Wojskowe Drużyny Strzeleckie

Staff Sgt. Wade Rice bierze udział w konkursie Interservice Rifle 2014 w bazie Quantico Marine. Zdjęcie DoD autorstwa Marvina Lyncharda

Celność to coś więcej niż zwykła znajomość broni i umiejętność trafienia w cel, to umiejętność precyzyjnego strzelania - czy to z karabinem czy pistoletem (może nawet łuk i strzała, ale nie w wojsku). Jednak bycie "strzelcem" nie oznacza, że ​​jest się snajperem ; oprócz wymogu ukończenia szkolenia snajperskiego istnieje kilka poziomów (poziomów kwalifikacji) strzelectwa - Marksman, Sharpshooter i Expert - a większość snajperów wybiera się spośród elity kwalifikacyjnej strzelca eksperta.

Obecnie armia amerykańska i amerykański korpus piechoty morskiej są jedynymi służbami wojskowymi, które wydają odznaki kwalifikacji do celów strzeleckich (armia wydaje odznaki kwalifikacyjne do celów strzeleckich dla różnych rodzajów broni (w tym wyrzutni rakiet i innych), podczas gdy korpus piechoty morskiej wydaje tylko dla nich karabin serwisowy i pistolet serwisowy). Jednak medale celownicze i / lub taśmy znakowania są wydawane przez marynarkę wojenną Stanów Zjednoczonych, straż przybrzeżną Stanów Zjednoczonych i siły powietrzne Stanów Zjednoczonych w celu uzyskania kwalifikacji do broni.

Interseksyjne mecze celownicze

Na początku lat sześćdziesiątych Departament Obrony ustanowił Interseksualne Mecze Strzeleckie i wyznaczył różne oddziały odpowiedzialne za określone aspekty - Siły Powietrzne były odpowiedzialne za mecze pistoletów, Marynarki Wojennej i Korpusu Piechoty Morskiej były wspólnie odpowiedzialne za mecze karabinowe, a Armia była odpowiedzialna za międzynarodowe zawody.

Te mecze między służbami były wykorzystywane do wybierania personelu wojskowego ze wszystkich służb, aby brać udział w zawodach takich jak Mistrzostwa Ameryk, Gry Pan American, Conseil International Du Sport Militaire (CISM) (Międzynarodowa Wojskowa Rada Sportowa) i Igrzyska Olimpijskie.

Każda gałąź serwisu ma własny program strzelania.

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych

Program Strzelectwa Sił Powietrznych stanowi zachętę dla ludzi Sił Powietrznych, aby stali się bardziej biegli w posługiwaniu się bronią palną w celu konkurowania o selekcję z zespołem Sił Powietrznych. Członkowie zespołu są wybierani spośród Sił Powietrznych i pozostają przypisani do ich obecnego miejsca służbowego i podróżują okresowo, aby trenować i reprezentować siły powietrzne w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Poprzez publiczny kontakt i stowarzyszenie rozwinięte podczas zawodów, strzelcy lotnictwa odgrywają bezpośrednią i ważną rolę w poprawie wizerunku Sił Powietrznych zarówno w kraju jak i za granicą. Okresowo członkowie Zespołu Strzeleckiego Sił Powietrznych będą proszeni o prowadzenie klinik w lokalnych klubach, szkołach średnich, akademiach, kolegiach i uniwersytetach.

armia Stanów Zjednoczonych

Jednostka US Army USAMU została założona w 1956 roku. Podstawową misją jednostki była prawie wyłącznie wygrywanie zawodów (w latach następujących po jej utworzeniu, misja jednostki została rozszerzona do misji zwiększania rekrutacji armii). W tym czasie Sowieci zdominowali międzynarodową scenę strzelecką i wierzono, że tylko armia amerykańska ma personel i zaplecze do opracowania programu, który mógłby konkurować z dobrze zorganizowanym programem strzeleckim w Sowietach.

Od 1956 roku jednostka zdobyła światowy szacunek wygrywając setki pojedynczych i drużynowych zawodów, w tym 40 Mistrzostw Świata i 20 Medali Olimpijskich. Zespoły strzeleckie Armii Strzeleckiej to elitarne grupy najlepszych strzelców na świecie.

Chociaż strzelanie jest ich specjalnością, konkurowanie nie jest jedyną umiejętnością, którą mają żołnierze USAMU - pomagają w rozwoju technicznym wojskowego sprzętu do strzelania do broni strzeleckiej i amunicji. Mają wiedzę i dzielą się nią, na przykład, prowadząc kliniki Train-the-Trainer. Członkowie tej jednostki tłumaczą również swoje umiejętności w zakresie współzawodnictwa na polu walki na użyteczne cele bojowe. USAMU dokonuje (lub dostosowuje) własnej małej broni i znacznej jej amunicji w Custom Firearms Shop - pomysł, aby członkowie mogli z powodzeniem konkurować, potrzebowali lepszej broni i amunicji.

Straż Przybrzeżna Stanów Zjednoczonych

Podczas gdy Coast Guard oficjalnie nie uczestniczy w konkursowych meczach celowniczych sponsorowanych przez Departament Obrony (DOD) - jeśli nie o to chodzi, to Civilian Marksmanship Program (CMP) lub National Rifle Association (NRA) - członkowie Straży Przybrzeżnej są zachęcani do reprezentowania usługi w takich meczach oraz do zwiększania umiejętności strzeleckich i ogólnej umiejętności uzbrojenia. Konkursowy program znakowania Straży Przybrzeżnej zapewnia jedynie ograniczone wsparcie dla członków usług zainteresowanych konkurowaniem w takich wydarzeniach.

Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych

Zespół Strzelecki Korpusu Piechoty Morskiej może wywodzić swoje korzenie z jednostki szkoleniowej piechoty morskiej (MTU) i służy jako podstawowy środek strzelecki w konkurencjach krajowych i międzynarodowych. Ich misją jest włączanie umiejętności i techniki celowania na poziomie średnim na podstawie dorocznego treningu oraz rozwijanie tych umiejętności i technik w celu uzyskania konkurencyjnych standardów w zakresie celności, zwiększając wykorzystanie pojedynczej broni ręcznej.

Jest to ułatwione dzięki programowi konkurencji broni (CIAP), który stanowi uzupełnienie istniejącego treningu strzeleckiego, zapewniając jednocześnie forum dla wyższego poziomu biegłości i wymiany treningów strzeleckich i pomysłów.

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych

Drużyna marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych (USNMT) prowadzi dowództwo floty i strzelby pistoletowe (Atlantyk i Pacyfik), a także roczne karabiny All Navy Rifle i Pistol. Żeglarze biorący udział w tych meczach reprezentują swoje komendy w pojedynczych i drużynowych zawodach oraz zdobywają medale strzeleckie i odznaki. Czołowi członkowie USNMT są w stanie grać dalej i reprezentować marynarkę w najbardziej prestiżowych, zróżnicowanych i wysoce konkurencyjnych rozgrywkach indywidualnych i drużynowych na całym świecie: coroczne karnety Interservice Rifle and Pistol Matches, National Rifle and Pistol Civilian Marksmanship Programme Mecze i Krajowe Mistrzostwa Strzeleckie i Pistoletowe Narodowego Stowarzyszenia Strzeleckiego.

Członkowie USNMT organizują również szkolenia w zakresie strzelectwa dla marynarzy w swoich domowych dowództwach przez cały rok i promują zespoły strzeleckie i pistolety. Mają także okazję przetestować i zatwierdzić innowacje technologiczne w zakresie broni strzeleckiej opracowane przez płatnych i inżynierów w Naval Surface Warfare Center, rozwijając i doskonaląc techniki strzelania do eksperymentalnych i nowo wprowadzanych ręcznych broni strzeleckich oraz amunicji testowej i powiązanych akcesoriów broni małokalibrowej. Członkowie zespołu mogą również służyć jako instruktorzy w Dziale Strzelania do Strzelb z Army Marksmanship Unit.

Gwardia Narodowa Stanów Zjednoczonych

Gwardia Narodowa również prowadzi program strzelecki - co najmniej dwa. Po pierwsze, istnieje Jednostka Szkolenia Strzeleckiego Gwardii Narodowej (NFMTU), która odpowiada za rekrutację, szkolenie, wspieranie i promowanie wyższego poziomu strzelectwa, w tym międzynarodowej konkurencji z drużynami All Guard. Do wszystkich drużyn All Guard należą strzelanki narodowe, walki i strzelanki olimpijskie, a także drużyny snajperskie. Zespoły składają się z tradycyjnych członków Gwardii i lub pełnoetatowych pracowników Straży z zadaniami innymi niż bycie "strzelcami".

Po drugie, istnieje program Gwardii Gwardii Narodowej (National Guard Bureau Junior), który wprowadza młodych dorosłych do kariery i możliwości edukacyjnych w Gwardii Narodowej i buduje pozytywną widoczność Gwardii Narodowej w społecznościach w całym kraju. Ten program jest sponsorem narodowych mistrzostw National Guard Bureau Junior Air Rifle (jednego z głównych rocznych, trzypozycyjnych mistrzostw powietrznych z karabinami lotniczymi dostępnych dla młodzieży w wieku szkolnym w całym kraju).