Lista umiejętności sekretarza medycznego

Sekretarka medyczna Umiejętności na życiorysy, listy motywacyjne i wywiady

Sekretarze medyczni są pracownikami placówki służby zdrowia, którzy wykonują funkcje administracyjne i pomocnicze, aby inni pracownicy służby zdrowia nie musieli tego robić. W odróżnieniu od sekretarek z innych dziedzin, sekretarki medyczne muszą rozumieć terminologię medyczną i znać zarówno procedury leczenia, jak i biznes.

Sekretarze medyczni czasami służą jako recepcjonistki w szpitalach, klinikach i gabinetach lekarskich. Wypełniają także formularze, piszą raporty i organizują dane.

Specyficzne obowiązki różnią się w zależności od potrzeb placówki. Niektórzy pracują bezpośrednio dla lekarza, podczas gdy inni należą do zespołu sekretarek i zgłaszają się do dyrektora departamentu. Sekretarz medyczny może rozmawiać z pacjentami częściej i dłużej niż lekarze, a tym samym stanowić ważne ogniwo w systemie komunikacyjnym obiektu.

Wymagania edukacyjne do bycia sekretarzem lekarskim

Nie ma prawnie wymaganego zaświadczenia, aby być sekretarzem medycznym, a niektóre placówki zatrudnią absolwentów szkół średnich i zapewnią wszelkie niezbędne szkolenia w miejscu pracy. Inni preferują kandydatów, którzy ukończyli opcjonalny program certyfikacji. Programy te obejmują połączenie informacji medycznych, umiejętności administracyjnych i komunikacji biznesowej. Wcześniejsze odpowiednie doświadczenie zawodowe jest zawsze dodatkowym atutem.

Możesz nadal pracować jako sekretarka medyczna przez całe życie zawodowe, jeśli chcesz. Jest dużo miejsca, aby się podnieść, ponieważ niektóre większe wydziały dokumentacji medycznej potrzebują nadzorców.

Możesz też przejść do wykonywania podobnych prac w innych dziedzinach. Umiejętności, które rozwijasz w swoim czasie jako sekretarka medyczna - od administracji i obsługi klienta po podstawową wiedzę medyczną - mogą zapewnić ci dobrą pozycję w wielu innych dziedzinach.

Jak korzystać z list umiejętności

Możesz napisać list motywacyjny i wznowić w sposób, który podkreśla umiejętności, których chce twój potencjalny pracodawca.

Zatrudnieni przełożeni mogą różnić się swoimi priorytetami nawet w obrębie tej samej dziedziny, więc pamiętaj, aby zawsze dokładnie przeczytać opis stanowiska, ale możesz skorzystać z poniższej dyskusji, aby uzyskać ogólne wyobrażenie o tym, czego się spodziewać.

Sprawdź także nasze kompilacje umiejętności z podziałem na stanowiska i rodzaje umiejętności . Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej , należy podać przykłady czasów, w których uosabiałeś różne umiejętności, których chce twój przyszły pracodawca. Twój ankieter prawdopodobnie zapyta, a będziesz chciał mieć gotową odpowiedź.

Top Umiejętności sekretarza medycznego

Poniższa lista nie jest wyczerpująca, ale wprowadza cztery główne kategorie umiejętności, które będziesz potrzebować jako sekretarka medyczna. Bardziej szczegółowa lista zależy od konkretnych potrzeb zakładu, w którym pracujesz. Niektóre umiejętności mogą nawet zmienić ich znaczenie w czasie, szczególnie te związane z zarządzaniem danymi i systemami poczty głosowej.

Komunikacja werbalna
Sekretarze medyczni potrzebują dobrych umiejętności komunikacji werbalnej, ponieważ często służą jako łącznik między pacjentami a personelem medycznym. Nie tylko muszą oni często być pierwszą i ostatnią osobą w placówce, z którą pacjent rozmawia (szczególnie przyjazna i pomocna postawa), ale sekretarz może usłyszeć ważne informacje, których pacjent nie chce powtórzyć dla lekarza.

Obowiązkiem sekretarza jest uznanie ważności tych informacji i przekazanie ich dalej.

Umiejętność obsługi komputera
Sekretarki medyczne używają różnych programów do edytowania tekstu i zarządzania danymi, a także mogą być odpowiedzialne za tworzenie baz danych i arkuszy kalkulacyjnych lub polecanie korzystania z nowych programów. Niektóre podstawowe umiejętności obsługi komputera będą bardziej niż przydatne.

Podstawowa wiedza medyczna
Sekretarze medyczni nie są lekarzami ani pielęgniarkami, ale potrzebują praktycznej znajomości terminologii medycznej, ludzkiej anatomii i podstawowej fizjologii. Wszystko, od poprawnej pisowni do dokładnej komunikacji, aż po właściwe zarządzanie danymi, zależy od tego, czy sekretarka zrozumie, o czym mówi lekarz.

Dbałość o szczegóły
Detal ma znaczenie w medycynie, a zatem ma duże znaczenie w dokumentacji medycznej i komunikacji.

Sekretarz musi być sumienny, aby wszystkie zadania były wykonywane dokładnie i na czas. Liczby i długie, techniczne frazy muszą mieć rację, albo ktoś może zostać zraniony. Sekretarz musi również być w stanie dostrzec i usunąć wszelkie błędy lub niespójności, które mogą pojawić się w rejestrze. Robienie tego dobrze może uratować życie.

Lista umiejętności sekretarza medycznego

A - E

F - O

P - R

S - Z

Pokrewne artykuły: Miękkie i twarde umiejętności | Jak uwzględnić słowa kluczowe w swoim CV | Lista słów kluczowych dla CV i listów motywacyjnych Umiejętności i zdolności | Wznów listy umiejętności