Czy jesteś kwalifikowanym pracownikiem HR?

Oto złe wieści. Możesz uczęszczać do college'u społeczności. To, co ludzie chcą profesjonalnej kariery, powinni robić na poziomie college'u społeczności, to wziąć wszystkie podstawowe, podstawowe kursy, takie jak angielski i matematyka.

Wiele akredytowanych szkół wyższych nie akceptuje dwuletnich kredytów biznesowych w obszarze HR od college'u społeczności lub podobnego college'u. Chcą, żebyś zapoznał się z podstawami, a następnie uczęszczał do czteroletniej szkoły wyższej, aby uzyskać rzeczywiste kredyty.

Najgorsza część to koszmar, który przeniesiesz na kurs HR, ponieważ znaczna czteroletnia uczelnia może ich nie zaakceptować. Możesz zostać zmuszony do skorzystania z przyjaznej dla dorosłych, ogólnie mniej szanowanej instytucji, która daje "życiowy kredyt", a czasem kredyt uczelniany na twoje kursy.

Te stopnie są mniej szanowane przez pracodawców, którzy znają główne szkoły w swoim regionie - oraz ich mocne i słabe strony. Nie mają prestiżu akredytowanego głównego programu uniwersyteckiego, ale są doskonałą opcją dla pracujących dorosłych. W rzeczywistości często są one jedyną działającą osobą dorosłą. To jest heads-up, a nie próba zniechęcenia.

Dwuletni stopień nie kwalifikuje Cię do pracy w HR. Osoba z dwuletnim tytułem może dostać pracę w ewidencji i administracji.

W świecie poszukiwania pracy praca dla administratora HR (rozpoczynającego pracę w dziale HR), która wymaga uzyskania tytułu licencjata i dwuletniego doświadczenia, płaci 30 000 $, jeśli masz szczęście i przyciąga ponad 100 wykwalifikowanych kandydatów.

Wielu z tych kandydatów ma stopień plus doświadczenie, staże i wiele więcej, więc większość z nich nie uważa za kandydata z dwuletnim tytułem. Pula wnioskodawców jest wystarczająco duża, aby dwuletni stopień był czynnikiem eliminującym konkurencję z innymi wnioskodawcami.

Więc możesz być inteligentną, wykwalifikowaną osobą, z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, ale prawdopodobnie nie będziesz uważany za pobieżne spojrzenie na swoje CV .

Prawdopodobnie zbyt daleko posunąć się do stwierdzenia, że ​​nigdy nie dostaniesz pracy w dziale kadr, ponieważ nie znam ciebie ani innych twoich referencji, twojego doświadczenia zawodowego, twoich okoliczności i tak dalej. W dzisiejszych czasach coraz trudniej jest dostać się do HR bez dyplomu.

W dawnych czasach wiele osób pracowało w księgowości lub innej dziedzinie, zanim przeniosło się na stanowisko HR - i niektórzy z nich odnieśli sukces w dziedzinie HR. Spotkałem wielu HR VP, którzy nie mieli dyplomu i zostali awansowani . Problem polega na tym, że dziedzina stała się bardziej złożona, a oczekiwania organizacji co do tego, co HR musi wnieść , zmieniły się.

Teraz musisz być ekspertem w zakresie prawa pracy, rozwoju organizacji, korzystania z technologii, zarządzania, relacji z pracownikami i nie tylko. Działy personalne zostały zmuszone do płacenia ludziom, zapisywania pracowników na zasiłki i prowadzenia ewidencji. Rola HR uległa zmianie .

Zwłaszcza jeśli chcesz ostatecznie usiąść przy stole wykonawczym, wielu twoich kolegów będzie miało stopnie. Ostatnim razem, gdy pełniliśmy funkcję Dyrektora ds. Personalnych w firmie klienta, zespół wykonawczy miał dwa tytuły magistra, trzy tytuły MBA i dwa tytuły licencjata.

Konkurencja o miejsca pracy w HR jest zacięta, a wielu kandydatów ma stopnie naukowe. W dzisiejszych czasach systemów śledzenia kandydatów i systemów HRIS służących do wyszukiwania słów kluczowych uzyskanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną jest trudne.

Nie zatrudniamy nikogo na stanowisko kierownicze w HR w tych dniach z mniej niż licencjat. Wielu pracodawców jest takich samych.

Oto, co musisz zrobić dalej. Pracodawcy, którzy mieszkają i planują pracę, mogą inaczej patrzeć na sytuację, ale to jest nasza rekomendacja.

Spotkaj się i porozmawiaj z ludźmi HR, gdzie mieszkasz . Wtedy będziesz miał lepszy pomysł na temat kierunku i opcji. Po drugie, spróbuj uzyskać doświadczenie HR od swojego obecnego pracodawcy.