Jak radzić sobie z odrzuceniem modelowania

Odrzucenie jest trudne. Nie da się tego obejść, a większość z nas poradzi sobie z tym w kilku punktach naszego życia. Jednak to, co odróżnia profesjonalistów od amatorów , to jak radzisz sobie z odrzuceniem i mówi się "nie". Jeśli jesteś modelką i powiedziano ci, że nie zostałeś wybrany do konkretnej pracy, czy zamierzasz się poddać i niech cię to przerwie, czy zamierzasz pracować nad tym, aby stać się lepszym modelem, aby następnym razem osiągnąć pożądany rezultat?

Modele są stale zagrożone odmową, zwłaszcza gdy dopiero zaczynają swoją karierę. To jest coś, na co musisz się przygotować, jeśli chcesz być modelką. Wiele udanych modeli wspomina, że ​​na początku ich kariery trudno było zawsze poddać się potencjalnym "nie". Pamiętaj, że nawet Kate Moss, która jest teraz kultową supermodelką, często mówiono "nie", ponieważ była "zbyt krótka", by modelować! A supermodelka Gisele Bundchen została odrzucona przez ponad 40 agencji, zanim została podpisana i jest obecnie jednym z najlepiej opłacanych modeli wszechczasów! Z biegiem czasu te nie zamieni się w coraz więcej YES! Stanie się to o wiele szybsze, jeśli nauczysz się odrzucać lekcje, które pomogą ci lepiej jako modelowi (i prawdopodobnie jako osoba) w procesie! Oto trzy wskazówki dotyczące odrzucania i stania się lepszym modelem z tego powodu!

Nigdy nie odrzucaj osobiście

Czy słyszałeś kiedyś cytat: "Możesz być najzamożniejszą, najbardziej brzoskwiniową brzoskwinią na całym świecie, a wciąż będzie ktoś, kto nienawidzi brzoskwiń?" Oczywiście, jesteś modelką, a nie brzoskwinią, ale ta sama zasada dotyczy modelowania.

Jeśli masz ochotę na kampanię reklamową, na przykład agenci odlewni mogli zdecydować, zanim jeszcze się z tobą spotkali, że zdecydowali się na wynajęcie modelu krzywego. Jeśli nie pasujesz do tego opisu, a ich umysł jest już wymyślony, zanim jeszcze cię spotkają, niewiele możesz zrobić i to nie jest twoja wina.

Pamiętajcie, że nadejdzie czas (lub wiele razy!), Kiedy będziecie DOKŁADNIE tego, czego szukają.

Jak prawidłowo przesłać swoje zdjęcia do agencji modelujących

Rób, co możesz, i ruszaj się

Nie jest powszechną praktyką, aby klient wyjaśnił ci, dlaczego nie zostałeś wybrany, co może sprawić, że będziesz się zastanawiał, a nawet będziesz miał obsesję na punkcie powodów. Proszę tego nie robić. Profesjonalne modele robią wszystko, co mogą na przesłuchaniu, zapominają o tym, a potem idą dalej. Jeśli chodzi o modelowanie miejsc pracy, czasami po prostu nie jesteś osobą, którą mieli na myśli podczas pracy, i niewiele możesz z tym zrobić.

Akceptuj krytykę łaskawie

Jeśli klient poświęca czas na udzielenie wskazówek lub krytykę, przyjmij to łaskawie. Nie podejmuj obrony ani nie kłóć się z nimi - nawet jeśli się nie zgadzasz. Konstruktywna krytyka naprawdę może być KONSTRUKTYWNA, jeśli użyjesz tego, co usłyszysz, aby poprawić swoje umiejętności modelowania.

7 typowych błędów popełnianych przez nowe modele

Wracaj na koniu

Jeśli właśnie dowiedziałeś się, że nie zostałeś wybrany na koncert modelarski, na którym było twoje serce, prawdopodobnie kuszące jest zwinąć się w kłębek i zrobić sobie przerwę od oddania się tam. Problem polega na tym, że gdy jesteś zajęty odzyskiwaniem zdrowia po odrzuceniu, inne modele są zajęci wychodzeniem z tego miejsca i zatrudnianiem się do zadań, które chcesz i dla których byłbyś idealny!

Pamiętaj, że im dłużej unikasz powrotu, tym trudniej będzie, gdy to zrobisz.

Jeśli otwarte połączenia i przesłuchania są dla ciebie naprawdę przerażające, ale jesteś zdeterminowany, aby stać się modelem, są inne sposoby na zbadanie i wybór do pracy. ModelScouts.com to świetne miejsce do przesyłania zdjęć do modeli skautów setkom agencji w kilka minut i nigdy nie musisz wychodzić z domu! Jeśli więc pomysł pokazania się na castingu sprawia, że ​​chcesz się schować pod łóżkiem, nie zapominaj, że przerażające przesłuchania i otwarte rozmowy nie są jedyną opcją na drodze do zostania modelką.