Jak przeczytać opis zadania Project Managera

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o opisach zadań w Project Manager

Kiedy starasz się o pracę, pierwszą rzeczą, którą napotkasz po krótkiej reklamie, jest opis stanowiska. Jest to dokument, który wyśle ​​do ciebie kierownik ds. Rekrutacji lub agencja rekrutacyjna, opisująca to, czego szuka. Innymi słowy, określa, jaką rolę muszą wypełnić. Od ciebie zależy, czy to zinterpretujesz i pokażesz, w jaki sposób spełniasz ich wymagania.

Spójrzmy na różne sekcje opisu zlecenia dla kierowników projektów, aby wiedzieć, na co zwracać uwagę.

Poszukaj: Tło firmy

Może to być oddzielny dokument lub pierwsza część opisu stanowiska. Tak czy inaczej, zapoznaj się z materiałem, który masz na temat firmy zatrudniającej. Możesz również przeprowadzić własne badania: nigdy nie boli Cię, aby zagłębić się w firmę, ponieważ jeśli odniesiesz sukces w wywiadzie, musisz wybrać, czy naprawdę chcesz tam pracować!

Poszukaj: Lokalizacja

Opisy stanowisk często zawierają lokalizację postu. To może być przełom, jeśli nie jesteś przygotowany na przeprowadzkę. Idealne zarządzanie projektem nie jest doskonałe, jeśli oznacza wykorzenienie rodziny i przeprowadzkę w całym kraju.

A może właśnie to czyni go idealnym dla Ciebie! Lokalizacja ma ogromną rolę do odegrania w tym, czy chcesz przejąć rolę, więc sprawdź to.

Poszukaj: Tytuł zadania

Jeśli szukasz pracy, która odzwierciedla twoje doświadczenia i pomoże Ci awansować w karierze, nie będziesz zainteresowany pracą z tytułem Koordynatora projektu .

Ale jeśli szukasz swojego pierwszego kroku w zarządzaniu projektami, byłby to dobry wybór.

Zawsze warto sprawdzić tytuł pracy, aby upewnić się, że jest zgodny z Twoimi oczekiwaniami i że przysłali ci odpowiedni dokument!

Poszukaj: Dział i menedżer

Nie otrzymasz nazwiska menedżera w opisie stanowiska, ale prawdopodobnie otrzymasz nazwę oddziału, w którym siedzi rola, oraz tytuł pracy osoby, dla której chcesz pracować.

Jest to przydatne, ponieważ informuje o strukturze firmy i rodzajach projektów, z którymi prawdopodobnie będziesz się angażować. Praca w Biurze Zarządzania Projektami może sprawić, że będziesz prowadzić szeroką gamę projektów biznesowych. Praca w dziale IT skupi się na projektach technologicznych.

Podobnie sprawdź tytuł stanowiska przyszłego menedżera. Czy pracowałbyś dla starszego kierownika projektu? Dyrektor lub wiceprezes? Menedżer PMO? Czy to dla ciebie ważne? To może dać ci wyobrażenie o statusie pozycji, a zatem o wpływie, jaki prawdopodobnie będziesz mieć w tej roli. Im trudniejsze projekty, tym bardziej przydatne jest posiadanie przyjaciół na wysokich stanowiskach!

Poszukaj: Edukacja

Zwykle pracodawcy będą uwzględniać oczekiwania dotyczące poziomu wykształcenia, jakiego oczekują od kandydatów. Mogą na przykład wymienić fakt, że szukają wykształcenia na poziomie magisterskim.

Nie zniechęcaj się, jeśli nie masz takiego poziomu wykształcenia, szczególnie jeśli masz głęboką wiedzę lub doświadczenie w swojej branży. To często się liczy, więc nawet jeśli nie spełniasz wymagań edukacyjnych w opisie zadań menedżera projektu, nadal warto byłoby złożyć wniosek o pracę, jeśli jesteś mocny w innych dziedzinach.

Poszukaj: Certyfikaty

Zatrudnieni menedżerowie będą wymieniać certyfikaty, których oczekują od wybranego kandydata. Może to obejmować poświadczenia zarządzania projektami, takie jak poświadczenia PMP®, poświadczenia CAPM® lub certyfikat PRINCE2® .

Pracodawcy na całym świecie mają różne oczekiwania i wymagania, więc możesz również zobaczyć prośby o certyfikację metodami Agile lub specjalistycznymi dziedzinami przemysłu.

Jeśli nie masz jeszcze kwalifikacji, ale aktywnie się do niej uczysz (i możesz to udowodnić - na przykład już zarezerwowałeś swój egzamin), to nadal warto się ubiegać.

Poszukaj: Poprzednie doświadczenie

W tej sekcji opisu stanowiska dla kierownika projektu zobaczysz, czego oczekuje pracodawca od wcześniejszych doświadczeń.

Prawdopodobnie jest to liczba lat (np. "Odpowiednie doświadczenie 10-15 lat"), a także pod względem przemysłu ("preferowane doświadczenie w zakresie opieki zdrowotnej").

Kiedy złożysz swoją aplikację, upewnij się, że podkreślasz doświadczenia, które najbardziej pasują do opisu zadania. Nie ma sensu składanie wniosku, który pokazuje twoje doświadczenie w projektach morskich, ponieważ tak się składa, że ​​jest to twoja ostatnia praca, kiedy twoja poprzednia praca w szpitalu idealnie pasuje do roli menedżera projektu.

Poszukaj: umiejętności

Prawdopodobnie zobaczysz także długą listę umiejętności, których oczekują. Pracodawcy używają tej sekcji opisu zadania menedżera projektu, aby porozmawiać o rodzaju osoby, którą chcieliby zatrudnić.

Rodzaj umiejętności, które możesz zobaczyć, to:

I tak dalej.

Kiedy piszesz swoją aplikację, skup się na tym, jak możesz zademonstrować te umiejętności, aby twoje rekruterom było jasne, że jesteś w dobrej formie i możesz zrobić wszystko (lub przynajmniej większość), o co proszą.

Dowiedz się więcej o najlepszych umiejętnościach kierowników projektów, aby odpowiednio przygotować swoją aplikację.

Inne miejsca pracy Opis Obszary, których należy szukać

Pracodawcy mają różne szablony opisów stanowisk, ale możesz zobaczyć segment obejmujący obszary odpowiedzialności lub umiejscowienia kontroli. Innymi słowy, jakie są twoje obowiązki w zespole lub budżecie. Określi to, czy istnieją zasoby, które będą podlegać bezpośrednio Tobie i jaki budżet będzie osobiście odpowiedzialny.

Prawdopodobnie nie dostaniesz wynagrodzenia za opis stanowiska, ale możesz to zrobić.

Czy należy się ubiegać?

Tak! Jeśli spełniasz około 80 procent wymagań opisu stanowiska, warto go zastosować. Pamiętaj, że pracodawcy określają swojego wymarzonego kandydata, ale są bardziej niż prawdopodobne, że pójdą na kompromis, jeśli przyjdzie właściwa osoba. Często pasuje do zespołu, a kultura jest równie ważnym czynnikiem decyzyjnym jak umiejętności na papierze. Jeśli uważasz, że możesz wykonać pracę, ale nie jesteś pewien, czy spełniasz wymagania, zgłoś się. Poświęć czas na swoją aplikację, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie i pokazać swoje talenty, doświadczenie i umiejętności w najlepszy możliwy sposób. Następnie niech menedżer ds. Zatrudnienia zdecyduje, czy zaprosić Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Życzymy powodzenia w poszukiwaniu pracy!