Ubezpieczenie Agent handlowy Ścieżka kariery

Wśród ścieżek kariery w ubezpieczeniach agenci ubezpieczeniowi (zwani również agentami sprzedaży ubezpieczeniowej) sprzedają jedną lub więcej linii produktów ubezpieczeniowych i polis. Ponadto niektórzy agenci ubezpieczeniowi mogą działać jako planiści finansowi i mogą być licencjonowani do sprzedaży szeregu produktów inwestycyjnych podobnych do doradców finansowych . Agenci będący pracownikami danej firmy ubezpieczeniowej są czasami określani jako "agenci niewoli". Niezależni agenci, którzy sprzedają produkty wielu firm ubezpieczeniowych, są często nazywane "brokerami ubezpieczeniowymi".

Znajdź oferty pracy

Użyj narzędzia wyszukiwania pracy na stronie Indeed.com, aby znaleźć aktualne oferty pracy w terenie.

Edukacja

Oczekuje się tytuł licencjata. Praca w finansach, księgowości i / lub ekonomii jest pomocna, choć nie jest wymagana. Ważne są silne umiejętności ilościowe i analityczne. MBA może dać ci nogę w procesie rekrutacji, w zależności od firmy.

Orzecznictwo

Licencjonowanie jest skomplikowane. Każde państwo ma swoje wymagania licencyjne, które różnią się w zależności od rodzaju ubezpieczenia, z którym współpracuje agent sprzedaży ubezpieczeniowej. Branża domaga się jednolitych krajowych standardów licencjonowania, aby uprościć proces certyfikacji. Agenci ubezpieczeniowi, którzy zajmują się również produktami zabezpieczającymi będą wymagać certyfikacji FINRA , przechodząc egzamin z serii 6 lub 7. Ci, którzy działają jako planiści finansowi, mogą potrzebować oznaczenia Certified Financial Planner (CFP).

Zadania i obowiązki

Agenci ubezpieczeniowi doradzają klientom w zakresie korzystania z produktów ubezpieczeniowych w celu ochrony przed ryzykiem.

Praca ma wiele nieodłącznych zadań związanych z planowaniem finansowym, nawet jeśli agent nie angażuje się wyraźnie w stronę planowania finansowego. Tak więc, chociaż sukces zależy w dużej mierze od umiejętności sprzedaży, ważne są również umiejętności analityczne.

Typowy harmonogram

Zaangażowanie czasowe jest zmienne, w zależności od konkretnej pozycji agenta ubezpieczeniowego i dążenia osoby do osiągnięcia sukcesu.

40-60 godzin tygodniowo to typowy zakres. Podobnie jak w innych obszarach sprzedaży, ci, którzy zaczynają, potrzebują większej inwestycji czasu na rozpoczęcie swoich praktyk.

Co można polubić

Agenci ubezpieczeniowi często mają wysoki stopień autonomii zawodowej. Osoby opłacane w dużej mierze przez prowizję cieszą się ścisłą korelacją między wynikami a nagrodami, przy znacznym potencjale zarobkowym. Praca daje szansę na wyraźny, pozytywny wpływ na życie klientów.

Czego nie lubić

Agenci ubezpieczeniowi muszą zrównoważyć potencjalne konflikty interesów, ponieważ rekompensata opiera się na sprzedaży, bez względu na to, jak właściwe są sprzedawane produkty klientowi w sytuacji klienta. Firmy ubezpieczeniowe nie cieszą się powszechnym szacunkiem, więc można przezwyciężyć nieufność, która może rozstrzygnąć spory dotyczące wypłaty odszkodowań.

Zakres wynagrodzeń

Według statystyk Bureau of Labor Statistics średnioroczna rekompensata wyniosła 48 150 $ od maja 2012 r., Przy czym 90% zarobków wyniosło od 26.120 do 116.940 USD. Systemy wynagradzania różnią się w zależności od pracodawcy, ale wynagrodzenie prowizyjne jest typowe.

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez firmę badawczą Limra, zajmującą się branżą ubezpieczeń na życie (jak doniesiono w artykule "The Hot Job for Hard Times: The Life-Agent", wydanym w 1919/10 Wall Street Journal ); agent ubezpieczeniowy na życie zazwyczaj musi oczekiwać, że spędzi co najmniej 5 lat, zanim będzie miał szansę zarobienia ponad 100 000 USD rocznie.

Ten sam raport podaje tę dystrybucję rocznych zarobków dla agentów powiązanych z jedną firmą, która jest na drugim roku:

Ubezpieczenie zdrowotne Kompensacja agenta sprzedaży

Zakłady ubezpieczeń zdrowotnych przenoszą rekompensaty dla niezależnych agentów z modelu prowizji (w którym 4-6% składek, a może nawet 30% w pierwszym roku, jest normą) do płaskiej opłaty za ubezpieczonego (gdzie 15 USD za osobę jest typowy). Ta zmiana jest przyspieszona przez federalny rachunek za opiekę zdrowotną z 2010 r., Który nakazuje, aby zakłady ubezpieczeń zdrowotnych obniżały swoje koszty administracyjne (w tym prowizje od sprzedaży) i osiągały przychody ze składek. Wymagane wskaźniki wynoszą 20% lub mniej w przypadku planów indywidualnych i małych grup oraz 15% lub mniej w przypadku dużych planów grupowych.

W odpowiedzi obserwatorzy branżowi przewidują, że niezależni agenci zaczną pobierać od klientów bezpośrednie opłaty za doradztwo przy wyborze planów i ubezpieczycieli. Źródło: "Przeglądy zdrowotne trafiają do komisji sprzedaży", The Wall Street Journal , 5/18/2010.