Uzyskaj podstawowy szablon do pisania CV z praktyki

Stworzenie dobrze przemyślanego CV, które obejmuje twoje cele , wykształcenie, umiejętności, osiągnięcia, doświadczenie i działania, jest ważnym elementem udanego wyszukiwania staży, jak również wszelkich przyszłych poszukiwań.

Wznowienie praktyki obejmuje doświadczenia, których nie można znaleźć na podstawie wznowienia zatrudnienia; ale po przygotowaniu CV można go zmodyfikować, dodając aktualne informacje i odpowiednie doświadczenia, a także usuwając stare informacje o zajęciach w college'u, zajęciach, stażach i wakacyjnych stażach i wakacjach, itp., a także można z nich korzystać w przyszłości. wyszukiwania.

Gdy już przygotujesz idealne CV, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po listach motywacyjnych, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak kierować swoją unikalną wiedzę, zainteresowania, umiejętności i zdolności, aby sprostać wymaganiom stażu lub pracy. Nasze próbki życiorysów oferują również sposoby kierowania CV na określoną branżę lub pracodawcę.

Stypendia na stypendia mogą obejmować informacje z liceum, odpowiednie kursy, zajęcia, doświadczenia wolontariuszy itp., Ale w następnym roku studiów najlepiej jest mieć doświadczenie obejmujące odpowiednie studia, staż i / lub doświadczenie zawodowe w swoim CV.

Poniżej znajduje się przykład typowego CV chronologicznego. Jest to popularny format stosowany w przypadku staży. Formatowanie można wykonać na wiele sposobów, w tym centrowanie danych osobowych, centrowanie nagłówków, dodawanie linii itp. Chociaż nie ma preferowanego sposobu rozwijania CV, kluczowe jest stałe prezentowanie informacji przez pogrubienie, skrócenie i sformatowanie wszystkich doświadczeń. w ten sam sposób, aby ułatwić pracodawcy znalezienie informacji, których szukają.

Ponadto, w chronologicznym życiorysie, wymieniaj edukację i doświadczenia przez najnowsze jako pierwsze. Życiorysy mogą być również funkcjonalne lub w połączeniu chronologicznym i funkcjonalnym, ale są zwykle używane w przypadku osób z większym doświadczeniem zawodowym.

Przykładowy szablon CV

Nazwa
Adres
Kod pocztowy miasta, stanu
E-mail

Edukacja
Kolegium, miasto, państwo, data ukończenia studiów (miesiąc / rok)
Stopień, Major / Minor / Concentration
GPA (ogólny i / lub duży)

Wyróżnienia i nagrody
Towarzystwo Honorowe, Lista Dziekana, Stypendia

Cel (opcjonalnie)
Aby uzyskać staż w branży bankowości inwestycyjnej.

Istotne doświadczenie

Tytuł, organizacja, lokalizacja, daty

 • Użyj czasowników akcji, aby wyjaśnić swoje obowiązki, zaczynając od najnowszych doświadczeń.
 • Używaj zwięzłego języka, aby tworzyć efektywne instrukcje dotyczące czynności, podkreślając umiejętności i osiągnięcia.
 • Edytuj artykuły i zaimki i zaczynaj wyrażenia za pomocą komendy verbs.br]
 • Ta sekcja może obejmować zajęcia z zajęć i doświadczenia laboratoryjne, a także poprzednie oferty pracy i staże.

Tytuł, organizacja , lokalizacja, daty

 • Sekcja Właściwe doświadczenia zawiera wszystkie informacje istotne dla stanowiska, o które się ubiegasz.
 • Jest to najważniejsza część Twojego CV, ponieważ dostarcza ona pracodawcy informacji o wszelkich istotnych umiejętnościach i osiągnięciach, które do tej pory opracowałeś.

  Nazwa przedmiotu, Wydział naukowy , kolegium, daty

 • Określić cele kursu; w tym projekty, referaty i prezentacje.
 • Wymień osiągnięcia indywidualne i zespołowe.

Dodatkowe doświadczenie

Tytuł, organizacja , lokalizacja, daty

 • Ta sekcja może zawierać poprzednie zlecenia kelnerów, administracyjne i na terenie kampusu, w których zdobyliście solidne, zbywalne umiejętności, w tym umiejętności organizacyjne, komunikacyjne, interpersonalne i analityczne .
 • Bądź selektywny na to, co umieścisz w swoim CV. Pamiętaj, aby priorytetowo traktować informacje związane z pracą lub stażem i skupić się na umiejętnościach wypracowanych w wyniku doświadczenia. Wszystkie poprzednie staże i / lub oferty pracy nie muszą być uwzględniane przy każdym wznowieniu.

Zajęcia pozalekcyjne
Członkostwo w klubach, sport, muzyka, sztuka

Umiejętności
(Komputer / Język / Muzyka / Fotografia)