Bezzałogowy operator pojazdu wojskowego bez armii USA (15W)

Wymagania, szkolenia i umiejętności dla operatorów systemów bezzałogowych 15W

www.army.mil

Bezzałogowe systemy lotnicze Operatorzy w armii amerykańskiej to zdani piloci bezzałogowych samolotów obserwacyjnych, które zbierają inteligencję stosowaną w taktyce operacyjnej. Jako specjaliści wywiadowi, są oni integralną częścią dostarczania personelowi armii informacji o siłach wroga i obszarach bitew.

Obowiązki operatorów systemów bezzałogowych statków powietrznych (15W)

Operator UAS nadzoruje lub obsługuje bezzałogowy statek powietrzny (UAV), taki jak bezzałogowy pojazd powietrzny Armii Cienia, oraz systemy wspomagające do zbierania danych wywiadowczych do planowania misji, operacji czujnika misji / ładunku, uruchamiania, zdalnego pilotowania i odzyskiwania pojazdu latającego.

Operator systemów lotniczych:

Wymagane szkolenie dla operatorów systemów bezzałogowych statków powietrznych

Szkolenie zawodowe dla operatora bezzałogowego statku powietrznego wymaga 10 tygodni podstawowego szkolenia bojowego i ponad 23 tygodni zaawansowanego treningu indywidualnego z instruktażem w miejscu pracy.

Część tego czasu spędza się w klasie i na polu.

Niektóre umiejętności, których się nauczysz:

Kwalifikacje i wymagania

Wynik ASVAB 102 w obszarze aptitude Surveillance and Communications (SC)
Pozwolenie bezpieczeństwa Sekret
Wymaganie siły Średni
Wymóg profilu fizycznego 222221

Kandydaci na MOS 15W muszą również spełniać następujące wymagania:

Praca związana z operatorami systemów bezzałogowych statków powietrznych (15W)

Powiązany z operatorem systemu bezzałogowych operatorów lotniczych jest stażysta bezzałogowych samolotów (MOS 15E), który jest głównie odpowiedzialny za funkcje utrzymania w Bezzałogowych pojazdach powietrznych. Sprawiają, że samoloty są gotowe do lotu i zapewniają możliwość zbierania i przesyłania informacji.

Podobne zawody cywilne

Umiejętności, których się nauczysz, pomogą przygotować Cię do kariery w federalnych agencjach rządowych, takich jak Centralna Agencja Wywiadowcza lub Agencja Bezpieczeństwa Narodowego. Może również przygotować Cię do innych dziedzin, takich jak badania lub planowanie biznesowe.

Opcje rekrutacji po wojsku

Po odbyciu służby w armii jako specjalista od internowania / przesiedlenia, możesz kwalifikować się do pracy cywilnej, zapisując się do programu Army PaYS. Program PaYS to opcja rekrutacji gwarantująca rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcami przyjaznymi dla wojska, którzy szukają doświadczenia i wyszkolili weteranów do przyłączenia się do ich organizacji.

Organizacje biorące udział w programie PaYS i aktywnie poszukujące wykwalifikowanych weteranów jako pracownicy to: