Zdobywanie muzyki recenzowane przez prasę: niedopuszczalne

Uzyskanie prasy muzycznej nigdy nie jest łatwe. Tak wiele osób walczy z tak ograniczoną ilością miejsca na druk, że przyciąganie uwagi prasy jest zawsze ciężką pracą. Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to spalić mosty, zanim je zbudujesz. Aby upewnić się, że dobrze idziesz na prawą nogę, gdy próbujesz uzyskać informacje prasowe o swojej muzyce, sprawdź te "nie", jeśli chodzi o zbliżających się dziennikarzy muzycznych.

Nie zapomnij też odświeżyć swoich propozycji, aby zbliżyć się do mediów muzycznych, zanim rozpocznie się kampania prasowa.

Nie ... Zaangażuj się w TMI

To kuszące, aby chcieć podzielić się całą historią swojego życia, gdy próbujesz uzyskać pewną uwagę prasową - w końcu nigdy nie wiesz dokładnie, które osiągnięcie odniesie się do konkretnego pisarza. Jednak niezwykle ważne jest, aby wybrać najciekawsze miejsca i skierować swoją wiadomość. Nie myśl, że możesz zmusić dziennikarza do przekopywania się przez opowiadanie, wkładając kopertę z dużą ilością papieru lub załączając dziesięć dokumentów do e-maila. Nie tylko prawdopodobnie nie zostanie odczytany, ale może również całkowicie zepsuć swoje szanse, ponieważ po prostu wydaje się tak dużo pracy, aby przekopać się przez wszystkie informacje.

Pozostań na punkcie tego konkretnego projektu, dodaj kilka minionych wydarzeń i zachowaj informacje prasowe na jednej stronie. Możesz dowiedzieć się więcej o komunikatach prasowych tutaj:

Nie .... Pokaż swoją frustrację

Zignorowane wiadomości e-mail i połączenia telefoniczne są na porządku dziennym w kampanii prasowej. Frustracja jest łatwa i często jest tak, aby czuć się w ten sposób.

Choć może się to wydawać dobre, nie możesz zwolnić dziennikarza z powodu nie dania swojej muzyki. Nie możesz dyskutować o swojej opinii lub wywiadzie, a prezentowanie złego nastawienia jest dobrym sposobem na zamknięcie drzwi na dobre. Bądź profesjonalny we wszystkich e-mailach i rozmowach telefonicznych z prasą, nawet jeśli nie podoba ci się to, co słyszysz. Dostaniesz swoją zemstę, gdy jesteś wielka i sławna, i próbują dostać się na listę gości!

Nie .... Nie denerwuj się

Będziesz musiał kontaktować się z dziennikarzami muzycznymi często podczas kampanii prasowej, a oni często nie skontaktują się z Tobą. Dzwoniąc co godzinę, przesyłając e-maile kilka razy dziennie - zastanów się, jak byś się czuł, gdybyś znalazł się na drugim końcu tego rodzaju zapory. Znacznie lepiej byłoby pokazać dziennikarzom muzycznym, że rozumiecie, że są otoczeni przez ludzi wymagających ich uwagi ze wszystkich stron. Przesyłaj krótkie i słodkie wiadomości, upewnij się, że wiedzą, jak się z tobą skontaktować i nie otwieraj drzwi, informując ich, jak i kiedy będziesz kontynuował.

Nie .... Zniechęcaj się

Nawet doświadczeni specjaliści PR muszą ciężko pracować, aby zapewnić prasę muzyczną do wydania, a nie każda runda będzie miała miejsce w domu.

Nie pozwól, aby podniecająca walka z prasą doprowadziła cię do szaleństwa. W końcu zidentyfikujesz pisarzy i publikacje, które pasują do twojej muzyki, a praca stanie się łatwiejsza. Jedynym sposobem, aby tam dotrzeć, jest przeżycie doświadczenia - dobra i zła. Trzymać się tego.