie.

  Zacznij ustawiać opiekę nad dzieckiem

  To jest czas, kiedy chcesz ustawić opiekę nad dzieckiem. Twoje możliwości opieki dziennej, opieki nad rodziną, opieki domowej w domu lub krewnego. Czytaj na temat miejsca lub osoby, a następnie odwiedź je. Wycieczka lub spotkanie nie musi potrwać długo. Albo poczujesz ciepłe i mętne uczucie, albo nie. Zaufanie do jelit to sposób na wybór opcji opieki nad dzieckiem.

  Jak żonglować chorym dzieckiem i pracą

  Niestety, wielu pracodawców wymaga, abyś po porodzie przyjmował cały urlop chorobowy, więc wiele matek wraca z urlopu macierzyńskiego bez dni choroby. Dlatego ważne jest, aby przemyśleć sposób radzenia sobie z nieuniknionymi chorymi dniami z dzieckiem .

  Jeśli korzystasz z grupowej opieki nad dziećmi, możesz liczyć na co najmniej jedno przeziębienie w pierwszym miesiącu. Jeśli masz opiekuna w domu, może zachorować lub nie może przyjść do pracy. Dowiedz się, jaka jest teraz opieka nad dzieckiem, aby później zmniejszyć stres.

 • 04 Poinformuj swojego szefa, kolegów i klientów o swojej ciąży

  Kiedy już zorientujesz się, ile urlopu macierzyńskiego chcesz wziąć teraz, musisz go zdobyć. Zanim porozmawiasz ze swoim przełożonym, możesz porozmawiać z innymi pracującymi matkami w twojej firmie, aby zobaczyć, jak radzą sobie z urlopem macierzyńskim.

  Następnie podejdź do swojego menedżera. Zgodnie z FMLA musisz jak najszybciej poinformować swojego pracodawcę, że będziesz potrzebować urlopu. Powiedz swojemu szefowi, że jesteś w ciąży osobiście najlepiej, zanim twój brzuch zacznie wpadać na stół konferencyjny podczas spotkań personelu, ale oczywiście po pierwszym trymestrze

  Jak powiedzieć szefowi, że jesteś w ciąży

  Twój menadżer najlepiej odbierze wiadomości, jeśli pochodzi od Ciebie bezpośrednio. Oto kilka wypróbowanych i prawdziwych sposobów na sprawne przeprowadzenie rozmowy.

  Wyślij list urlopu macierzyńskiego

  Po osobistej dyskusji udokumentuj fakt, że poinformowałeś swojego przełożonego o zamiarze skorzystania z urlopu macierzyńskiego. Zacznij od tego przykładowego listu o urlopie macierzyńskim, a następnie dostosuj go do kultury korporacyjnej lub zasad obowiązujących w Twoim pracodawcy.

  Poinformuj swoich klientów, jak również swoich współpracowników

  Będziesz także chciał poinformować klientów i kolegów o ciąży i planować urlop macierzyński. Czas ogłosić, aby mieli wystarczająco dużo czasu, aby zadać ci pilne pytania i zakończyć projekty przed wyjazdem. Ale nie mów im z góry z góry, że będą mieli czas, aby rzucić nowe prace na ciebie, jak próbujesz zorganizować na swoją nieobecność!

 • 05 Jak podsumować swoją pracę i zaplanować zwrot

  W ostatnich tygodniach przed rozpoczęciem urlopu zapisz pozostałe projekty. Napisz wszelkie instrukcje lub notatki, które koledzy będą musieli wypełnić, gdy będziesz poza biurem. To sprytne, aby najpierw ukończyć przedmioty o najwyższym priorytecie, ponieważ wiadomo, że dzieci przybywają przed czasem. Następnie ustaw etap powrotu do pracy .

  Skonfiguruj wiadomość poza biurem

  Przed wyjazdem macierzyńskim ustaw komunikat "nieobecność". Aby zachować czystość skrzynki odbiorczej, zrezygnuj z subskrybowania regularnych biuletynów lub list e-mailowych, z których korzystasz. Pamiętaj, aby zachować notatki, aby móc ponownie zasubskrybować, gdy wrócisz do pracy.

  Jak napisać list z rezygnacją po urlopie macierzyńskim

  Jeśli zmieniasz zdanie na czas urlopu macierzyńskiego, napisz list o rezygnacji, który jest profesjonalny i zgodny z zasadami firmy. Upewnij się, że rozumiesz, czy spłacisz otrzymany płatny urlop. (W razie wątpliwości skonsultuj się z prawnikiem ds. Zatrudnienia.)

  Podstawy powrotu do pracy

  W miarę jak twój urlop macierzyński dobiega końca, będziesz chciał podążać za listą kontrolną, aby ułatwić ci powrót do biura. Od pomocy doraźnej po sprzęt dziecięcy, którego potrzebujesz, oto podstawowe zasady powracania do pracy.

  Przetrwanie pierwszego tygodnia

  Pierwszy tydzień z powrotem jest często najtrudniejszy. Nie martw się, przejdziesz przez te porady.

  Jak znaleźć równowagę między pracą a życiem

  Gdy będziesz oficjalną pracującą mamą, zrozumiesz, dlaczego wszyscy twoi znajomi skarżą się na równowagę między pracą a życiem prywatnym. Oto pierwszy sekret, który musisz wiedzieć o równowadze między pracą a życiem prywatnym.

  Zaktualizowane przez Elizabeth McGrory