Przykładowe letnie dzieło z podziękowaniami

Latem praca może być trudna do zdobycia, w zależności od miejsca zamieszkania. Jeśli jesteś utalentowany, ambitny i na tyle szczęśliwy, aby zostać zatrudnionym na lato przez pracodawcę, pod koniec sezonu musisz napisać list z podziękowaniem za możliwość. Jest to kwestia więcej niż dobrych manier - pozostawiając w pozytywnym tonie pomoże upewnić się, że twój pracodawca zapewni dobre referencje dla Ciebie, jeśli zostanie do tego wezwany.

W tym liście z podziękowaniami powinniście także wyrazić nadzieję, że twój pracodawca rozważy, abyś pracował sezonowo w przyszłości. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądał ich lokalny rynek pracy za dziewięć czy dwanaście miesięcy. Nawet jeśli * nie uważasz *, że nie masz ochoty tam pracować, rozsądnie jest zachować otwarte opcje, na wypadek, gdybyś potrzebował wakacyjnej pracy w przyszłości.

Poniżej znajduje się przykład listu z podziękowaniami, który ma podziękować Twojemu pracodawcy po zakończeniu letniej pracy (z nadzieją, że znów tam się znajdziesz). Możesz użyć tej próbki jako wzoru dla własnego listu, dostosowując go do własnych indywidualnych okoliczności.

Co uwzględnić w letniej pracy z podziękowaniami

Zanim zaczniesz pisać letnią pracę z podziękowaniami, usiądź i pomyśl o rzeczach, które docenisz i / lub cieszą się z pracy. Czy byli pracownicy, którzy byli pomocni i zabawni?

Czy Twoje codzienne zadania były prowokowane (w dobry sposób)? Czy byłeś pod wrażeniem klimatu pracy twojego pracodawcy, misji biznesowej czy sukcesu w zapewnieniu doskonałej obsługi klienta swoim klientom?

Po spisaniu kilku rzeczy, które podobają Ci się w pracy, pamiętaj o dołączeniu ich do notatki.

Pamiętaj też, że list ten musi być pozytywny i optymistyczny - jeśli miałeś pretensje w związku z pracą, to nie jest to miejsce, w którym można by je wypromować.

W stosownych przypadkach możesz również użyć swojego listu z podziękowaniami, aby zapytać, czy pracodawca chętnie będzie służył jako punkt odniesienia dla Ciebie w przyszłości. Jest to szczególnie sprytne zadanie, jeśli letnia praca jest w jakikolwiek sposób powiązana z twoimi przyszłymi celami zawodowymi (na przykład doradca obozowy, który chce być nauczycielem, powinien zdecydowanie poprosić obóz o skierowanie, ponieważ letnie doświadczenie wymagało pracy z dziećmi).

Pamiętaj, aby podać swoje dane kontaktowe (adres e-mail i numer telefonu), aby Twój letni pracodawca wiedział, gdzie się z tobą skontaktować, jeśli pojawią się nowe oferty pracy lub jeśli otrzymają wnioski o skierowanie od komisji zatrudniających, do których możesz się zwrócić po ukończeniu studiów.

Przykładowe letnie dzieło z podziękowaniami

Data

Nazwa
Tytuł
Organizacja
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko,

Dziękuję bardzo za to, że mogłem pracować latem jako doradca letni w Sunshine Camp for Kids. Pracowałem z doskonałymi doradcami i poznałem niesamowite dzieci.

Jako przełożony, twoja stała pomoc i porada były nieocenione. Zawsze czułem, że mogę zwrócić się do ciebie, jeśli mam jakiekolwiek pytania lub wątpliwości.

Jeszcze raz dziękuję za tak niesamowitą okazję. Ta praca tylko zwiększyła moje pragnienie pracy z dziećmi i kontynuowania kariery w edukacji. Już odliczam dni do przyszłego lata i mam nadzieję, że będę mógł ponownie służyć obozowi Sunshine jako doradca obozowy!

Z poważaniem,

Twój podpis (drukowany list)

Twoja nazwa wpisana

Twoje dane kontaktowe (adres e-mail i numer telefonu)

Wskazówki dotyczące pisania listów z podziękowaniami

Nawet po zakończeniu dni pracy jako pracownik sezonowy / letni, przekonasz się, że umiejętność pisania listów z podziękowaniami za zatrudnienie będzie niezbędną umiejętnością, której będziesz potrzebować przy częstych okazjach. Po wypełnieniu osobistego wywiadu na pierwszą pełnoetatową pracę musisz napisać list z podziękowaniami (oto kilka porad dotyczących pisania, czasu, korekty i wysyłania listów indywidualnych i grupowych rozmów kwalifikacyjnych).

To samo dotyczy sytuacji, w której otrzymałeś możliwość odbycia stażu, wywiadu informacyjnego lub nawet pomocy w projekcie od współpracownika lub przełożonego - te dziękuję-listowe próbki demonstrują wiele przypadków w świecie biznesu, gdzie jest uważane za dobre formularz, aby napisać formalny wyraz swojej wdzięczności.