Prawnicy w legalnym miejscu pracy

Charakterystyka pokolenia Y / Millenialsów

Najnowszymi członkami legalnego miejsca pracy są Generacja Y - czyli Generacja Tysiąclecia. Ta kohorta pokoleniowa jest znacznie większa niż gen X, a nawet nieco większa niż pokolenie Baby Boom .

Charakterystyka pokolenia Y / Millenialsów

Generacja Y urodziła się w latach 1981-2001, a jej członkowie mają obecnie od 13 do 33 lat. W odróżnieniu od Gen X, pokolenie "Millennials" jest bardzo pożądanym pokoleniem - w połowie lat 80. dzieci wychowywały się z powrotem w dobrym stylu, a "rodzice helikopterów", którzy pozostają głęboko zaangażowani w każdy aspekt życia swoich dzieci w dorosłe życie, reprezentują nowe rodzicielstwo. norma.

Millennials dorastali w świecie, który był postrzegany jako niebezpieczny (nawet przed wydarzeniami zewnętrznymi, takimi jak ataki z 11 września) i był ściśle nadzorowany i chroniony przez rodziców dorastających. Rodzice helikoptera obawiając się szkód dla ich poczucia własnej wartości stali się adwokatami w szkole iw pracy, a nawet w grze (gdzie stereotyp Millennial jest z drużyn sportowych, którym nie udało się utrzymać wyniku, więc nikt nie czułby się przegrany ).

Podobnie jak Gen X, Gen Y jest technicznie doświadczony, ale są to cyfrowi tubylcy. Urodzili się w świecie połączonym i przyjmują za pewnik, że ludzie mogą i powinni być połączeni przez cały czas. Millennials rozumieją, jak wykorzystać swoje umiejętności za pomocą technologii internetowej i mediów społecznościowych, aby zapewnić wartość swoim rodzicom i starszym członkom w miejscu pracy, ale spotykają się z konfliktami, gdy ich "zawsze obecna" kultura nie jest doceniana lub wykorzystywana przez szefów, którzy oczekują odpowiedzi na e-mail służbowy o każdej porze dnia i nocy.

Millenialsi dorastali we względnie komfortowych czasach ekonomicznych, ale - jak się okazuje - większość boomu została zbudowana na łatwych kredytach, co uwidoczniło się w Wielkiej Recesji, która rozpoczęła się w 2008 roku. Dług pożyczki studenckiej nadal wzrastał, a średnia zadłużenie absolwentka szkoły prawniczej zawdzięcza teraz ponad 100 000 USD nierozliczalnego długu z tytułu pożyczek studenckich.

Poszukiwacze prawa starają się znaleźć pozycje na poziomie podstawowym, a nawet zdać egzamin adwokacki.

Jak wartości Gen Y wpływają na legalne miejsce pracy

Pokolenie Y oczekuje, że zostanie wysłuchane. Dorastając wśród rodziców i kultury, w której wszyscy zdobywają trofeum, oczekują, że ich pomysły zostaną potraktowane poważnie, nawet jeśli nie mają doświadczenia. Oczekiwania te mogą wywoływać tarcia u bardziej tradycyjnych pracodawców (jak powiedział jeden z boomów w prezentacji: "Już daje mi wypłatę! Dlaczego muszę im też dać ciasteczko?").

Podobnie jak Gen X, Millennials nie lubią sztywnych reguł w miejscu pracy i chcą elastyczności w pracy, kiedy i gdzie mogą być najbardziej produktywni. Co ciekawe, większość Millenialsów nie aspiruje do pracy całkowicie zdalnie, a oni mówią, że lubią wchodzić do biura w celu skorzystania z mentoringu i zobaczyć współpracowników. Ale nie widzą nic złego w tym, że wcześnie startują i kończą ważne zadania w domu w nocy lub w weekendy. W nieustannie połączonym świecie prawnicy z Millennial kwestionują potrzebę sztywnego czasu pracy, aby być produktywnym.

Generalnie, Gen Y jest mniej cyniczny niż Gen X i chętniej się podoba. Większość mieszkańców Millennials docenia wkład swoich rodziców i innych dorosłych, a ponad trzy czwarte regularnie szuka porad życiowych i zawodowych od swoich rodziców.

(Ogromna liczba nawet wróciła do domu w czasie recesji.)

Pomimo stawiania czoła trudnej gospodarce, Millenialsi są odporni i optymistyczni i wierzą, że mogą robić wspaniałe rzeczy i zmieniać świat. To, co niektórzy postrzegają jako uprawnienie, inni widzą jako zdrowe zaufanie i gotowość do popierania twardych poglądów.

Z czterema pokoleniami w legalnym miejscu pracy konflikty są nieuniknione. Dowiedz się więcej o rozwiązywaniu konfliktów pokoleń poniżej: