Co to jest dowód wydajności?

Jeśli chodzi o media i reklamy, zarządzanie harmonogramami i miejscami docelowymi reklam może być trudne i przytłaczające. Gdy reklamodawca zawiera umowę ze stroną internetową lub stacją telewizyjną lub radiową, punkt sprzedaży często daje reklamodawcy dowód wydajności (POP).

To zapewnia reklamodawcom, że ich reklamy rzeczywiście działały zgodnie z oczekiwaniami, spełniając wymagania umowy. Jest to forma ubezpieczenia dla reklamodawców, więc wiedzą, że dostali to, za co zapłacili.

Jak powstają TZO?

POP zawiera datę, godzinę i stację podczas emisji reklamy. Zwykle zawiera zrzuty ekranu lub klipy z tego, jak się pojawiły na antenie. W radiu nagrywane są klipy audio. W przypadku reklam drukowanych zwykle publikowany jest arkusz łzy, który można wyświetlić po uruchomieniu. W rosnącym obszarze reklamy cyfrowej nie ma standardu branżowego, jeśli chodzi o internetową wydajność. Niektórzy reklamodawcy nie otrzymują żadnego POP; inni otrzymują zrzuty ekranu z reklam banerowych i cotygodniowych danych. Niektóre wybierają same witryny.

Kto składa TZO?

Większe placówki reklamowe często dysponują dowodem kompetencji pracowników. Zazwyczaj przypisuje się im określoną liczbę klientów do śledzenia. Są odpowiedzialni za:

W mniejszych placówkach stanowisko specjalisty ds. Wydajności często łączy się z innymi rolami, takimi jak menedżer konta lub asystent marketingowy.

Electronic Versus Hard Copy

W przeszłości raporty o wynikach były dostępne tylko w formie papierowej. Często były to grube książki lub stosy papieru, z arkuszami łzy i płytami audio z publikacji i mediów. Może to być kłopotliwe i denerwujące dla klientów, którzy szukali pewności, że ich potrzeby są zaspokajane i że uzyskują wyniki za swoje wydatki.

W ostatnich latach wydruki raportów wydajności nie są już powszechne. Większość firm przeszła na wersję cyfrową, korzystając z dostępu do Internetu i chmury, aby dzielić się raportami medialnymi i linkami do reklam w momencie ich publikacji. Usprawnia to proces zarówno dla reklamodawców, jak i placówek lub agencji, ponieważ wszystko można zrobić cyfrowo i edytować, nie martwiąc się o wysyłanie wypełnionych raportów lub przesuwanie stosów dokumentów. Wprowadzono nowe firmy, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, oferując dynamiczne dowody usług tworzenia wydajności, dzięki którym punkty sprzedaży mogą szybko i łatwo tworzyć atrakcyjne wizualnie raporty.