Prawnicy Gen X w legalnym miejscu pracy

Jeśli tradycjonaliści byli lojalnymi budowniczymi, a Baby Boomers byli konkurencyjnymi, samorealizującymi się pracoholikami, Generation X to niezrozumiane pokolenie slackerów.

Charakterystyka pokolenia X

Generacja X urodziła się w latach 1965-1980, a jej członkowie mają obecnie 34-49 lat. Najmniej pożądane, najmniej wychowywane pokolenie w historii najnowszej, Gen X jest o 25% mniejsze od pokolenia Baby Boomer, które go poprzedziło i 25% mniejsze od pokolenia Millennial / Gen Y, które go obserwuje.

Gen X jest wytworem ekonomicznego poparcia, które nastąpiło po okresie boomu po II wojnie światowej, powodując pokolenie o obniżonych oczekiwaniach, ale - prawdopodobnie - bardziej realistyczne zrozumienie świata niż idealistyczne Baby Boomers.

Gen X'ers ​​dorastał w świecie, w którym rozwód stawał się normalny, kobiety wkraczały w miejsce pracy w rekordowej liczbie, globalizacja przyspieszyła, a mobilność w dół była powszechna. Lojalność w miejscu pracy była reliktem przeszłości - Gen X'erowie wiedzieli, że nie powinni polegać na jednej firmie lub pracodawcy na całe życie. To się po prostu nie wydarzyło.

Ponieważ dorastali jako pokolenie latchkey, Gen X'er zaczął polegać na przyjaciołach jako rodzinie, a ostatecznie domagali się równowagi między życiem zawodowym a prywatnym w sposób, który był obcy dla pracoholików Boomers i Traditionalists, którzy pracowali długie godziny, ale byli bogato nagradzani za ich wysiłki.

Gen X'ers ​​widział różne rzeczy - dlaczego pracujesz przez wiele godzin i poświęcasz życie jednemu pracodawcy, kiedy fabryka może się zamknąć i zostać wysłana za granicę, lub firma może zdecydować się na redukcję zysków w celu zwiększenia zysków?

Gen X był także pokoleniem wychowanym na technologii, co czyniło je potencjalnym pomostem pomiędzy Boomerami i Tradycjonalistami, którzy mają tendencję do patrzenia na technologię z podejrzeniem, oraz na Millenialsów, którzy są tak pogrążeni w wodzie, że nie mogą sobie wyobrazić, aby ktokolwiek nie wiedział, jak używać najnowsze gadżety lub aplikacje.

Typowy członek Gen X pamięta po raz pierwszy e-maile i internet - i szybko uświadamia sobie możliwości tego, co może zrobić (w tym zmniejszenie potrzeby budzącego lęk czasu i spotkań).

Jak wartości Gen X wpływają na prawne miejsce pracy

Kiedy Gen X wszedł do miejsca pracy, natychmiastowo, i nie całkiem w pełni, potraktowano stereotypowo jako "próżniaków". Rzeczywistość, z punktu widzenia Gen X, była po prostu tym, co widzieli podczas gry i nie mieli zamiaru pracować długie godziny i robić to, co im powiedziano, gdy nie było realistycznej perspektywy awansu. Gospodarka gwałtownie zwolniła na początku lat 70. XX w., A wzrost płac był oddzielony od wzrostu produktywności, co oznacza, że ​​pracownicy nie czerpali korzyści ze zwiększonej produktywności, jak miało to miejsce w poprzednich latach.

W tym samym czasie wzrosła inflacja i stopy procentowe, podobnie jak dług konsumencki i studencki. (Kredyty studenckie prawie podwoiły się w latach 1977-1990, a ponad 40% absolwentów z 1990 r. Miało pracę, która nie wymagała ukończenia studiów wyższych lub nie miała żadnej pracy).

Ponieważ pokolenie wyżu demograficznego było o wiele większe niż Gen X, szanse na awans były niewielkie, co oznacza, że ​​pracownicy niższego szczebla często musieli przeskakiwać statek, by posuwać się naprzód. Kancelarie prawne również zamknęły szeregi i podniosły wymagania dotyczące partnerstwa (zwłaszcza po tym, jak amerykański prawnik zaczął otwarcie publikować zyski od liczby partnerów w 1985 r.).

Gen X nie był chętny, by ocenić czas, który cenili Boomers i Tradycjonaliści, i próbować wynegocjować nowe opcje równowagi między pracą a życiem prywatnym (nie całkiem z powodzeniem, biorąc pod uwagę ich stosunkowo małą liczbę miejsc pracy).

Gen X'ers ​​również był sfrustrowany z powodu pozornej niezdolności firm prawniczych i innych legalnych pracodawców do korzystania z technologii w celu usprawnienia pracy i zwiększenia elastyczności. Trendy te nadal trwają, ponieważ nowe pokolenie Tysiąclecia / Generacja Y wchodzi na legalną siłę roboczą i przekształca ją na swój wizerunek.