List odrzekania kandydata

Przykładowy list odrzucenia dla kandydata, który stał się kulturalnym

Szukasz przykładowego listu odrzucenia kandydata? Twoi kandydaci docenią otrzymanie oficjalnego powiadomienia od organizacji, w których zainwestowali czas na zgłoszenie się i rozmowę kwalifikacyjną. Możesz użyć tego przykładowego listu odrzucenia kandydata jako podstawy do opracowania własnych listów odrzucenia kandydata.

Kiedy musisz odrzucić kandydata, ponieważ zidentyfikowałeś innego kandydata, który jest bardziej kwalifikowany z jakiegokolwiek powodu, użyj tego przykładowego listu odrzucenia kandydata.

Jest to przykładowy list odrzucenia kandydata dla kandydata, który wydawał się być kulturowym odpowiednikiem Twojej firmy.

List odrzucenia kandydata

Data

Nazwa wnioskodawcy

Adres wnioskodawcy

Drodzy (nazwa wnioskodawcy):

Jak wiecie, przeprowadziliśmy wywiady z kilkoma kandydatami na stanowisko (nazwa stanowiska), a my postanowiliśmy zaoferować stanowisko innemu kandydatowi. Celem tego listu jest poinformowanie Cię o tym, że nie wybrano Cię na stanowisko.

Dziękuję bardzo za poświęcenie czasu, aby przyjść (nazwa firmy), aby spotkać się z naszym zespołem. Bardzo nam się podobało spotkanie z tobą i nasze dyskusje.

Zachęcamy do ubiegania się o otwarte pozycje, które kwalifikują się w naszej firmie w przyszłości.

Życzymy sukcesów osobistych i zawodowych w zakresie poszukiwania pracy iw przyszłości. Dziękujemy za zainteresowanie naszą organizacją.

Pozdrowienia,

Nazwisko i podpis osoby fizycznej

Przykład: dyrektor ds. HR w zespole selekcji pracowników

> Zastrzeżenie - Uwaga:

> Susan Heathfield dokłada wszelkich starań, aby oferować dokładne, zdroworozsądkowe, etyczne doradztwo w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, pracodawcami i miejscem pracy, zarówno na tej stronie, jak i na tej stronie, ale nie jest pełnomocnikiem, a treść na stronie, podczas gdy autorytatywny, nie jest gwarantowany dla dokładności i legalności i nie należy go interpretować jako porady prawnej.

> Witryna ma ogólnoświatową widownię, a prawa i przepisy dotyczące zatrudnienia różnią się w poszczególnych stanach i krajach, więc strona nie może być ostateczna dla wszystkich w miejscu pracy. W razie wątpliwości należy zawsze szukać porady prawnej lub pomocy ze strony państwowych, federalnych lub międzynarodowych zasobów rządowych, aby upewnić się, że Twoja interpretacja prawna i decyzje są prawidłowe. Informacje na tej stronie są tylko po wskazówki, pomysły i pomoc.