Listy odrzucenia: Wnioskodawcy, którzy nie otrzymają wywiadu

Użyj tych przykładowych listów u kandydatów, których nie zaprosisz na rozmowę

List odrzucający Wywiad demonstruje szacunek

Nie ma nic gorszego dla kandydatów do pracy, niż zamieniać ich materiały aplikacyjne - i nic nie słyszeć. Jednak zbyt wielu pracodawców, według poszukiwaczy pracy, nigdy nawet nie wysłało listu z informacją o otrzymaniu CV.

Szkodzi to poszukiwaczom pracy na wiele sposobów. Nie wiedzą, czy sprawdzili swoje CV. Nie wiedzą, czy są w biegu na rozmowę kwalifikacyjną - czy nie.

Nie wiedzą, czy odrzucił ich wniosek, czy też problem polega na tym, że proces oceny trwa dłużej niż oczekiwano.

Zostają we mgle, co robić dalej. Czy to dziwne, że twoje biuro często otrzymuje kolejne telefony? Dlatego właśnie otrzymujesz telefony od kandydatów pytających, czy otrzymałeś CV .

Wnioskodawca próbuje otworzyć dialog z Tobą i ma nadzieję, że dzwoniąc, zapamiętasz go. Większość wnioskodawców nie chce potencjalnie skrzywdzić swoich kandydatów do pracy, pytając, czy zostali wybrani na rozmowę kwalifikacyjną .

Czy potrzebujesz przykładowego listu odrzucenia wnioskodawcy? Oto kilka przykładowych listów odrzucenia kandydatów dla osób, które nie zdecydowały się na rozmowę kwalifikacyjną. Użyj tych liter, aby opracować własne listy odrzucenia, które będą grzecznie i życzliwie, ale zdecydowanie, odwrócą kandydata.

Przykład Listu Odrzucenia Wnioskodawcy

Ten list odrzucenia jest standardowym listem odrzucenia kandydata.

Wyślij go w odpowiedzi na życiorysy i wnioski otrzymane od kandydatów, którzy są mniej wykwalifikowani niż ci, z którymi zdecydujesz się przeprowadzić wywiad.

Ponieważ wiele z tych aplikacji przychodzi w wiadomościach e-mail, odpowiedź za pośrednictwem poczty e-mail jest akceptowalna.

Data

Nazwa wnioskodawcy

Adres wnioskodawcy

Drogi (podaj nazwę kandydata):

Dziękujemy za zainteresowanie (nazwa firmy) i stanowisko (nazwa stanowiska), którego dotyczy wniosek.

Po zapoznaniu się z wnioskami otrzymanymi przed upływem terminu, Twój nie został wybrany do dalszego rozpatrzenia.

Komisja rekrutacyjna docenia czas, jaki zainwestował w aplikację. Zachęcamy do ubiegania się o publikowane i reklamowane pozycje w naszej firmie, które kwalifikują się w przyszłości.

Pozdrowienia,

Martha Mary Smith

W imieniu zespołu wyboru pracowników

Drugi list odrzucenia próbki po aplikacji

Zwróć uwagę, że na tym etapie procesu rekrutacji kandydaci chcą usłyszeć wszystko, co masz do powiedzenia. Jeśli nie otrzymają dalszego rozpatrzenia lub wywiadu, zasługują na poznanie.

Twoja komunikacja z kandydatami ma kluczowe znaczenie dla utrzymania Twojej reputacji jako pracodawcy z wyboru. Nie chcesz, aby potencjalni pracownicy prześladowali Cię w całej sferze mediów społecznościowych swoim znajomym i krewnym.

Chcesz, aby postrzegali Cię jako pracodawcę, który prowadzi łaskawe, uprzejme, profesjonalne rozmowy z kandydatami na każdym etapie procesu rekrutacji. To pomoże ci walczyć o najlepsze talenty w nadchodzących latach.

Przykładowy list

Data

Pani Barbara Ferrell

2000 16th Street

Gdziekolwiek, MI 00000

Droga Barbaro:

Sprawdziliśmy Twój wniosek o stanowisko Marketing Managera w Home Department.

Niestety, otrzymaliśmy zgłoszenia od wielu bardziej doświadczonych kandydatów, niektórzy z dużym doświadczeniem w naszej branży - których nie masz.

Dlatego nie planujemy w tej chwili rozmowy z naszą firmą. Zachęcamy do ubiegania się o otwarte pozycje, które kwalifikują się w przyszłości do naszej firmy.

Jeszcze raz dziękuję za zgłoszenie i najlepsze życzenia związane z poszukiwaniem pracy.

Pozdrowienia,

Lesley Richardson

Dyrektor ds. Zasobów ludzkich

lrichardson@homedepartment.com

Pho: 000-000-0000

Zauważ, że list odrzucenia jest krótki. Nie bije wokół buszu. To jest proste. Nie oferuje współczucia.

Ale mówi potencjalnemu pracownikowi, że dodatkowe aplikacje w przyszłości będą mile widziane. Tak, tak, wnioskodawca jest odrzucony z powodu tej pracy, ale to nie znaczy na zawsze.

Inteligentni kandydaci interpretują to jako zachętę do ubiegania się o dodatkowe stanowiska w późniejszym terminie. Nie powinni postrzegać tego ostatniego jako całkowitego odrzucenia ich kwalifikacji i mandatów.

Pracodawca miał lepszych kandydatów, którzy byli bardziej wykwalifikowani na stanowisko otwarte.

Potwierdzenie otrzymania wniosku

Popiera się również etap pośredni. Pracodawcy mogą łatwo odpowiedzieć na każdą aplikację otrzymaną za pomocą autorespondera. Może to zabrzmieć bezosobowo, ale szczególnie jeśli jest to kontynuowane listem podobnym do powyższego, przyszły pracownik przynajmniej wie, że otrzymałeś jego wniosek.

List odrzucenia staje się wtedy drugim razem, gdy korespondujesz z kandydatami. W ten sposób efektywne działy HR reagują na kandydatów. Zobacz próbkę listu potwierdzającego wnioskodawcy .

Więcej o przykładowych listach odrzucenia kandydatów

Listy dla wybranych kandydatów

Co się stanie, jeśli kandydat, z którym się kontaktujesz, odniesie sukces w swoim wniosku? Użyj tych przykładowych listów ofert pracy, aby kandydat znał dobre wieści.