Najlepsi specjaliści umiejętności potrzebni do sukcesu w miejscu pracy

Co to znaczy być profesjonalistą? Jakie umiejętności powinni posiadać specjaliści? Profesjonalista to osoba o specjalistycznej wiedzy, a często również przygotowanie akademickie (np. Liceum, szkoła wyższa lub zajęcia techniczne). Nauczycieli, wykonawców, pracowników IT i pracowników z niezliczonych innych branż uważa się za profesjonalistów.

Poza umiejętnościami i wiedzą potrzebnymi w konkretnym zawodzie, profesjonaliści w prawie każdej dyscyplinie potrzebują określonego zestawu cech, umiejętności i zachowań.

Są to przede wszystkim umiejętności miękkie - nieodwracalne umiejętności, które pomagają ci wchodzić w interakcje i dobrze się dogadać z innymi.

Ponieważ do wykonywania niemal każdej pracy są wymagane umiejętności zawodowe, rzadko są one uwzględniane w ofertach pracy, więc trudno jest określić, jakie umiejętności zawodowe należy posiadać. Istnieją jednak umiejętności, które pracodawcy oczekują od osób ubiegających się o pracę i pracowników, gdy pracują w zawodowych rolach.

Jak korzystać z list umiejętności

Możesz korzystać z tych list umiejętności w całym procesie poszukiwania pracy. Po pierwsze, możesz użyć tych słów umiejętności w swoim CV . W opisie historii pracy możesz użyć niektórych z tych słów kluczowych.

Po drugie, możesz użyć ich w swoim liście przewodnim . W treści listu możesz wymienić jedną lub dwie z tych umiejętności i podać konkretny przykład czasu, w którym zademonstrowałeś te umiejętności w pracy.

Wraz z wymienianiem niektórych profesjonalnych słów umiejętności podczas rozmowy kwalifikacyjnej , chcesz także wykazać swój profesjonalizm w sposobie ubierania się, mówienia i działania.

Na przykład, chcesz mówić jasno i profesjonalnie ubierać się za wszystkie wywiady oraz wykazać umiejętność dogadywania się z innymi. Im więcej możesz pokazać, że posiadasz te umiejętności, tym skuteczniejsze będą twoje rozmowy kwalifikacyjne.

Oczywiście każda praca będzie wymagać różnych umiejętności i doświadczeń, dlatego upewnij się, że dokładnie zapoznasz się z ofertą pracy i skupiasz się na umiejętnościach wymienionych przez pracodawcę.

Top 7 umiejętności zawodowych

1. Komunikacja: Ogólnie rzecz biorąc, umiejętności komunikacyjne są ważne dla każdego profesjonalisty. Obejmuje to komunikację pisemną , werbalną i niewerbalną . Jednak jedną szczególnie ważną umiejętnością komunikacyjną w dzisiejszym świecie jest poczta elektroniczna. Prawie każdy zawód wymaga korespondencji e-mailowej. Specjaliści muszą umieć pisać wyraźnie napisane, zwięzłe e-maile . Muszą być w stanie napisać w odpowiednim formacie i tonie zarówno dla współpracowników jak i pracodawców. Inne umiejętności komunikacyjne obejmują:

2 . Mówienie publiczne: Prawie każda praca wymaga pewnych wystąpień publicznych. Chociaż może nie być regularnie przeprowadzanych długich prezentacji , prawdopodobnie będziesz musiał porozmawiać podczas spotkań, przekazać informacje swoim kolegom i / lub porozmawiać z grupą w niewielki sposób. Specjaliści muszą umieć komunikować się z innymi wyraźnie i skutecznie prezentować informacje. Następujące umiejętności są ważne dla każdego, kto musi prezentować publicznie:

3. Praca zespołowa: Wszyscy profesjonaliści muszą pracować w jakiejś grupie, niezależnie od tego, czy pracują nad projektami zespołowymi , czy też pomagają firmie w realizacji jej misji. Jako profesjonalista potrzebujesz umiejętności interpersonalnych, aby dogadać się z innymi. Musisz być w stanie dzielić się odpowiedzialnością z innymi, skutecznie komunikować się i osiągnąć wspólny cel. Potrzebne są inne umiejętności pracy zespołowej:

4. Zarządzanie czasem: Jako profesjonalista musisz wykonać wiele różnych zadań. Potrzebujesz umiejętności organizacyjnych, aby zaoszczędzić czas, aby ukończyć każde zadanie w określonych terminach, bez poczucia przytłoczenia. Terminowość może wydawać się prosta, ale jest jedną z najważniejszych cech profesjonalisty.

Pracownicy, którzy pojawiają się na czas (lub, jeszcze lepiej, wcześnie), są często postrzegani jako bardziej pracowici przez swoich pracodawców (nawet jeśli tak nie jest). Możesz więc zwiększyć swoją reputację zawodową, pokazując się do pracy i spotkań kilka minut wcześniej.

5. Przywództwo: Niezależnie od roli, jaką grasz w organizacji, ważne są umiejętności przywódcze. Niezależnie od tego, czy pracujesz w zespole, czy na stanowisku kierowniczym, umiejętność prowadzenia to podstawowe umiejętności dla profesjonalisty. Niektóre z umiejętności, które pokazują umiejętności przywódcze obejmują:

6. Elastyczność: Większość miejsc pracy wymaga pewnego stopnia elastyczności i zdolności do zmiany. Ważne jest, aby być w stanie zrozumieć różne perspektywy i dostosować swój przepływ pracy i wkłady do firmy w miarę zmian. Istnieją umiejętności, które pozwolą pokazać pracodawcom, że mają elastyczność niezbędną do osiągnięcia sukcesu w pracy.

7. Umiejętności osobiste: Umiejętności interpersonalne to umiejętności miękkie, które umożliwiają pracownikom dobrą współpracę z innymi pracownikami, menedżerami, klientami, klientami, sprzedawcami i innymi osobami, z którymi współpracują w miejscu pracy. Te umiejętności i cechy zawodowe są również ważne dla udanego networkingu zawodowego i zarządzania własnym rozwojem kariery.

Więcej umiejętności przydatnych podczas poszukiwania pracy

Oprócz umiejętności zawodowych, które są potrzebne w miejscu pracy, istnieją umiejętności specyficzne dla danego stanowiska pracy i różne rodzaje umiejętności, które mogą pomóc w zatrudnieniu lub awansie. Te ciężkie umiejętności obejmują wiedzę i doświadczenie wymagane do wykonywania pracy.