Jak sprzedawać swój album na przesyłce

Dostarczanie twojego albumu do CD Odsprzedaż sklepów

Sprzedaż nowego wydawnictwa w lokalnym sklepie z płytami to świetny sposób na sprzedaż u lokalnych fanów, ale nie zawsze jest jasne, jak sprzedać swój album na przesyłce.

Zanim przejdziesz do licznika magazynu płyt, zapoznaj się z informacjami na temat umieszczania nowego wydania w sklepie z nagraniami lub sklepie z odsprzedażą płyt CD oraz jak poinformować użytkowników, że mogą tam kupować twoją muzykę.

1. Wykonaj swoje badania

Lokalna filia w twoim przyjaznym sąsiedztwie sklepu z wielkimi sieciami prawdopodobnie nie będzie najlepszym miejscem do sprzedania twojej muzyki.

Czemu? Niemal na pewno nie akceptują produktu konsygnacyjnego. Twój czas jest cenny (podobnie jak czas osób pracujących w sklepie), więc zanim zaczniesz osobiście dzwonić, wykonuj rozmowy telefoniczne lub kontaktuj się z nimi przez Internet.

Dowiedz się, które lokalne sklepy z płytami w Twojej okolicy akceptują produkty konsygnacyjne, a także o tych sklepach, dowiedz się, ile kopii akceptują i czy mają jakieś specjalne zasady, które musisz znać, zanim pojawisz się ze swoimi rzeczami.

2. Przyjdź Przygotowane

Kiedy przeprowadziłeś swoje badania, powinieneś się dowiedzieć, ile kopii zaakceptują magazyny płyt z twojej listy. Pamiętaj, że nie musisz zostawiać maksymalnej liczby, którą wezmą. Oczywiście nie możesz tego przekroczyć, ale z marginesu przynieś tyle płyt CD / winylowych, ile chcesz.

Nie potrzebujesz jednak tego produktu. Oto, co powinieneś wiedzieć i co powinieneś zabrać ze sobą, gdy idziesz do sklepu:

3. Miej rozmowę

Po wejściu do sklepu płytowego poproś o rozmowę z osobą, która przyjmuje produkt konsygnacyjny. Może to być menedżer sklepu lub może to zrobić osoba w sklepie. Przedyskutuj podstawy swojej umowy konsygnacyjnej, takie jak znacznik sklepu, liczbę kopii, które opuszczasz i czy istnieją jakieś zasady dotyczące szczegółów zbierania płatności. To są informacje, które umieścisz na pokwitowaniu.

Last but not least, daj personelowi krótki opis twojej muzyki i przekazuj promocje. Mają kilka dodatków do rozdania członkom personelu - zawsze pomaga mieć fanów w magazynie rekordu lub konsygnacji.

Oddaj swoje plakaty i zaoferuj je samemu powiesić; mogą ci nie pozwolić, ale jest to najlepszy sposób, aby upewnić się, że rzeczywiście zostaną postawieni.

4. Kontynuacja

Jest to najważniejsza część umieszczania twojej muzyki na przesyłce w sklepie z płytami: kontynuacja. Byłbyś zszokowany, gdybyś wiedział, ilu ludzi wyrzuciło muzykę w sklepie z płytami, a potem nigdy nie wróciło. Powinieneś kontynuować i robić to często. Czemu?

Częste działania uzupełniające pomagają również budować relacje z pracownikami sklepu muzycznego. Ci ludzie są na pierwszej linii muzyki i są doskonałym źródłem informacji.

Pozwól im zainwestować w informowanie swoich klientów o Twojej muzyce i czerpać radę z tego, aby ludzie poznali Twoją muzykę. Widzą, że ludzie codziennie odkrywają nowe rzeczy i często pomagają im to zrobić.

Wskazówki dotyczące pracy ze sklepem muzycznym przesyłek