Jak znaleźć pracę w dziale kadr - szybko

Użyj tych porad, aby znaleźć wymarzoną pracę w dziale kadr

Szukanie pracy w dziale kadr stanowi szczególne wyzwanie. Zbyt wiele osób poszukujących pracy w HR aplikuje o zbyt mało dostępnych miejsc pracy. Oczekiwania pracodawców dotyczące profesjonalizmu osób, które ubiegają się o pracę w dziale kadr, są niebywałe - z rozsądku.

Osoby ubiegające się o pracę w dziale zasobów ludzkich powinny kierować się wskazówkami i otrzymywać oceny gwiazdowe za pisemne materiały aplikacyjne. Osoby poszukujące tych miejsc pracy powinny znać się na rozmowach podczas rozmowy z pracodawcą.

Osoby, które chcą pracować w obszarze HR, powinny prowadzić każdy aspekt poszukiwania pracy, korzystając z poufnej wiedzy i profesjonalizmu.

Ale zbyt wielu nie. Osoby poszukujące pracy HR nie podążają za wskazówkami; ubiegają się o pracę, do której nie kwalifikują się, i działają tak, jakby dobrze zbadane, dostępne porady dotyczące poszukiwania pracy nie miały do ​​nich zastosowania.

The Human Resources Job Searcher-Employer Match

Wielu pracodawców poszukuje wykwalifikowanego profesjonalisty z doświadczeniem na stanowisku HR, o które się ubiegają. Z drugiej strony osoby poszukujące pracy HR często poszukują wyższej pozycji z doświadczeniem tylko na niższym poziomie.

Ci poszukujący pracy HR szukają promocji i wzrostu wynagrodzeń, które nie są dostępne w ich obecnej pracy. Na rynku jest pełno asystentów HR, którzy chcą zostać specjalistami ds . HR i generalistami HR, którzy podejmują pracę jako menedżerowie HR .

Inni poszukiwacze pracy HR próbują przejść do pracy HR z innej dziedziny. W zależności od wykształcenia, wcześniejszych miejsc pracy i tego, jak łatwo mogą oni pozycjonować swoje doświadczenie w zakresie HR, niektórym uda się znaleźć pracę w dziale kadr .

Inne osoby poszukujące pracy w HR chcą się przenieść na obszar HR, ponieważ chcą pracować z ludźmi ; często nie mają doświadczenia, a ich stopnie znajdują się w takich przedmiotach jak socjologia i psychologia. W rosnącej tendencji prawnicy poszukują pracy w dziedzinie HR .

Rzeczywistość w poszukiwaniu pracy w HR polega na tym, że niemal każdy, kto ma doświadczenie i chęć zdobycia ich , chęć i wola oraz profesjonalne poszukiwanie pracy, może w końcu znaleźć pracę w dziale HR. Praca w dziale kadr może nie być na poziomie wymaganym przez osobę poszukującą pracy, a płaca może być poniżej oczekiwań. Jednak stopień trudności poszukiwań pracowników HR zależy od ich gotowości do robienia właściwych rzeczy - słusznie.

Jak robić właściwe rzeczy - dokładnie w twojej firmie Szukanie pracy

 • 01 Zaplanuj i celuj w poszukiwaniu pracy z zakresu zasobów ludzkich

  Zanim zaczniesz szukać pracy w dziale kadr, potrzebujesz planu. Tak jak pracodawcy opracowują plan rekrutacji nowych pracowników , poszukujący pracy w zakresie zasobów ludzkich potrzebuje planu rozpoczęcia poszukiwania miejsc pracy w HR .

  Czasami wyszukiwanie pracy HR jest z wyboru. Czasami poszukiwanie pracy w HR jest wynikiem zwolnienia lub redukcji zatrudnienia. Niezależnie od przyczyny, istnieją pozytywne wybory, gdy planujesz i kierujesz swoją poszukiwanie pracy działu zasobów ludzkich.
 • 02 Skompresuj oś czasu poszukiwania pracy

  Twoje poszukiwania pracy działu zasobów ludzkich przebiegają najbardziej efektywnie i szybko, jeśli podzielisz swój czas na działania o wysokiej wartości, które określiłeś w swoim planie poszukiwania pracy w dziale kadr .

  Nie marnuj czasu na działania o niskiej wartości, takie jak rozsyłanie potencjalnych pracodawców z aplikacjami do zadań HR, do których jesteś jedynie kwalifikowany. Poprawienie tego generycznego wznowienia, jeszcze tylko raz, dodaje niewielkiej wartości do poszukiwania prac HR ; celuj w CV, kiedy odkryłeś prawdziwą szansę na pracę z zasobami ludzkimi.

 • 03 Rozpocznij, opracuj lub utrzymaj profesjonalną sieć dla pracy z zasobami ludzkimi

  Niezależnie od tego, czy pracujesz nad rozwojem swojej sieci w trybie online czy offline, oto wszystkie zasoby potrzebne, aby stać się profesjonalnym networkerem .

  A w przypadku pracy z zasobami ludzkimi Twoja profesjonalna sieć może przyspieszyć poszukiwania pracy . Gdzie indziej profesjonaliści HR są bardziej biegli niż w rozwijaniu relacji i skutecznym radzeniu sobie z ludźmi?

 • 04 Docelowe profesjonalne sieci online dzięki LinkedIn

  LinkedIn pojawił się jako najlepsza strona internetowa dla profesjonalistów. W miarę rozszerzania się zasięgu LinkedIn, zasięgu i członkostwa, sposoby, w jakie osoba, która szuka pracy w dziale kadr, mogą korzystać z usług na LinkedIn, zwiększyły się wykładniczo.

  Na LinkedIn tworzysz kompletny profil zawodowy, który wykorzystuje słowa kluczowe do identyfikacji twoich zainteresowań. Przyciągasz sieć współpracowników, z którymi możesz rozwijać wzajemnie korzystne relacje.

  Możesz badać firmy wykorzystujące swoje narzędzia LinkedIn, aby szukać pracy w dziale zasobów ludzkich. I oto moja rada dla pracodawców na temat tego, jak mogą przyciągnąć kandydatów do pracy w dziale zasobów ludzkich za pomocą LinkedIn.

 • 05 Opracuj dostosowane CV, aby ubiegać się o pracę w dziale kadr

  Kiedy pracodawca otrzymuje od 100 do 200 życiorysów w odpowiedzi na ogłoszenie o pracy , życiorys, który przyciąga uwagę pracodawcy, musi wyróżniać się z tłumu. We wcześniejszym artykule zatytułowanym "Przeminęło trzydzieści sekund: jak przeglądać CV" dokonano przeglądu kroków podjętych przez pracodawcę w celu wznowienia przeglądu. Ta wznowiona próbka wyznacza również standard, którego muszą szukać emigranci pracodawcy i kandydaci do pracy w dziale kadr.
 • 06 Opracuj konfigurowalny list motywacyjny do ubiegania się o pracę w dziale kadr

  Pracodawcy poszukują CV i wznowią list motywacyjny, który opisuje kandydata, który najlepiej wypełni swoje stanowisko. Przemyślany list motywacyjny do CV mówi pracodawcy, że kandydat poświęcił czas na dostosowanie swojej aplikacji do potrzeb działu zasobów ludzkich. Dobrze napisany, starannie napisany, bezbłędny list motywacyjny CV natychmiast ustawi twoją aplikację poza średnią otrzymywaną przez pracodawców.

  Spójrz na wcześniejszy artykuł " Dlaczego wznowienie listów motywacyjnych ma znaczenie dla pracodawców ". Rzuć okiem na niniejszy list motywacyjny, aby poprowadzić swoje starania podczas ubiegania się o pracę w dziale kadr.

 • 07 Postępuj zgodnie ze wskazówkami i "zasadami" podczas ubiegania się o pracę z zasobami ludzkimi

  Pracodawcy nienawidzą działań osób poszukujących pracy z wielu powodów. Osoby poszukujące pracy w zakresie zasobów ludzkich stosują się w sposób niedyskryminujący do miejsc pracy, do których nie mają kwalifikacji i doświadczenia. Prezentują się nieprofesjonalnie i wysyłają standardowe aplikacje i listy motywacyjne do każdej pracy.

  Najgorszy? Większość poszukiwaczy pracy znajduje się w swoich życiorysach, a przynajmniej zamazuje szczegóły, aby oszukać potencjalnych pracodawców. Nie badają firmy i są nieprzygotowani do wypełniania wniosków i wywiadów.

  Osoby poszukujące pracy w HR muszą kierować się wskazówkami i przestrzegać zasad. Fakt, że szukają pracy w sferze HR, sprawia, że ​​jest to szczególnie ważne, ponieważ oczekuje się, że lepiej się zna. Oczekuje się, że znają ten proces. Pracodawcy mają wyższy poziom oczekiwań od osób ubiegających się o pracę w dziale kadr niż na inne stanowiska. "

 • 08 Wywiad i wyląduj w swojej firmie

  Rozmowa kwalifikacyjna jest ważnym czynnikiem w procesie selekcji pracowników w większości organizacji. Te wskazówki dotyczące przeprowadzania wywiadów informują, w jaki sposób pracodawca wybiera kandydata na rozmowę kwalifikacyjną. Mówią ci, czego poszukuje pracodawca u kandydata do pracy w dziale kadr.

  Znajdź zalecane pytania do rozmowy kwalifikacyjnej, o które możesz zapytać w rozmowie z pracodawcą . Ten zasób zawiera także informacje, które wskazują, czego poszukuje pracodawca w odpowiedziach kandydata na pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej .

 • 09 Jak przejść do kariery i zatrudnienia w dziale kadr

  Ludzie biorą bardzo rozbieżne ścieżki w drodze do pracy w zarządzaniu zasobami ludzkimi . Wchodzą w zarządzanie zasobami ludzkimi dzięki szczęściu i projektowi i pozostają, ponieważ cieszą się pracą i ludźmi. Typowe motywy pojawiają się, gdy wysłuchujesz historii, które ludzie opowiadają o przejściu na zarządzanie zasobami ludzkimi .

  Czytelnicy opublikowali swoje historie o tym, jak dokonali przejścia do HR i są one podsumowane jako część wiedzy zawartej w tym artykule.