Profil kariery: Operator bezzałogowego samolotu wojskowego

Stocktrek Images

Bezzałogowe pojazdy latające (UAV) nie są nowością dla wojska, ale weszły w XXI wiek jako jedna z najbardziej wszechobecnych (i kontrowersyjnych) broni w arsenale USA. Wybuchowy wzrost użycia UAV dotknął każdej gałęzi służby, w tym armii amerykańskiej, gdzie w przeciwieństwie do zwykłego świata załogowego lotnictwa wojskowego, zaciągnięci żołnierze mogą zbudować karierę latającego zdalnego samolotu, takiego jak UAV Łowców i Cieni.

Zadania i obowiązki

Chociaż z pewnością jest to normalne dla kursu, siedzący za komputerem bankomat joystick nie jest całą historią dla operatorów UAV. Choć misje są wykonywane z ziemi - być może z połowy globu - żołnierze specjalizujący się w zawodach wojskowych (MOS) 15W muszą być gotowi do przygotowania pojazdów zdalnie sterowanych do startu, odzyskać po udanym lądowaniu i wykonać podstawowe czynności konserwacyjne utrzymuj je i działaj.

Operatorzy UAV są również szkoleni jako analitycy wywiadowi, którzy potrafią interpretować obrazy i przekazy wideo otrzymane z ich samolotów. Celem jest oczywiście danie żołnierzom na ziemi, dowódcom, a nawet (w zależności od misji) wyższym urzędnikom obrony i prezydentowi zestawu oczu na niebie nad akcją.

Wymagania wojskowe

Rekruci muszą zacząć od dyplomu ukończenia szkoły średniej (lub w niektórych przypadkach, odpowiednika takiego jak GED) i wziąć Baterię Zawodową Aptitude z Armed Services (ASVAB). Aby zakwalifikować się do szkolenia na poziomie podstawowym jako operator UAV, potrzebujesz Wynik 102 lub wyższy w Nadzorze i łączności.

Rod Powers, również mówi nam w swoim krótkim artykule na temat 15W, że kandydatami na pełnomocników muszą być obywatele USA uprawnieni do tajnego poświadczenia bezpieczeństwa. Oczywiście jest to konieczne, ponieważ bezzałogowe statki powietrzne są ściśle zaangażowane w sprawy wywiadu i bezpieczeństwa narodowego. Ale budowanie lojalności i wiarygodności 15W ma również kluczowe znaczenie, ponieważ w tej czołówce działań wojennych amerykańskie bezpieczeństwo, reputacja i stosunki międzynarodowe mogą zostać łatwo zniweczone przez odrobinę więcej niż naciśnięcie niewłaściwego przycisku.

Kandydaci muszą spełniać wymagania fizyczne i medyczne wspólne dla wszystkich żołnierzy i posiadać normalne widzenie kolorów, niezbędne podczas lotu i analizowania zdjęć za pomocą zdalnego połączenia z kamerą.

Chociaż nie jest to wymagane, strona rekrutacyjna armii podaje również pewne "przydatne umiejętności" dla osób zainteresowanych pracą: "zainteresowanie zdalnymi pojazdami radiowymi" oraz umiejętności "organizowania informacji i badania jej znaczenia, myślenia i pisania w jasny sposób, [ i ćwiczenia] dbałość o szczegóły. "

Edukacja

Operatorzy UAV uczestniczą w 10-tygodniowym obozie, a następnie przechodzą na długi i zaawansowany technicznie program szkolenia w Fort Huachuca w Arizonie. Tam żołnierze przydzielani są do 2. Batalionu, 13. Pułku Lotniczego, który według strony 1 Brygady Lotniczej Armii "prowadzi największy ośrodek szkoleniowy UAS na świecie, szkoląc około 2000 żołnierzy, żołnierzy piechoty morskiej i zagranicznych studentów wojskowych rocznie".

Operatorzy spędzają w przybliżeniu pięć i pół miesiąca (21 tygodni) z 2-13-tymi klasami mającymi średnio po 20 studentów. Oczywiście, zasady lotu są integralną częścią programu nauczania, w tym moduł "Federalna Administracja Lotnictwa Bezzałogowego (UGS) [który] zapewnia studentowi podstawową wiedzę i umiejętności aeronautyczne", powiedział instruktor szkolenia nadzorującego Walter Rice w wywiadzie z Army.mil.

Żołnierze uczą się nie tylko pilotowania jednostki przez pilota, ale także fizycznego przygotowania do startu, odzyskania po lądowaniu i przeprowadzenia konserwacji.

Chociaż właściwe latanie jest oczywistą koniecznością ze względu na misję (i unikanie trwonienia bardzo kosztownego sprzętu), równie ważna jest zdolność żołnierzy do gromadzenia informacji wywiadowczych. Gromadzenie ważnych informacji dla żołnierzy jest przecież tym, co odróżnia operatora UAV od entuzjastów samolotów RC w lokalnym parku. (No cóż, to i budżet federalny za nimi.) Na stronie internetowej rekrutacji armii informuje nas, że szkoła w dniach 2-13 obejmuje również:

Certyfikaty

Możliwości w zakresie poświadczania armii On Line nie wymienia żadnych certyfikatów, które są bezpośrednio związane z pracą jako operator UAV, ale istnieje kilka "profesjonalnych" certyfikatów zawodowych, które, choć mogą wymagać dalszego szkolenia i edukacji poza służbą, można zdobyć za pomocą pomoc z rachunku GI i zwiększenie liczby żołnierzy do awansu.

Należą do nich kwalifikacje cywilne jako technik elektroniki samolotowej, technik elektroniki awioniki, technik kalibracji i trener techniczny z certyfikatem CompTIA.