Jak sprawić, by praca brzmiała bardzo imponująco na Twoim CV

Wskazówki dla Jazzing Up Your Job Resume Opisy

Jeśli chodzi o ubieganie się o pracę, ważne jest dobre wyglądanie na papierze. W końcu dojdziesz do następnego etapu - wywiadu - jeśli twoje CV zwróci uwagę menedżerów zatrudniania. Jeśli już zrobiłeś podstawy tworzenia CV , nadszedł czas, aby przejść do następnej fazy: sprawić, że każda pozycja będzie świecić w sekcji doświadczenia zawodowego .

Ale jak? Przygotowaliśmy wskazówki i triki, dzięki którym praca będzie brzmiała imponująco w Twoim CV - nie robiąc zbyt wiele, i sprawiając wrażenie chełpliwych lub głupich.

Użyj liczb

Co brzmi lepiej? Opcja 1: "Obsługiwane stoły w zajętej restauracji" lub Opcja 2: "Obsługiwane 15 stolików jednocześnie w ruchliwej restauracji."

Prawdopodobnie wybierzesz opcję numer dwa, która jest nieco bardziej opisowa dzięki użyciu liczb. To zaskakujące, jak ważne mogą być mierniki - i to nawet w przypadku stanowisk przyjaznych Anglikom. Jeśli Twoja pozycja jest pisarzem pracowniczym, Twoje CV może zawierać listę artykułów, które piszesz każdego miesiąca lub ile wyświetleń stron otrzymasz online, na przykład.

Śmiało i q opisuj swoje opisy stanowisk za pomocą liczb , niezależnie od tego, czy chodzi o stoły, czy pomogły klientom, czy o procentowy wzrost sprzedaży.

Nadaj priorytet czytelności

Prawdopodobnie myślałeś o formatowaniu, od wyboru czcionki do rozmiaru marginesu, w pewnym momencie podczas tworzenia CV. Przyjrzyj się jednak każdemu opisowi stanowiska, mając na względzie, jak łatwo można pochłonąć każdy opis.

Rozważ czytelność zarówno z perspektywy kopiowania, jak i projektu.

Jeśli jest trochę za wcześnie, rozważ wycięcie kopii lub użycie mniejszego żargonu. (Jakiś żargon jest dobry, ale użycie wszystkich słów kluczowych i akronimów może sprawić, że życiorys będzie trudny do odczytania.) Upewnij się też, że jest dużo białej przestrzeni - możesz to dodać za pomocą wypunktowania lub akapitów.

Oczywiście oczywiste jest, że literówki lub błędy gramatyczne w opisie stanowiska mają niekorzystny wpływ na ich czytelność. Użyj tej listy kontrolnej sprawdzania poprawności CV, aby zagwarantować, że Twój dokument jest wolny od błędów.

Osiągnięcia rozmowy, nie zadania

Kusi, gdy opisujesz pracę w swoim CV, aby utworzyć wypunktowaną listę zadań, zasadniczo zapisując swój dzień (lub tydzień) do listy, gdy byłeś w pracy. Ale najprawdopodobniej jest to informacja, która zatrudnia menedżerów już wie, patrząc na tytuł pracy. Zamiast listy rzeczy do zrobienia dziel się osiągnięciami i osiągnięciami.

Zamiast pisać: "Zaprojektowane okno wyświetla się co miesiąc", możesz napisać: "Zwiększona stawka za klienta o 10% dzięki tematycznym wyświetleniom okien, aktualizowanym co miesiąc".

Jeśli prowadziłeś spotkanie, porozmawiaj o tym, co wydarzyło się podczas tego spotkania, o tym, jak go prowadziłeś lub co zostało zrobione w wyniku twojego przywództwa. Lub, jeśli tworzysz raport miesięczny, mówisz o tym, dlaczego raport ma znaczenie - czy pomógł on utrzymać budżet na właściwej ścieżce, priorytetowo traktował działania sprzedażowe lub angażował klientów? Zobacz więcej wskazówek dotyczących udostępniania osiągnięć w swoim CV .

Wybierz potężne słowa

Ostrożność: Nie wybieraj słów z góry. Nie trzeba łamać tezaurusa na polowanie na zany, niezwykłe słowa!

Ale pamiętaj, że niektóre słowa są po prostu bardziej ekscytujące od innych - oto kilka zalecanych słów mocy, które możesz wykorzystać w swoim CV .

Przejrzyj opisy zadań dla słów, które zostaną ponownie wykorzystane w całym dokumencie. Spróbuj zmienić je jeszcze bardziej. Zamiast "zarządzanego", spróbuj "nadzorować" lub "skoordynować".

Jest kilka słów, które często pojawiają się na życiorysach. Pomyśl: "gracz zespołowy" lub "zorientowany na szczegóły". Te słowa i wyrażenia mogą być zatrute przez zatrudnianie menedżerów. Zastanów się, w jaki sposób możesz pochwalić się umiejętnościami, zamiast twierdzić, że je posiadasz. Na przykład, zamiast mówić "zorientowane na szczegóły", możesz mieć punkt wypunktowania na temat "Zwalniania czystego kodu i pomagania innym w śledzeniu drobnych błędów kodu".

Jedna uwaga: Sprawia, że ​​twoja praca brzmi imponująco i znacząco - i wtedy jest pochwała.

Jeśli nadymasz rozpoznawalne pozycje za pomocą over-the-top języka, może naprawdę backfire i sprawi, że będziesz wyglądać głupio. Menadżer ds. Zatrudnienia będzie wiedział, co to znaczy, jeśli twoim tytułem jest "asystent" lub "menedżer", a zwiększenie odpowiedzialności stanowiska za pomocą zawyżonego języka nie pomoże ci w wywiadzie.

I zdecydowanie nie bądź kłamliwy, ani nieuczciwy. Leżąc na twoim CV, możesz mieć szansę na znalezienie pracy, a nawet powód do zwolnienia, jeśli kłamstwo zostanie wykryte po zatrudnieniu - tutaj jest więcej powodów, dla których ważne jest, aby zachować uczciwość .