Opis stanowiska armii: 92M Mortuary Affairs Specialist

Ci żołnierze zajmują się resztkami swoich kolegów

Specjalista ds. Kostnicy, jak sama nazwa wskazuje, jest odpowiedzialny za opiekę nad resztkami zmarłego personelu wojskowego . Żołnierze w tej pracy są częścią działań ratowniczych, zbiórki i identyfikacji swoich upadłych towarzyszy, które mogą obejmować żołnierzy, wykonawców i pracowników cywilnych Departamentu Obrony.

Służą także jako członkowie zespołu i specjaliści od odzyskiwania w Centralnym Laboratorium Identyfikacyjnym Armii USA na Hawajach.

Krótka historia spraw kostnic wojskowych

Przed wojną secesyjną większość amerykańskich żołnierzy pochowano w pobliżu miejsca ich śmierci i nie było zorganizowanego wysiłku, aby zidentyfikować zmarłego. Zmieniło się to podczas wojny secesyjnej, kiedy dowódcy zostali oskarżeni o zidentyfikowanie ich martwych żołnierzy. Później podczas wojny hiszpańsko-amerykańskiej polityka ta została zaktualizowana, aby wprowadzić formalny proces powiadamiania najbliższych krewnych zmarłego żołnierza.

Do czasu wojny koreańskiej zmarłe oddziały były grzebane w tymczasowych grobach, dopóki nie zostaną zwrócone na amerykańską ziemię. Jednak podczas tego konfliktu weszła w życie polityka "współbieżnego powrotu", wymagając, by żołnierze zabici w akcji natychmiast powrócili do Stanów Zjednoczonych, gdy tylko było to możliwe.

W 2008 r. Utworzono Joint Mortuary Affairs Centre (JMAC) w Fort Lee w Virginii. Armia i żołnierze piechoty morskiej są jedynymi oddziałami armii Stanów Zjednoczonych z oddanymi jednostkami zajmującymi się sprawami pogrzebowymi.

Obowiązki MOS 92M

Oprócz pomocy w odnalezieniu i identyfikacji żołnierzy poległych w akcji, specjalizacja wojskowa (MOS) 92M jest odpowiedzialna za usuwanie pozostałości z tymczasowych grobów oraz pomaga w przygotowaniu, zachowaniu i wysyłce szczątków. Inwentarzują, zabezpieczają i ewakuują rzeczy osobiste zmarłego żołnierza.

Jedną z najtrudniejszych części tej trudnej pracy jest pomoc w pochówkach masowych.

Kolejną częścią obowiązków MOS 92M jest zapewnienie, że pozostałości są przetwarzane w sposób sanitarny, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych.

Specjaliści ds. Spraw kostnicy będą towarzyszyć zmarłym żołnierzom i ich osobistym skutkom w miejscu ostatecznego spoczynku oraz pomagać w przygotowaniach do honorariów wojskowych na ich miejscu pochówku.

Szkolenie dla MOS 92M

Szkolenie zawodowe dla specjalisty ds. Spraw kostnych wymaga dziesięciu tygodni podstawowego szkolenia bojowego i siedmiu tygodni zaawansowanego szkolenia indywidualnego z instruktażem w miejscu pracy. Ci żołnierze dzielą swój czas między nauczanie w klasie a szkolenie w terenie.

Kwalifikacje jako specjalista ds. Spraw kostnicy

Aby kwalifikować się do służby w charakterze MOS 92M, żołnierze muszą zdobyć co najmniej 88 punktów w obszarze umiejętności ogólnych utrzymania (GM) w teście ASVAB ( Arped Services Vocational Aptitude Battery).

Odbiór poświadczenia bezpieczeństwa Departamentu Obrony nie jest wymagany, aby służyć jako MOS 92M.

Podobne zawody cywilne do MOS 92M

Podczas gdy codzienne warunki będą bardzo różne od pracy jako specjalista od pogrzebu wojskowego, trening, który otrzymasz w tej roli, przygotuje cię do różnych ról w naukach pogrzebowych po oddzieleniu się od armii.

Będziesz mieć kwalifikacje, aby szukać pracy jako balsamista, pracownik pogrzebowy, dyrektor pogrzebu i szkolić uczniów z wydziału pogrzebowego. Większość stanów wymaga egzaminu i licencji do pracy w domu pogrzebowym lub w innym środowisku pogrzebowym.