Skutki redukcji zatrudnienia dla pracowników, którzy przeżyli

Czy chcesz dowiedzieć się, jak radzić sobie ze skutkami zmian u pozostałych pracowników podczas zwolnień? Redukcja zatrudnienia i zwolnienia wprowadzają wiele różnych zmian w organizacji, w tym zmianę komfortu i bezpieczeństwa każdego z nich w odniesieniu do ich pracy w organizacji.

Ale inne zmiany zwiększają poczucie niepokoju i dyskomfortu, które są nieodłączną częścią każdej zmiany. Troszczy się o współpracowników już nie pracuje.

Sposoby dokonywania zmian w pracy w celu uzupełnienia brakujących pracowników. Kultura twojej organizacji również ucierpi na skutek zwolnień.

Żaden pracownik zupełnie się nie odpręża; czekają na kolejną rundę redukcji kosztów - i obawiają się, że kolejna runda będzie ich obejmowała. W czasie zmian i niepewności można przewidzieć przewidywalne problemy, problemy i możliwości. W trakcie całej zmiany pracownicy mogą nie zdawać sobie sprawy, że doświadczają silnego stresu.

W jaki sposób pracownicy doświadczają zmian po zwolnieniach

Podczas każdej zmiany członkowie organizacji:

Wszystkie te i inne problemy mają wpływ na zdolność każdego pracownika do zarządzania zmianami w miejscu pracy , aby nadal produktywnie pracować w miejscu pracy. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, że pracownicy mogą nie być w stanie wykonywać zadań dokładnie tak, jak w przeszłości w trakcie i po zwolnieniach.

Jak ludzie doświadczają zmian

Ludzie doświadczają osobistego niepokoju podczas zmian, takich jak redukcja zatrudnienia. To cierpienie może obejmować choroby, defensywność, niskie zużycie energii, brak motywacji , trudności z koncentracją, wypadki i konflikty interpersonalne . Często osoby obwiniają się za bycie słabym lub za ich niezdolność do radzenia sobie z tym.

Czasami organizacje określają ludzi jako rezystorów, gdy w rzeczywistości ludzie przechodzą etapy zmian w różnym tempie. To, jak organizacja wprowadza zmiany, ma również głęboki wpływ.

"Ludzie nie mają nic przeciwko zmianom; oni myślą, że się zmieniają "to stwierdzenie, które organizacje muszą wziąć sobie do serca. Podczas zwolnień zmienia się doświadczenie pracowników. Tak więc trudniejsze do stworzenia jest własność zmian.

Ludzie tworzą głębokie przywiązanie do swoich współpracowników, grup roboczych, firm, struktur organizacyjnych i systemów, osobistych obowiązków i sposobów wykonywania pracy. (Jeśli uważasz, że trudno w to uwierzyć, spróbuj zmienić godziny pracy danej osoby nawet o piętnaście minut lub ustal kodeks postępowania w miejscu pracy, które zachęca do swobodnego przebierania się).

Gdy wszystko, co jest ważne lub bliskie pracownikowi, zostaje zakłócone, czy to przez osobisty wybór, czy poprzez większy proces organizacyjny, nad którym nie mają kontroli, pojawia się okres przejściowy. Podczas tej przemiany ludzie mogą spodziewać się okresu odpuszczania starych sposobów, gdy zaczynają zbliżać się i integrować nowe.

Jako specjalista ds. Zasobów ludzkich, kierownik, przełożony, lider, zmiana agenta lub sponsora, musisz zrozumieć te kwestie dotyczące zmian i odporności na zmiany . Musisz wspierać ludzi w twojej organizacji poprzez doświadczenie downsizingu. Musisz zrozumieć normalny postęp zmiany; podczas zwolnień i redukcji zatrudnienia nie można oczekiwać natychmiastowego powrotu do całkowitej wydajności. Daj swoim pozostałym pracownikom przerwę.