7 rzeczy, które odnoszą sukcesy mają wspólne modele

Obecnie modele mają różne kształty, rozmiary, wysokości, grupy etniczne i wieki. Istnieją modele modowe, modele dróg startowych, modele komercyjne, modele fitness i modele ręczne. Możesz zostać zwiadowany w agencji, w centrum handlowym, a nawet w Internecie.

Branża modelowania jest bardziej zróżnicowana niż kiedykolwiek wcześniej i nie ma oczywiście jednej uniwersalnej formuły, która pozwoliłaby na stworzenie modelu. Jednak wszystkie udane modele mają więcej wspólnego niż myślisz!

Aby odnieść sukces w tej konkurencyjnej branży, musisz ...

Zdrowy

Powinieneś zawsze przychodzić do zadań modelowania w szczytowej kondycji fizycznej. Pamiętaj, aby dobrze się wyspać (późne noce sieją spustoszenie w twoim wyglądzie), wyglądają na dobrze zadbane (czyste włosy, wypielęgnowane paznokcie, tweezowane brwi itp.) I mają zdrową, promienną skórę. Jeśli zdarzy ci się złapać przeziębienie lub schorzenie, które wpływa na twój wygląd, natychmiast powiadom swojego agenta.

Profesjonalny

Bądź profesjonalny przez cały czas, niezależnie od tego, czy jesteś w agencji , na rozmowie kwalifikacyjnej, czy przy rezerwacji. Zawsze ubieraj część, pokazuj się na czas, oddzwaniaj na czas i traktuj wszystkich, których spotykasz, z życzliwością i szacunkiem. Poza tymi podstawami, bycie profesjonalistą oznacza również, że zachowujesz swój wizerunek tak starannie, jak to tylko możliwe. Nie powinieneś zmieniać swoich włosów, przybierać na wadze, opalać się, ani zmieniać wyglądu w taki sposób, aby nie przypominały już Twoich zdjęć modelowych. Zawsze staraj się ułatwiać, a nie utrudniać klientom!

Przygotowany

Bez względu na to, jak bardzo jesteś doświadczony i jaki rodzaj pracy masz zarezerwowany, zawsze powinieneś zabrać ze sobą kilka podstawowych rzeczy . Twój model powinien zawierać twoją książkę (portfolio), podstawowy zestaw do makijażu, czarną i nagą, kolorową bieliznę, mieszkania i obcasy, produkty do pielęgnacji włosów, zdrowe przekąski, ładowarkę do telefonu komórkowego, itp., A także wszelkie inne przedmioty, które mógłbyś mieć. powiedział, aby zapewnić.

Ponadto, jeśli powiedziano ci, żebyś stylizował własne włosy lub stosował swój własny makijaż, wykonuj całą pracę z wyprzedzeniem.

Punktualny

Podobnie jak każda inna praca, musisz pokazać się do pracy na czas. Zawsze przyjeżdżaj co najmniej 15 minut przed uzgodnionym czasem, abyś był gotowy na drugi, kiedy będziesz potrzebny. Jeśli nie masz pewności, ile czasu zajmie Ci zrobienie sesji zdjęciowej, poświęć więcej czasu lub przeprowadź trening. A jeśli zaistnieją szczególne okoliczności, skontaktuj się ze swoim agentem, aby mógł poinformować klienta o miejscu jego pobytu. To profesjonalna rzecz do zrobienia!

Wydajny

Kiedy fotografujesz z modelkami, fotografami, stylistami i dyrektorami artystycznymi, czas jest drogi. Klienci płacą dobre pieniądze, aby uzyskać idealny strzał i nie chcą tracić ani sekundy. Dlatego musisz mieć możliwość szybkiego i skutecznego działania oraz realizacji celów klienta bez większych trudności.

Twórczy

Fotografowie i klienci uwielbiają pomysłowy model, który nie musi być prowadzony przez każdy drobny ruch. Powinieneś zawsze mieć świeże i unikalne sposoby poruszania się, pozowania i wyrażania emocji. Jeśli kiedykolwiek utknąłeś za inspiracją, koniecznie zapoznaj się z książką Coco Rocha, Study of Pose: 1000 Poses by Coco Rocha .

Zawiera - zgadłeś - 1000 kreatywnych pozycji, które będą tchnąć nowe życie w twoje zmęczone stare ruchy.

Pracowity, ciężka praca

Modelowanie to wymagająca praca, zarówno fizyczna, jak i psychiczna. Konkurencja jest zacięta, a odrzucenie jest nieuniknione. Sesje fotograficzne mogą trwać wiele godzin i można je zaplanować o każdej porze dnia i nocy. Musisz być przyjazny i zaangażowany przez cały czas, bez względu na to, jak bardzo jesteś wyczerpany lub niewygodny. A pod koniec dnia wciąż musisz znaleźć czas, aby pozostać silnym, zdrowym i pięknym.