Największe błędy w pisaniu CV, których należy unikać

Przygotowując życiorys i list motywacyjny, aby zdobyć pracę swoich marzeń, ważne jest to, co masz do powiedzenia - ale tak też mówisz. Bez względu na to, jak doskonały jest twój rodowód lub imponujące doświadczenie, popełnianie błędów w CV może podkopać twoje poszukiwania pracy. Ważne jest unikanie największych błędów pisania CV.

Zapoznaj się z trzema najważniejszymi błędami pisania CV, dzięki uprzejmości Grammarly, automatycznej korekty firmy.

Top 3 Największe błędy w pisaniu CV

1. Niejasne, powtarzające się pisanie

Które z tych dwóch przykładowych tekstów przemawia do ciebie bardziej?

Różnice między przykładem A i przykładem B to zwiększona specyficzność i zróżnicowana struktura zdań . Oferują te same ogólne informacje o naszych hipotetycznych kwalifikacjach kandydata, ale drugi przykład zawiera szczegółowe informacje na temat doświadczenia zawodowego i osiągnięć. Umieszczenie dokładnej liczby na zwiększonym przychodzie jest o wiele bardziej imponujące niż niejasne stwierdzenie.

Chociaż być może nie byłbyś w stanie położyć na nim palca, innym powodem, dla którego pierwszy przykład wydaje się mało przejrzysty, jest to, że każde zdanie używa tej samej podstawowej struktury.

Użyj różnych struktur i długości zdań, aby Twoje CV było bardziej atrakcyjne.

Czemu? Ponieważ proste zdanie, które składa się z podmiotu, a następnie orzeczenia, może być bardzo skuteczne i bezpośrednie, ale użycie tylko jednego rodzaju zdania może spowodować, że czytelnik straci zainteresowanie. Staraj się wprowadzać różnorodne zdania - proste, złożone, złożone i skomplikowane - w swój tekst, aby zachować świeżość i świeżość.

2. Głos pasywny

Nikt nie chce być uważany za pasywny, a jednak bierny głos często pojawia się w piśmie biznesowym. Głos pasywny wykonuje przemianę na temat i zdanie zdania, tak jak w "Kampania obsługi klienta była nadzorowana przez regionalnego wiceprezesa sprzedaży." W tym przykładzie osoba wykonująca czynność - wiceprezes ds. Sprzedaży koniec zdania. Bardziej czytelne byłoby przepisanie zdania w następujący sposób: "Regionalny wiceprezes sprzedaży nadzorował kampanię obsługi klienta." Używaj tego aktywnego głosu, kiedy tylko jest to możliwe.

Jak pisze Centrum Pisania w UNC Chapel Hill: "Używanie biernego głosu nie jest błędem gramatycznym. To kwestia stylistyczna, która odnosi się do przejrzystości - to znaczy, że czasami używanie biernego głosu może uniemożliwić czytelnikowi zrozumienie, co masz na myśli. "

Napisz z jak największą klarownością. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić w życiorysie lub liście motywacyjnym, jest sprawienie, by potencjalny pracodawca pracował ciężej niż to konieczne, aby zrozumieć, co masz na myśli. Głos pasywny komunikuje również pewną, dobrze pasywną głos, która nie pomoże ci postawić stopy w drzwiach. Przejmij kontrolę, przekaż swoje działania i doświadczenie, i zawsze pisz w głosem aktywnym.

3. Nudne czasowniki

Grammarly opisywało znaczenie czasowników akcji w życiorysach, ale tutaj trzeba powtórzyć.

Nudne czasowniki wysyłają niewłaściwą wiadomość do rekruterów, a ich użycie nie pomoże ci zrobić dobrego pierwszego wrażenia. Osoby poszukujące pracy chcą być postrzegani jako aktywni, zmotywowani pracownicy, więc dlaczego jest tak wiele życiorysów wypełnionych tymi samymi starymi, pozbawionymi życia czasownikami?

Niektóre ze zwykłych podejrzanych obejmują:

Ekspert ds. Kariery, Jessica Holbrook Hernandez, mówi: "Zamiast używać zwrotów takich jak" służący jako "," w tym obowiązki "," promowany do "," pracował z "... wybierz silne czasowniki akcji . Czasowniki akcji robią dokładnie to, co mówią: przekazują działanie, a ostatecznie wyniki. "Dla każdego zadania związanego z pracą przeprowadź burzę mózgów listę konkretnych, ekscytujących słów, aby opisać, co osiągnąłeś. Jeśli utkniesz, sprawdź ten tezaurus pod kątem nowych pomysłów.

Pamiętaj, że sposób, w jaki prezentujesz swoje CV i list motywacyjny, pokazuje nie tylko Twoją zdolność do jasnego i skutecznego komunikowania się, ale także pokazuje poziom troski i dbałości o szczegóły, które podejmujesz przy każdym zadaniu.

Pracodawcy zawsze szukają ostrożnych, zorientowanych na szczegóły ludzi, więc zrobią pierwszorzędne wrażenie, unikając typowych błędów pisarskich.

Dodatkowe wskazówki dotyczące pisania CV

Zapobieganie omawianym tutaj błędom znacznie przyczyni się do uzyskania listu motywacyjnego i wznowienia pracy, ale jest kilka dodatkowych błędów, których będziesz unikać . Na przykład nie chcesz mieć błędów w pisowni. Jednak błędnie napisane słowa mogą zostać łatwo pominięte, więc skorzystaj z usługi takiej jak Grammarly lub poproś znajomego lub kolegę o sprawdzenie twojego listu motywacyjnego i wznowienie.

Ponadto należy pamiętać, że niektóre rzeczy nie powinny znaleźć się w twoim CV. Nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak przynależność religijna lub polityczna. Nie musisz również wymieniać swoich zainteresowań. Trzymaj się informacji, które są istotne dla Twojej kariery i poszukiwania pracy.

Na koniec należy podać informacje o zestawie umiejętności . Ważne jest, aby opisać umiejętności, które posiadasz i jak idealnie pasują do wykonywanej pracy . Pomyśl o swoich procesach myślowych, umiejętnościach administracyjnych, komunikacji i umiejętnościach ludzi i nie tylko. Czy utknąłeś? Spójrz na te listy umiejętności, aby uzyskać inspirację.