5 czynników, które należy rozważyć przy wyborze daty wydania albumu

Sztuka wyboru daty wydania albumu

Jeśli chodzi o wybór daty wydania albumu, czas jest najważniejszy. Błędna data premiery może skazać twój album na całe życie zapomnienia lub przynajmniej zmusić cię do zrobienia jednego z tych "ponownych wydań" w kolejce.

Wybór daty wydania jest sztuką, a nie nauką, ale są pewne podstawy, które należy wziąć pod uwagę, zanim ustawisz datę wydania płyty w kamień. Zanim ogłosisz wydanie albumu, zważ na następujące czynniki i zwiększ swoje szanse na uzyskanie prasy i sprzedaży.

 • 01 Rozważ konkurencję

  Kim są twoje muzyczne inspiracje? Z jakiego artysty porównywałeś cały czas? Istnieje duża szansa, że ​​Twoje inspiracje i porównywalni artyści są również twoją największą konkurencją, jeśli chodzi o sprzedaż płyt i uzyskanie prasy . Zanim zaplanujesz datę premiery, sprawdź ich harmonogramy. Nie chcesz upuszczać albumu tego samego dnia.

  Nie dlatego, że są lepsi od ciebie, ale jeśli są więksi od ciebie, będziesz miał problem. Media będą dotyczyły tylko tylu wydawnictw z danego gatunku w danym dniu premiery, a im więcej artystów "trzeba oceniać", z którymi się spotykasz, tym mniej prawdopodobne jest, że dostaniesz odpowiednią prasę - i potrzebujesz.

  Co więcej, wszyscy fani, których chcesz kupić, mogą zdecydować o zakupie nagrania innego wykonawcy najpierw i później, jeśli w ogóle. Niedobrze.

  Nigdy nie będzie daty premiery z zerową konkurencją. Jednakże, jeśli na przykład jesteś raperkiem, który cały czas jest porównywany do Jay-Z, nie ma potrzeby, abyś wyszedł przeciwko niemu z bramy.

  Wybierz mądrze datę wydania tego albumu, tym razem zmaksymalizuj swój potencjał prasy i sprzedaży , a wtedy możesz być mniej martwy o konkurencję (chociaż przez sekundę nie myśl o tym, że najlepiej sprzedający się na świecie artysta robi zakupy. strategicznie wybierz daty wydania, zawsze będziesz to robić na pewnym poziomie).

 • 02 Twoje finanse

  Aby skutecznie zrobić duży nacisk na nowe wydanie, będziesz potrzebować trochę gotówki z góry . Jeśli musisz opóźnić wydanie na kilka miesięcy, aby złożyć kilka żetonów, zrób to.

  Wiem, że chętnie słuchasz swojej pracy i na pewno wiem, że muzycy szybko się męczą. Jeśli jednak nie masz trochę pieniędzy do wydania na pokazy i promocję, to i tak wszystko na nic. Ilość potrzebnych pieniędzy zależy od skali zwolnienia i celów, ale poświęć trochę czasu na planowanie budżetu, a następnie wstrzymaj się, aż zarobisz gotówkę. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

 • 03 Pora roku

  Listopad i grudzień to nie wspaniałe czasy na wydanie niezależnego albumu, ponieważ wielkie wytwórnie wyrzucą mnóstwo głównych wydawnictw, które, jak mają nadzieję, przyciągną waszego świątecznego prezentu. Ten duży budżet, wielki pośpiech wydawców, oznacza, że ​​nie ma miejsca na prasę, przestrzeń radiową ani przestrzeń handlową dla małych indies.

  Styczeń to także trochę martwy okres dla całej branży muzycznej, ponieważ po wakacjach wszyscy znowu wracają do wydatków. SXSW dominuje w porządku wszystkich osób w marcu.

  Zastanów się nad początkiem lutego, późną wiosną lub wczesną jesienią, aby uzyskać dostęp do indie. Kalendarium branży muzycznej działa na twoją korzyść w tamtych czasach.

 • 04 Twoja dostępność do zwiedzania

  Jeśli wydajesz album, musisz zagrać kilka koncertów, bez żadnego obejścia. Nie potrzebujesz trzytygodniowej trasy koncertowej , zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz grać poza swoim rodzimym rynkiem, ale musisz być w stanie wydostać się na krótkie odcinki, aby promować swój album. Jeśli masz pracę dzienną, oznacza to, że masz czas wolny od pracy. Kiedy możesz wyjść z pracy i na jak długo? Czy nadchodzą duże projekty, których nie możesz przegapić? Dostosuj datę premiery do dni urlopu, aby móc ją wypromować i promować.

 • 05 Twoja rada firmy PR

  Jeśli zatrudnisz firmę PR do promowania swojego wydania, ich opinia na temat dat wydania jest niezwykle cenna. Są one wykorzystywane w datach wydania, preferencjach i wzorcach mediów oraz we wszystkich innych sprawach, które wpłyną na twoją zdolność uzyskania jak największej uwagi na temat twojego wydania. Odradzam ich osąd lub przynajmniej uwzględniam go przy podejmowaniu decyzji.