Moc spotkania na osobę

W dzisiejszych czasach wszyscy są zajęci, w tym sprzedawcy. Dlatego wielu sprzedawców przenosi się na wirtualne spotkania, e-maile, rozmowy telefoniczne , a nawet SMS-y jako sposób na komunikację z potencjalnymi klientami. Jednak żadne z tych narzędzi komunikacji nie pasuje do osobistego kontaktu twarzą w twarz. Podczas gdy kontakty wirtualne mogą być szybkim i łatwym sposobem na pozostawanie w kontakcie, okresowe spotkania fizyczne są nadal najlepszym sposobem na utrzymanie silnych relacji biznesowych.

Właściwie spotkanie z kimś w ciele dodaje poczucie rzeczywistości do sytuacji. Jeśli wszystko, co robisz, to e-mail z klientem, mogą równie dobrze komunikować się z sprytnie zaprogramowanym robotem sprzedażowym. Rozmowy telefoniczne są o krok lepsze - i są prawdopodobnie najlepszą opcją, aby pozostać w kontakcie z klientami z innego regionu geograficznego - ale nadal nie są takie same jak spotkania fizyczne. Zasadniczo, jeśli szukasz tylko szybkiej wymiany informacji, najlepszym sposobem jest telefon lub e-mail. Ale jeśli nie widziałeś dużego klienta od jakiegoś czasu lub potrzebujesz dowiedzieć się czegoś krytycznie ważnego, to fizyczne spotkanie to dobry pomysł. A z perspektywami, przynajmniej jedno spotkanie twarzą w twarz jest prawie obowiązkowe.

Ujawnia język ciała

Spotkania fizyczne dają szansę oceny języka ciała potencjalnego klienta, a także tego, co mówi. A ponieważ język ciała jest zazwyczaj bardziej uczciwy niż język werbalny, daje to znaczącą przewagę w ustalaniu, czego naprawdę chce.

Oczywiście możesz również przekazać więcej informacji za pośrednictwem języka ciała - więc upewnij się, że wysyłasz właściwe wiadomości .

Pomaga w budowaniu raportów

Prawdziwe spotkanie daje także o wiele większą możliwość budowania relacji , która jest ważna dla klientów i absolutnie kluczowa dla potencjalnych klientów. Spotkania zazwyczaj rozpoczynają się od krótkich pogawędek i wzajemnego poznawania się, których po prostu nie ma w łańcuchu e-maili.

Udostępnianie tych danych osobowych pomaga budować komfortowe relacje z drugą osobą. A jeśli dowiesz się, że chodziłeś do tej samej uczelni lub wolałbyś ten sam rodzaj ciasta, to nawet lepiej.

Pomaga Ci dowiedzieć się o swojej perspektywie

Gdy odwiedzasz potencjalnego klienta lub klienta w jego lokalizacji, możesz dowiedzieć się o nich wiele, rozglądając się. Na przykład Twoje pierwsze wrażenie, że ktoś jest właścicielem firmy, może być pod wysokim ciśnieniem, zrelaksowane, uporządkowane lub niechlujne, surowe i minimalistyczne lub zagracone. Te spostrzeżenia dają doskonałe miejsce do rozpoczęcia właściwego podejścia do sprzedaży. Bardzo konserwatywnie urządzone biuro wskazuje na firmę, która może czuć się komfortowo z tradycyjnym podejściem do sprzedaży ze sprawnie ubranego sprzedawcy, podczas gdy wystrój, który krzyknie funky, wskazuje potencjalnego klienta, który prawdopodobnie najlepiej nadaje się do bardziej swobodnego, swobodnego podejścia. Takie gromadzenie informacji staje się jeszcze bardziej przydatne, jeśli masz szansę zobaczyć własne biuro potencjalnego klienta. Zdjęcia na jego biurku, plakaty na ścianie, nawet stopień, w jakim organizuje swoje rzeczy, mogą powiedzieć wiele o tej osobie.

Osobiste spotkanie poza miejscem może być bardzo skuteczne, zwłaszcza jeśli zbierasz informacje o firmie tej osoby.

Może nie być pewna, że ​​powie ci o dziwactwach swoich szefów, jeśli znajdą się jakieś dziesięć stóp dalej w korytarzu, ale jeśli zabierzesz ją na lunch, możesz skończyć z bonanzą informacji poufnych. I w przeciwieństwie do poczty e-mail, rozmowa twarzą w twarz nie jest na piśmie, a zatem jest mniej ryzykownym sposobem ujawniania informacji. Nikt nie chce, aby ich komentarze na temat współpracowników pojawiały się w niewłaściwej skrzynce odbiorczej.