Listy polecające

Pytanie o listy polecające

Sprawdzanie referencji jest zwykle ostatnim krokiem przed zatrudnieniem (lub przyjęciem do programu dla absolwentów). Ważne jest, aby wybrać osobę, z której korzystasz jako punkt odniesienia i poprosić o list polecający. Będziesz chciał włączyć ludzi, którzy Cię pozytywnie oceniają i którzy mają pozytywne rzeczy do powiedzenia na Twój temat. W razie wątpliwości poproś o referencję, jeśli czują, że znają cię wystarczająco dobrze, aby zapewnić dobre referencje.

Rodzaje referencji

Zasadniczo istnieją dwa rodzaje odniesień; profesjonalny i osobisty. Profesjonalne referencje mogą odnosić się do twoich umiejętności, wiedzy i etyki pracy, podczas gdy osobiste odniesienia mogą lepiej omawiać twoje osobiste cechy. Pracodawcy i programy dla absolwentów zazwyczaj podają liczbę referencji, jakich oczekują, i mogą określić rodzaj referencji, której szukają.

Dobre referencje dostarczą wiedzy o twojej postaci, uczciwości, specjalistycznych umiejętnościach i nawykach pracy. Mamy nadzieję, że twoje referencje pochodzą od ludzi, którzy są podekscytowani twoimi planami kariery i mogą dostarczyć pracodawcy lub programowi grad z ważnymi szczegółami, które wywołują pozytywne wrażenie na tobie.

Kroki w sprawie prośby o list polecający

  1. Określ cel listu polecającego, a następnie wskaż odpowiednią osobę (osoby), która najlepiej może dostarczyć to odniesienie.
  2. Lepiej zapytać o referencje, jeśli czują, że znają cię wystarczająco dobrze, aby zapewnić dobre referencje, niż uzyskanie referencji, która nie pochwala się twoimi osiągnięciami i etyką pracy.
  1. Podaj referencje wraz z dokumentami uzupełniającymi, takimi jak wznowienie, odbyte zajęcia (i otrzymane oceny), a także wszelkie staże , wolontariat lub zadania, które ukończyłeś. Upewnij się, że twoje referencje znają cel zalecenia, aby mogły odnosić się do umiejętności i osiągnięć w zależności od rodzaju stanowiska lub programu szkoły podyplomowej, do którego się ubiegasz. Przedstawiaj odniesienia do swoich celów i aktualizuj je na swoim tle oraz rodzaju pracy / programu, którego szukasz. Bądź na bieżąco z tym, o co się ubiegasz i daj znać, gdy zaakceptujesz pozycję.
  1. Pamiętaj, aby uzyskać pozwolenie przed użyciem kogoś jako punkt odniesienia. Poinformuj swoje referencje o wszelkich terminach i poświęć jak najwięcej czasu na odniesienia do napisania rekomendacji. Spieszny list polecający nie będzie miał takiego samego wpływu jak dobrze zaplanowany list chlubiący się twoimi mocnymi stronami i osiągnięciami. Kontynuuj i sprawdź z referencjami, czy potrzebują dodatkowych informacji. Możesz delikatnie przypomnieć im o terminie, jeśli data wkrótce się zbliża.

Jako grzeczność możesz również podać swój numer referencyjny z kopertą z ostrzeżeniem, aby wysłać list bezpośrednio do pracodawcy. Pracodawcy zwykle preferują poufne referencje, jeśli referencje są w stanie dostarczyć cennych informacji bez obawy o odpowiedź wnioskodawcy na referencję.

Kogo poprosić o referencję

Wszystkie te osoby mogą być używane jako referencje do znaków, a także potwierdzać etykę pracy i chęć osiągnięcia. Lista referencji jest zwykle dostarczana na żądanie przez pracodawcę lub program dla absolwentów szkół. Wykaz powinien zostać opracowany na oddzielnej kartce papieru i dostarczony na żądanie.

Możesz poprosić o referencję, aby otrzymać kopię listu, którą możesz wykorzystać w przyszłych aplikacjach. Pamiętaj o przesłaniu podziękowania za informację, dziękując mu za poświęcony czas.