Jak sprzedawać w 30 minut lub mniej

Ogranicz liczbę godzin.

Uzyskanie terminu sprzedaży nie jest łatwe, szczególnie jeśli sprzedajesz B2B . Wszyscy są zbyt zajęci, by spędzać dużo czasu słuchając ich sprzedaży. Tak więc rzadko zdarza się, aby skłonić kogoś do zaangażowania się na dłużej niż 30 minutowe spotkanie na pierwsze spotkanie. Oto jak najlepiej wykorzystać swoje 30 minut.

Bądź wcześnie. Na pewno nie chcesz się spóźnić, kiedy twój czas jest już ograniczony.

Nie tylko świadczy to o braku szacunku dla kandydata, ale prawdopodobnie nie da ci dodatkowego czasu na końcu spotkania, jeśli przegapisz kilka pierwszych minut. Zaplanuj swój przyjazd na co najmniej 10-15 minut przed zaplanowanym rozpoczęciem spotkania. W ten sposób, jeśli natkniesz się na duży ruch lub inne opóźnienia, nadal będziesz punktualnie, a nie późno.

Zapisz z góry porządek obrad. Kiedy masz dużo czasu na zabawę, możesz sobie pozwolić na latanie za siedzeniem swoich spodni - ale gdy twój czas jest ściśle ograniczony, musisz zaplanować jak najlepiej wykorzystać każdą chwilę. Utrzymuj porządek w porządku na tym pierwszym spotkaniu; Twoim celem będzie prawdopodobnie sprawienie, by potencjalny klient był wystarczająco zainteresowany, aby umówić się na dłuższe spotkanie zamiast próbować zamknąć go podczas pierwszego spotkania.

Ćwicz swoją prezentację. Aby mieć pewność, że wszystko można zmieścić w 30-minutowym oknie, należy przeprowadzić prezentację, którą zamierzasz podać co najmniej dwa lub trzy razy.

Jeśli możesz, ćwicz przed publicznością lub nagrywaj samodzielnie, a następnie słuchaj nagrania. Chcesz, aby wszystko zostało wykonane w wyznaczonym terminie, bez pośpiechu. Jeśli masz 30 minutową wizytę, powinieneś dążyć do nie więcej niż 15 do 20 minut prezentacji. Pierwsze pięć minut spotkania zostanie podjęte z wymianą pozdrowień i krótką prezentacją agendy dla kandydata.

Ostatnie kilka minut poświęcone będzie odpowiadaniu na pytania, rozwiązywaniu zastrzeżeń i ustawianiu nowego spotkania.

Nadaj priorytet swojej agendzie. Jeśli perspektywa spóźnia się lub ma więcej pytań, niż się spodziewałeś, możesz nie dostać pełnych 30 minut. Zaplanuj najpierw przywołać najważniejsze punkty, aby w razie spóźnienia się na czas przynajmniej wywarłeś jak największy wpływ. A jeśli z jakiegoś powodu perspektywa musi cię odciąć, bądź łaskawy. W końcu jest to doskonała wymówka, by zmotywować potencjalnego klienta, by dał ci kolejny slot na spotkanie.

Bądź niezapomniany. Nie wystawiaj swojej kandydatki na 30 minut nudy. To nie jest dokładnie to uczucie, które chcesz, aby zabrali ze spotkania. Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie interesujących rzeczy jest zapewnienie maksymalnej interaktywności prezentacji. Jeśli twój potencjalny klient jest zaangażowany w twoją prezentację, a nie tylko siedzi tam, słuchając, jest o wiele mniej prawdopodobne, że się znudzi. Zadawaj pytania i staraj się, aby Twoja prezentacja była raczej dialogiem niż monologiem. Jeśli możesz, przynieś coś w rodzaju modelu podłogowego lub próbki, którą potencjalny klient może dotknąć i wejść w interakcję.

Dodaj wartość . Idealnie, jeśli chcesz, aby Twój kandydat odszedł, czując, że coś zyskał, dając ci to spotkanie.

Przekaż pomocną propozycję, przekaż kopię artykułu przydatnego dla potencjalnego klienta lub po prostu pogratuluj mu ostatniego sukcesu (promocji, wprowadzenia nowego produktu itp.). Im więcej wartości możesz przynieść na początkową wizytę, tym lepsza będzie perspektywa ponownego zaplanowania kolejnej.