Potrzebne są odpowiedzi dla pracujących matek wracających do pracy

Weź jedno pytanie na raz, aby uniknąć przytłoczenia po powrocie do pracy

Wracając do pracy po urlopie macierzyńskim, możesz zebrać milion pytań, na przykład, gdzie znajdziesz wysokiej jakości opiekę nad dzieckiem lub jak sobie z tym poradzisz. Powrót do pracy oznacza opuszczenie dziecka z nieznajomym - jak możesz się pożegnać bez płaczu? Co pomoże ci dostosować się do nowego harmonogramu zarówno w pracy, jak iw domu?

Jest wiele pytań, na które należy odpowiedzieć, a niektóre z nich są dla Ciebie. Jeśli odpowiesz na jedno z pytań na raz, powrócisz z powrotem do nowej roli jako pracująca mama.

 • 01 Przygotowanie do pierwszego dnia powrotu do pracy

  Nadchodzi chwila prawdy. Błogość (lub nuda) urlopu macierzyńskiego dobiegła końca i czas wrócić do pracy. Niezależnie od tego, czy byłeś w domu z dziećmi przez sześć tygodni, sześć miesięcy, czy sześć lat, przejście może być trudne.

  Użyj tych stopni, aby znaleźć drogę.

 • 02 Konfigurowanie opieki nad dzieckiem w celu powrotu do pracy

  Zdjęcie autorstwa Katherine Lewis

  Być może najważniejszą decyzją w życiu zawodowej mamy jest to, kto zajmie się dzieckiem, gdy jest w pracy. Jeśli podejmiesz złą decyzję, może to zaszkodzić twojej karierze zawodowej i reputacji zawodowej. Pomyśl o konsekwencjach, jeśli twoja niania wiecznie się spóźnia lub niespodziewanie wychodzi z domu lub wybierzesz ośrodek opieki dziennej, który wysyła dziecko do domu z najmniejszym nawet okiem.

  Chcesz wybrać opiekę nad dzieckiem, która sprawi, że poczujesz się wspierany w pracy. Którzy robią wszystko, co w Twojej mocy, aby utrzymać Cię w ryzach i zapewnić dzieciom radość. Nie spiesz się i znajdź prawdziwego dostawcę, z którym możesz pracować przez następne kilka lat.

  Każda pora to dobry moment, aby zacząć przeglądać opcje opieki nad dzieckiem. Wyrównaj opcje zastępcze na wypadek, gdyby Twój początkowy plan się nie powiódł. Właściwa ścieżka będzie różna dla każdej rodziny i sytuacji w pracy, więc weź wszystkie wskazówki, które usłyszysz krok po kroku.

 • 03 Praca nad wyzwaniami związanymi z pracą / wyzwaniami dotyczącymi życia

  Zdjęcie dzięki uprzejmości JP Lizzy

  Żadna rada nie złamie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Ale wiele matek przeszło przez to przed tobą. Przeczytaj, co pomogło im przejść przez cały dzień, a prawdopodobnie odkryjesz kilka pomysłów, które ułatwią Ci życie.

  Od harmonogramów po przyjazne dla pracowników torby na pieluchy - oto sprawdzone wskazówki dotyczące powrotu do pracy.

 • 04 Koncentracja na Twojej Karierze

  Niezależnie od tego, czy pracujesz dla wypłaty, z satysfakcji, czy z połączenia obu tych rzeczy, musisz zaangażować się w karierę, aby odnieść sukces jako pracująca mama. Kiedy stajesz się pracującą mamą, możesz znaleźć nowe spojrzenie na swoją karierę. Zdajesz sobie sprawę, że musisz poprosić o inny harmonogram lub potrzebujesz większej elastyczności. Rozmowy te mogą być trudne, szczególnie jeśli jesteś pozbawiony snu, ale niezbędny dla twojego szczęścia.

  Zasady obowiązują dla matek w miejscu pracy. Oto przeglądarka do naśladowania.

 • 05 Pracować, by żyć, a nie żyć

  Na łożu śmierci raczej nie życzysz sobie, żebyś spędzał więcej czasu w biurze. Jak więc zrównoważyć swoje role jako mama, pracownik, żona, córka, siostra, przyjaciel i inne? Zacznij od zapomnienia o tym, jak ludzie cię postrzegają i skup się na tym, co dla Ciebie ważne. Oznacza to zrzucanie winy, przyjmowanie radości i zarządzanie własną energią.
 • Zarządzanie przejściem

  Kiedy przejdziesz do pracy macierzyństwa, bez względu na to, czy jest to twój pierwszy raz, drugi czy trzeci, będziesz zarządzał dużą ilością zmian. Praktykuj bycie cierpliwym wobec siebie, rodziny, przyjaciół i współpracowników. Zajmie to trochę czasu, aby wszystko dobrze pasowało do siebie, ale możesz to zrobić mama!