Komunikacja i profesjonalny wizerunek w sieci

Twój obraz to Ty - wykorzystaj szansę na profesjonalny projekt

Ludzie sukcesu uważają, że ich sukces można przypisać wzorcom wzajemnie korzystnych relacji międzyludzkich, tak jak wynika to z umiejętności technicznych lub znajomości biznesu. Twoja komunikacja i prezentowany obraz tworzą pierwsze wrażenie - często trwałe wrażenie - na ludziach, których spotkasz.

Chcesz bardziej profesjonalnego wizerunku? Sposób, w jaki się prezentujesz, jest pierwszym krokiem w budowaniu tej wzajemnie korzystnej sieci kontaktów.

Badania dotyczące spotkań z ludźmi ujawniają, że większość ludzi podejmuje decyzje o nowej znajomości w ciągu pierwszych trzydziestu sekund do dwóch minut interakcji. To nie daje dużo czasu, aby zrobić dobre wrażenie.

Badanie dr. Alberta Mehrabiana na UCLA ujawniło, że kiedy ludzie próbują przekazać sens poprzez swoją komunikację z innymi , większość twojej wiadomości jest przekazywana niewerbalnie i poprzez ekspresję głosu i twarzy.

Jego badania wykazały, że do 37 procent pierwszego wrażenia jest oparte na tonie głosu mówcy. Według wielu konsultantów komunikacyjnych liczba ta wzrasta do 80 procent lub więcej.

Są to cztery obszary, które mają ogromny wpływ na Twój wizerunek i jak prezentujesz się profesjonalnie:

Wygląd profesjonalny się liczy

Standardowe porady udzielane przez mentorów i menedżerów osobom, które chcą rozwijać swoją karierę, zawsze były ubierane do pracy, którą chcesz, a nie do pracy, którą masz obecnie.

Nawet w dzisiejszym dniu bardziej swobodnego ubieranie się w pracy, Twój profesjonalny wizerunek będzie ci dobrze służył, gdy będą dostępne promocje , ruchy boczne , wybór zadań i widoczność działu .

Profesjonalny wygląd odróżnia Cię od współpracowników, którzy są mniej zainteresowani projektowaniem udanego, profesjonalnego wizerunku.

Oto wytyczne dotyczące swobodnego stroju biznesowego i swobodnego stroju biznesowego w środowisku produkcyjnym . Te wytyczne dotyczące ubioru będą Ci dobrze służyć w każdym miejscu pracy, które odpowiada dzisiejszemu środowisku.

Rozmawiaj z grupami, aby ulepszyć swój obraz

Czy wiesz, że badania wykazały, że więcej osób twierdzi, że boi się publicznych wystąpień, niż umiera? Jednak publiczne przemawianie, prezentacje na spotkaniach i elokwentne wymawianie w małych grupach mogą zrobić więcej dla twojej widoczności kariery niż prawie każdej innej okazji. Promocje są również częstsze dla pracowników, którzy potrafią skutecznie komunikować się osobiście.

Projektuj profesjonalny obraz w pisaniu

Twoja autoprezentacja za pośrednictwem pisemnych raportów, wiadomości e-mail, korespondencji i wszystkich innych form komunikacji pisemnej to twarz, którą najczęściej prezentujesz w swoim miejscu pracy lub społeczności zawodowej. W przypadku korespondencji e-mail, wiadomości błyskawicznych, wiadomości tekstowych i publikowania w sieciach społecznościowych zazwyczaj obowiązuje zasada nieformalności. To pomyłka dla twojego profesjonalnego wizerunku.

Te narzędzia komunikacji w pracy to formalne i profesjonalne narzędzia komunikacyjne i powinny wyglądać jak komunikacja formalna.

Na przykład w wiadomości e-mail zacznij od powitania (Droga Mario), zamknięcia (Pozdrowienia) i pliku podpisu, który mówi, kim jesteś, Twojego tytułu, działu, adresu pracy i numeru telefonu.

Aby uzyskać ogólne instrukcje na piśmie, sprawdź internetowe laboratorium pisania Purdue University. To świetne odniesienie. Aby uzyskać ogólne informacje na temat pisania zawodowego i biznesowego, Purdue ponownie przechodzi. Ten indeks prowadzi do takich tematów, jak ogólne problemy z pisaniem firmy , listy, notatki i raporty oraz przykłady i modele . Wszystkie są warte twojego czasu.

Ufając, że porady w tych czterech obszarach pomogą ci zaprojektować profesjonalny wizerunek, który inni chcieliby zauważyć na twój temat, skorzystaj z tych wskazówek, aby usprawnić swoją karierę.

Twój udany profesjonalny wizerunek, przekazywany podczas mówienia, spotkań twarzą w twarz, komunikacji pisemnej i wyglądu, da więcej możliwości nawiązywania kontaktów.

Tworzenie sieci buduje profesjonalne, wzajemnie się uzupełniające relacje, aby pomóc obu stronom osiągnąć cele. Termin ten wywodzi się z definicji słownikowej: "system elementów (jako linie lub kanały), które krzyżują się w sposób nici w sieci." (Merriam-Webster) Twój wizerunek i komunikacja mają kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojego networkingu.

Ludzie zawsze budowali profesjonalne sieci nieformalnie, ale uwaga w ostatnich latach skupiała się na systematycznym budowaniu relacji z profesjonalnymi przyjaciółmi i przyjaciółmi znajomych.

W swojej książce The Tipping Point (porównaj ceny) Malcolm Gladwell opisuje osobę, która zna wielu innych ludzi jako łącznik, a on przypisuje łączność, ułatwiając wiele interakcji między ludźmi.

Niezależnie od tego, czy jest to wiedza współpracownika biznesowego, praca, rekomendacja restauracji czy dobra książka do czytania, złącza pomagają innym uzyskać to, czego potrzebują, łącząc ludzi, którzy się nie znają. W ten sposób budujesz profesjonalną sieć.

Te zasoby powinny dostarczać profesjonalnej osobie, która szuka możliwości nawiązania kontaktów, przydatnych informacji ogólnych.

Jeśli udało Ci się stworzyć profesjonalny wizerunek poprzez komunikację twarzą w twarz, pisaną i mówioną; twój wygląd i twoja obecność, twoja kariera wzrośnie. Ufam, że te zasoby pomogą ci zabrać wszędzie, gdzie chcesz.