Ogłoszenia o służbie publicznej: Wczoraj i dziś

Definicja ogłoszenia o służbie publicznej (PSA)

Ogłoszenie o służbie publicznej (PSA) jest reklamą emitowaną przez stację telewizyjną lub radiową dla celów lub organizacji charytatywnych. PSA może podważyć znaczenie badań kontrolnych dla dzieci lub poprosić o przekazanie pieniędzy na dzwonki dzwoniące Armii Zbawienia. Prawdopodobnie znasz PSA, niezależnie od tego, czy jesteś tego świadomy. Wszystkie te spoty telewizyjne na temat znaczenia badań przesiewowych w kierunku raka piersi lub prostaty są ogłoszeniami publicznymi.

PSA idą daleko, aby ostrzec i przypomnieć ludziom o ich bezpieczeństwie i bezpieczeństwie innych.

Co sprawia, że ​​PSA jest inny niż komercyjny

Ogłoszenia o usługach publicznych nie są płatną reklamą. Nadawca poświęca czas reklamowy jako część swojego zobowiązania do służenia interesowi publicznemu. Chociaż nie ma wymogu, aby nadawca rozpowszechniał PSA, dobrze odzwierciedla on stację, kiedy przychodzi czas na odnowienie licencji transmisji z Federalną Komisją Komunikacji (FCC), tak aby większość nadawców transmitowała je.

Zwykle ogłoszenia służb publicznych będą emitowane w okresach niskiego oglądania, na przykład po północy i przed 6 rano. Zobaczysz je także na stacjach o mniejszym udziale w rynku reklamowym niż ich konkurenci. To dlatego, że te stacje mają więcej czasu na wypełnienie.

Typowa reklama reklamowa w telewizji to dwie minuty. Jeżeli stacja telewizyjna sprzedała tradycyjną reklamę telewizyjną tylko minutę, to może wypełnić pozostałą minutę 60-sekundowym PSA lub dwoma 30-sekundowymi PSA.

Takie podejście jest korzystne dla wszystkich.

Niektóre stacje telewizyjne podejmują decyzję o przeznaczeniu określonej liczby automatów reklamowych na PSA, szczególnie w przypadku kampanii o zasięgu lokalnym. Na przykład, w mieście o wysokim wskaźniku ciąż u nastolatek, stacja radiowa Top 40, która ma najwyższą pozycję wśród młodych odbiorców, może nadawać miejsca na abstynencję lub kontrolę urodzin w całym dniu transmisji, nie tylko po północy.

Znane ogłoszenia o służbie publicznej

Istnieje kilka słynnych publicznych kampanii ogłoszeniowych, które wyemitowano w całym kraju. Kampanie te są zazwyczaj powiązane z Radą Ad, która produkuje wysokiej jakości reklamy przy pomocy najbardziej kreatywnych umysłów w kraju.

Dwie z najbardziej znanych kampanii w historii obejmują ochronę na zewnątrz. Smokey Bear przypomina ludziom, aby nie rozpalali lasów od 1944 roku. Kolejnym charakterystycznym PSA z lat 60. i 80. był Iron Eyes Cody, rdzenny Amerykanin, który wylał łzę, ponieważ ludzie zanieczyszczali jego ojczystą ziemię.

Dziś McGruff the Crime Dog uczy dzieci niebezpieczeństw, z którymi borykają się na świecie i jak zapobiegać ich wiktymizacji. McGruff jest w tej sprawie od 1979 roku.

Dlaczego ogłoszenia o usługach publicznych nie są już tak często widziane

Ponieważ nadawcy nie są zmuszani do ogłaszania ogłoszeń o usługach publicznych, z przyczyn finansowych wielu nie. Kiedy jest czas na przerwę w reklamie, często promują promocje w telewizji, takie jak aktualne ogłoszenia o wiadomościach .

W czasach największej popularności Smokey Bear stacje telewizyjne nie produkowały tyle reklam promocyjnych. Łatwiej było uruchomić PSA niż filmować promocję wiadomości. Dziś, w konkurencyjnym świecie, nadawców telewizyjnych, stacje telewizyjne chcą się wypromować z samopomocy, jak to tylko możliwe.

Niestety, PSA są często pomijane w chłodzie lub zdegradowane do wczesnych godzin porannych.